Foto – LETA

Cauce piedzīvo kritienu PČ otrajā braucienā; Aparjode ieņem 20. vietu 0

Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Cauce sestdien pasaules čempionātā (PČ) kamaniņu braukšanā, kas norisinās Īglsas trasē, Austrijā, piedzīvoja kritienu otrajā braucienā un palika bez rezultāta, kamēr labākā no latvietēm ar 20.vietu bija Kendija Aparjode, bet Ulla Zirne rupji kļūdījās pirmajā braucienā un ierindojās 40.vietā 45 dalībnieču konkurencē. Tikmēr par pieckārtēju pasaules čempioni dāmām kļuva vāciete Tatjana Hifnere.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā

Cauce pēc pirmā brauciena bija 13.pozīcijā, taču otrajā viņa kļūdījās trases vidus daļā, par ātri izejot no virāžas, kas noveda pie kļūdu virknes un kritiena. Latvijas sportiste ilgu laiku uz sēžamvietas šļūca blakus kamanām, taču nopietnas traumas neguva, jo pati spēja izkāpt no trases.

Hifnere divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 19,712 sekundēm, par 0,213 sekundēm pārspējot Erinu Hemlinu no ASV. Savukārt bronzu ieguva kanādiete Kimberlija Makreja, kura pēc pirmā brauciena bija vien desmitā, tomēr otrajā uzrādīja trešo laiku un tika pie bronzas, no uzvarētājas atpaliekot par 0,240 sekundēm.

Savukārt sestā palika iepriekšējo trīs gadu pasaules čempione Natālija Geisenbergere, kura pirmajā braucienā kļūdījās un bija vien 17.vietā, bet otrajā braucienā uzrādīja labāko laiku.

Aparjode pirmajā braucienā palika 21.vietā, bet otrajam braucienam kvalificējās 20 labākās. Aparjodei, lai tiktu pie otrā starta, vajadzēja nobraukt par 17 sekundes tūkstošdaļām ātrāk.

Savukārt Zirne rupji kļūdījās jau startā, kur aizskāra trases apmali. Pēc tam kamanas sagriezās un sportiste bija tuvu kritienam, tomēr līdz finišam tika, taču līderei zaudēja 1,260 sekundes, pēc pirmā brauciena ieņemot vien 41.vietu.

Pēc Cauces kritiena un nefinišēšanas otrajā braucienā abas latvietes galīgajā rezultātu tabulā pakāpās par vienu vietu augstāk.

Hifnere pirmo reizi par pasaules čempioni kļuva 2007.gadā, kad medaļas arī tika dalītas Īglsas trasē. Gadu vēlāk viņa atkārtoja panākumu, bet pie zelta medaļām tika arī 2011. un 2012.gadā. Tāpat viņai ir viena sudraba un bronzas medaļas pasaules meistarsacīkstēs dāmām.
Vēlāk sestdien plkst.14.30 sacensības sāks divnieki, kur dalībnieku vidū būs brāļi Andris un Juris Šici, kā arī Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš un Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs. Sacensību gaitai līdzi var sekot televīzijas kanāla “Best4Sport TV” tiešraidēs.
Pirmās medaļas pasaules čempionātā Īglsā tika sadalītas jau piektdien, kad tika aizvadītas sprinta sacensības. Tajās no latviešiem labākie bija Šici, kuri ieņēma dalītu septīto vietu, kamēr Putins/Marcinkēvičs un Gudramovičs/Kalniņš kvalifikācijā ieņēma attiecīgi 17. un 23.vietu, finālsacensībām nekvalificējoties.

Savukārt dāmām Latvijas kamaniņu braucējas Zirne un Cauce piektdien sprintā izcīnīja attiecīgi desmito un 13.vietu, tikmēr Aparjode kvalifikācijā uzrādīja 24.rezultātu, tādējādi viņa palika ārpus finālistēm.

Par pasaules čempioniem sprintā divniekiem kļuva vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri atkārtoja pērn gūto panākumu. Dāmām uzvaru svinēja amerikāniete Erina Hemlina, bet kungiem uzvarēja austrietis Volfgangs Kindls.

Savukārt pērn pasaules čempionātā Kēnigszē trasē, Vācijā, par pasaules čempioni dāmām kļuva Natālija Geisenbergere, kura triumfēja trešo gadu pēc kārtas, bet divniekiem trešo titulu pēc kārtas ieguva Vendls un Ārlts.

Tikmēr brāļi Šici pērn pasaules čempionātā sprintā bija ceturtie, kamēr pamatsacensībās Cauce un Šici izcīnīja piektās vietas, bet vīriešu konkurencē desmito vietu guva Riks Kristens Rozītis. Savukārt komandu stafetē Latvijas kvartets ieguva sudraba godalgas.

Pirms divām nedēļām Pasaules kausa posmā Siguldā Šici piedzīvoja kritienu pirmajā braucienā. Jau tobrīd A.Šics bija iedzīvojies pleca savainojumā, tomēr viņš ar pretsāpju līdzekļiem nolēma startēt otrajā braucienā, turklāt tā startā viņš traumu padziļināja vēl vairāk. Neskatoties uz to, Šici ir atgriezušies ierindā un mēģinās otro reizi karjerā pasaules čempionātā divnieku sacensībās tikt pie godalgām.
Pirmo reizi viņi pasaules čempionātā medaļas izcīnīja 2011.gadā, kad bija trešie Čezānas trasē, Itālijā, notikušajās meistarsacīkstēs. Trīs olimpisko medaļu īpašnieki Šici pasaules čempionātos ir izcīnījuši arī pa četrām medaļām komndu stafetē, pērn tiekot pie sudraba, bet vēl pirms tam trīs reizes iegūstot bronzu.

Iepriekšējo reizi pasaules vadošie kamaniņu braucēji sacentās pirms divām nedēļām, kad Siguldā tika aizvadīts Pasaules kausa sestais posms. Tajā teicami startēja Gudramovičs un Kalniņš, kuri izcīnīja otrās vietas divnieku pamatsacensībās un Sprinta kausā.

Īglsā notiekošais pasaules čempionāts svētdien noslēgsies ar sacensībām vīriem un notiks komandu stafetes sacīkstes.

Pēc pasaules čempionāta Īglsā vēl notiks trīs Pasaules kausa posmi, kamaniņu braucējiem sacenšoties Oberhofas, Phjončhanas un Altenbergas trasēs.