Foto – Juris Kalniņš

Cauce Altenbergā 12., Zirne un Aparjode krīt 0

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce svētdien ieņēma 12.vietu Vācijas trasē Altenbergā notiekošā Pasaules kausa izcīņas trešā posma sacensībās, kur latvietes Kendija Aprjode un Ulla Zirne jau pirmajā braucienā piedzīvoja kritienus.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Par šī posma uzvarētāju kļuva vāciete Natālija Geizenbergere, kura Cauci apsteidza par 1,097 sekundēm.

Savukārt otro vietu ieguva Vācijas kamaniņu braucēja Tatjana Hifnere, kura no tautietes atpalika 0,157 sekundes, bet trešā bija cita vāciete Dajana Eitbergere.

Līdz ar to Vācijas sportistes šajās Pasaules kausa sacensībās aizņēma visu goda pjedestālu.

Vēl viena Latvijas pārstāve, juniore Elīna Ieva Vītola, kura piedzīvoja debiju Pasaules kausa pamatsacensībās, svētdien ierindojās 21.vietā.

Vītola svētdien trasē pirmajā braucienā devās kā pirmā, bet uzreiz aiz viņas – Aparjode, kura sarežģītās Altenbergas trases vidusdaļā piedzīvoja kritienu un nebija spējīga braucienu turpināt. Līdzīgs liktenis piemeklēja arī vēlāk startējušo Zirni, kura arī līdz ar to izstājās no sacensībām.

Vien 17 gadus vecā Vītola arī otro braucienu sāka pirmā, jo pirmajā braucienā viņa bija lēnākā no 21 finišu sasniegušas sportistes. Tiesa, savu rezultātu divu braucienu summā latvietei gan neizdevās uzlabot.

Tikmēr Cauce jau pēc pirmā brauciena bija 12.vietā, turklāt otro izdevās veikt nedaudz pārliecinošāk, tomēr pakāpties par kādu pozīciju viņai neizdevās.

Vēlāk plkst.14.10 pēc Latvijas laika šī Pasaules kausa posma ietvaros iecerētas sacensības arī stafetē.

Šo Pasaules kausa posmu tiešraidē pārraida televīzijas kanāls “Best4Sport”.

Piektdien notikušajā Nāciju kausā vietu pamatsacensībās sev nodrošināja Zirne, Aparjode un Vītola. Tāpat šajās sacensībās piedalījās Sigita Bērziņa un Anda Upīte, taču abas jaunās sportistes startēja bez iespējas kvalificēties pamatsacensībām.

Komandu stafete norisinājās šīs sezonas Pasaules kausa pirmajā posmā Īglsas trasē Austrijā, kur Latvija izcīnīja piekto vietu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka sestdien divnieku ekipāžu sacensībās augsto piekto vietu ieņēma Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, Andris un Juris Šici palika 12.vietā, kamēr Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs ierindojās 16.pozīcijā. Savukārt vīriešu sacensībās talantīgais Kristers Aparjods un Inārs Kivlenieks sestdien izcīnīja attiecīgi devīto un desmito vietu, kamēr pārējie Latvijas braucēji uzrādīja pieticīgākus rezultātus – Kristaps Mauriņš bija 18.vietā, kamēr Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis bija attiecīgi 20. un 22.pozīcijā.

Pēc šī Pasaules kausa posma kamaniņu braucēji dosies uz Ziemeļameriku, kur notiks posmi Kalgari un Leikplesidā.