×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. aprīlis, 2013
Drukāt

Carnikavas novada Siguļos appludināts ceļš, apdraudot desmit mājas

Foto - LETAFoto - LETA

Ceļoties ūdens līmenim Gaujā, ceturtdienas vakarā Carnikavas novada Siguļos appludināts ceļš, apdraudot apmēram desmit dzīvojamās mājas; Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) novērsa plūdu draudus, tomēr piektdienas rītā ūdens līmenis atkal cēlies, un glābēji dodas vēlreiz pārbaudīt šo vietu, aģentūra BNS uzzināja VUGD.

“Izveidotais aizsargvalnis savu funkciju pildījis, tomēr nepieciešams vienu valni pagarināt, jo upes ūdens ir izlauzis jaunu ceļu, aptecējis apkārt,” par piektdienas rītā konstatēto aģentūrai BNS pastāstīja VUGD sabiedrisko attiecību pārstāve Viktorija Šembele un piebilda – atkal lūgsim NBS palīdzību.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka glābēji saņēma izsaukumu uz Carnikavas novadu ceturtdienas vakarā ap pulksten 20. Kad atklājās, ka plūdu apdraudētas ir aptuveni desmit dzīvojamās mājas, VUGD lūdza NBS palīdzību.

“Ieradās NBS karavīri ar smilšu maisiem, tika izveidots aizsargvalnis, atsūknēts ūdens no applūstošajām teritorijām. Naktī ūdens līmenis vairs necēlās, līdz mājām ūdens nenonāca,” aģentūrai BNS pastāstīja VUGD operatīvais dežurants. Glābšanas darbi ilguši līdz pulksten 2.30 naktī.

VUGD pārstāvis norādīja, ka piektdienas rītā saņemtā informācija liecina, ka Gaujā ūdens līmenis pie Carnikavas atkal cēliem par diviem centimetriem..

Pēc VUGD informācijas, pagājušajā diennaktī cilvēku evakuācija nebija vajadzīga, izņemot vienu gadījumu.

Ceturtdienas rītā pulksten 9.53 VUGD saņēma izsaukumu uz Cēsīm, Slūžnieku ielu. Kāds aptuveni 30 gadus vecs vīrietis teritorijas applūšanas dēļ nevarēja nevarēja izkļūt no dārza mājiņas.

VUGD glābēji izglāba un sausā vietā nogādāja 30 gadus veco vīrieti un kaķi.

VUGD kopumā pagājušajā diennaktī saņēmis 101 izsaukumus, no kuriem 76 bija ugunsgrēki, 18 – glābšanas darbi, bet septiņi izrādījās maldinājumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+