Laukos
Tehnika

“Case IH” jaunais kombains nelielām saimniecībām0

Publicitātes foto

Firma Case IH šogad piedāvā jaunos 140.sērijas kombainus, Sērijā ietilpst trīs modeļi, kas paredzēti izmantošanai mazās un vidēji lielās saimniecībās. Kulšanas-separēšanas iekārta šiem modeļiem ir rotors, kas ieslīpi izvietots tehnikas garumā. Priekšpusē tas aprīkots ar spārnu ratu, kas ar savienojošā konusa lāpstiņu palīdzību aptver un padod kultūru kulšanai.

Rotora ar darba elementu spirālveida izvietojumu konfigurāciju var mainīt atkarībā no kultūras un kulšanas apstākļiem, izmantojot taisnās plāksnes, kuļstieņus ar zobiem un ārdītājus. Lai iztīrītu rotoru aizķepšanas gadījumā, ieslēdzas reverss, bet pēc apkulšanas uz attīrīšanas sietu masas lēvenis tiek padots ar gliemežu sistēmu.

Vienrotora kombainus firma sākusi ražot jau 1977. gadā, nemitīgi tos pilnveidojot. Šodien uz šīm mašīnām tiek uzstādīti dzinēji ar turbopūti un gaisa dzesēšanu, kas nodrošina 55 kW papildu jaudas. Modelis 5140 aprīkots ar motoru, kura darba apjoms 6,7 l, citiem modeļiem – 8,7 l. Motori atbilst Stage IV prasībām.

Darbu nogāzēs ar slīpumu līdz 12 grādiem nodrošina jaunā sāniskā slīpuma kompensācijas sistēma, kas aktivizējas un izslēdzas automātiski bez operatora iejaukšanās.

Cita kompānijas izstrādne – krāsainais sensormonitors AFX Pro 700 ar šķirņu izsekošanas mehānismu, kas ļauj pārbaudīt ražīgumu, kā arī vadīt kombaina funkcijas. Tas salāgojams ar jebkuru firmas aprīkojumu, to var pārnest uz traktora kabīni, lai vadītu sējas darbus vai izveidotu mēslojuma un augu aizsardzības līdzekļu iestrādes kartes. Automātiskās vadības sistēma AFS AccuGuide neparedz stūres vadības nepieciešamību, tā garantē vālu izveidi visā hedera darba platumā, vienmērīgu lauka apstrādi, vadību pēc kustības šabloniem un augsnes sablīvēšanas samazināšanu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk žurnāla Agrotops šā gada augusta numurā

LA.lv