×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. februāris, 2014
Drukāt

Meliorācijas kanāla noskalotā Garciema kāpa apdraud cilvēkus, raizējas pašvaldība

Foto: Carnikavas novadsFoto: Carnikavas novads

Garciema meliorācijas kanāls no sūkņu stacijas “Eimuri”, mainot savu tecējumu, noskalo kāpas, veidojot stāvkrastus un radot bīstamību cilvēka veselībai, kā arī apdraudējumu apkārtējai videi, kura sekas nav prognozējamas, uztraucas  Carnikavas novada dome.

“Tuvojoties vasaras sezonai, šī problēma kļūst īpaši aktuāla, jo vēl joprojām nav atbildes uz jautājumu – kas uzņemsies atbildību par Garciema pludmalē noskaloto kāpu?” paziņojumā medijiem norāda Carnikavas novada dome.

Carnikavas novada pašvaldība vēloties risināt situāciju un sakārtot infrastruktūru, tomēr nekādas darbības pludmalē veikt nav tiesīga, jo piekrastes josla pieder valstij.

“Situācija ir ļoti bēdīga. Iedzīvotāji no mums prasa kvalitatīvu pakalpojumu un piekļuvi pludmalei, bet pašvaldība to nevar nodrošināt, jo mums nav legāla pamata rīkoties,” saka Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.

Pēc ilgstošas sarakstes ar vairākām ministrijām pēdējo gadu laikā pašvaldībai joprojām nav sniegta skaidra atbilde par to, kura institūcija – Finanšu ministrija (FM) vai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) – ir pludmales īpašnieks. FM esot norādījusi, ka atbildīga ir VARAM, savukārt VARAM norādījusi uz FM.

Pašvaldībā klāsta, ka tā jau 2012. gada maijā par radušos situāciju informēja Ministru prezidentu un uzsāka procesu, lai piekrastes joslu pārņemtu pašvaldības valdījumā, jo tas “beidzot ļautu ieguldīt līdzekļus pludmales sakārtošanā un attīstībā”. Tomēr pēc vairāk nekā gada, šā gada februārī Tieslietu ministrija, izskatot šo jautājumu, savā atzinumā ir norādījusi, ka likumdevējs konceptuāli par risinājumu attiecībā uz jūras piekrastes joslu vēl nav izšķīries, tāpēc Ministru kabinets šobrīd nebūtu tiesīgs lemt par šo jautājumu.

“Šāda atbilde nozīmē, ka atkal esam nonākuši nulles punktā. Jautājums par piekrastes apsaimniekošanu ir aktuāls jau 20 gadus, un joprojām tas nav atrisināts,” norāda Carnikavas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Edgars Pudzis.

Tādējādi joprojām nav atbildes uz jau gadiem tik aktuāliem jautājumiem – kurš vasarā tīrīs pludmali un izvedīs atkritumus, kurš novērsīs bīstamību visiem apmeklētājiem meliorācijas kanāla dēļ un kurš par to ir atbildīgs, neizpratnē ir Carnikavas novada dome.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+