Sports
Ziemas sports

CAS atzīst krievu bobslejistu Vojevodu par vainīgu dopinga pārkāpumos0


Aleksejs Vojevoda (no labās) un Vladimirs Putins.
Aleksejs Vojevoda (no labās) un Vladimirs Putins.
Foto: Facebook

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) pirmdien atzinusi krievu bobsleja stūmēju Alekseju Vojevodu par vainīgu dopinga analīžu paraugu aizstāšanā 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs.

Pēc ziņu aģentūras TASS pieejamās informācijas CAS norādījusi, ka 38 gadus vecais Vojevoda 2014.gada Olimpiādes laikā ir krāpies ar dopinga analīžu paraugiem, tos samainot.

Vojevoda sākotnēji ieguva zeltu kā stūmējs divnieku un četrinieku ekipāžās, kuras pilotēja Aleksandrs Zubkovs, taču pēc tam šīs medaļas dopinga pārkāpumu dēļ tika anulētas.

Bobslejistam B parauga pārbaudē tika atklāta cilvēka organismam dabīgā ceļā neiespējami liela sāls koncentrācija, kā arī pēc divnieku sacensībām Vojevodas analīžu pudelītē bija manāmi skrāpējumi, kas liecināja par trauka atvēršanu vēl pirms pārbaudes. Pēc CAS domām analīžu paraugu aizstāšana bez paša bobslejista līdzdalības nebija iespējama.

Savukārt augustā Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) oficiāli savā mājaslapā izmainīja 2014.gada Soču olimpisko spēļu bobsleja sacensību rezultātus, kas latviešu pilotam Oskaram Melbārdim nozīmē zelta iegūšanu četriniekos un bronzas saņemšanu divniekos.

Saistītie raksti

Zelts četriniekos līdz ar to pienākas arī Melbārža stūmējiem Daumantam Dreiškenam, Jānim Strengam un Arvim Vilkastem, kamēr Dreiškenam būtu jāsaņem arī bronza divniekos, taču pagaidām gan vēl Latvijas sportisti medaļas nav saņēmuši.

Jau ziņots, ka SOK pagājušā gada decembrī piesprieda diskvalifikāciju visai Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas tai liedza piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti varēja startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem bija uzraksts “Olympic Athlete from Russia” jeb “Olimpiskais sportists no Krievijas”.

LA.lv