Cauņa atgriežas, Laizānam noraidījums, Rīgas derbijā azartisks neizšķirts 0

2011. un 2012.gada Latvijas labākajam futbolistam Aleksandram Cauņam pēc septiņu gadu pauzes atgriežoties virslīgā, RFS pirmdien savā laukumā divu galvaspilsētas komandu duelī nospēlēja neizšķirti 1:1 (0:1) ar “Riga” vienību.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55

Cauņa, kurš karjeras laikā cīnījies ar daudziem smagiem savainojumiem, iepriekšējo reizi virslīgā spēlēja 2010.gadā Rīgas “Skonto” sastāvā, bet pēc tam karjeru turpināja Maskavas CSKA, taču janvārī viņa un Krievijas kluba ceļi šķīrās. Martā viņš pievienojās RFS komandai, jūlija beigās pārbaudes spēlē nākot uz maiņu, bet pagājušajā nedēļā viņš piedalījās Latvijas kausa ceturtdaļfināla mačā, aizvadot pirmo oficiālo spēli kopš 2016.gada aprīļa.

Mača rezultātu piecas minūtes pirms pirmā puslaika beigām atklāja “Riga” futbolists Ēriks Punculs, kurš pēc Minori Sato piespēles pārspēja pretinieku vārtsargu. Spēles 73.minūtē Cauņa nomainīja Aleksandru Solovjovu, bet četras minūtes vēlāk RFS ieguva viena futbolista pārspēku, jo otru dzelteno kartīti saņēma “Riga” pussargs Oļegs Laizāns. Spēlējot vairākumā, RFS izdevās panākt neizšķirtu, pēc teicamas izspēles no vārtu priekšas precīzi sitot Robertam Uldriķim.

Zīmīgi, ka Laizāns arī jūlija beigās notikušajā virslīgas mačā nopelnīja sarkano kartīti, kā rezultātā saņēma divu spēļu diskvalifikāciju un laukumā atgriezās tikai pirmdien.

RFS sastāvu nesen papildināja Latvijas izlases aizsargs Kaspars Dubra, kurš šajā mačā laukumā pavadīja visas 90 minūtes, no zvana līdz zvanam aizvadot pirmo oficiālo spēli kopš pērnā gada 13.augusta. Tiesa, 90 minūtes viņš spēlēja arī pagājušajā nedēļā notikušajā Latvijas kausa mačā.

Šosezon iepriekšējos šo komandu dueļos bija uzvarējuši “Riga” futbolisti – ar 1:0 un 3:0. Zīmīgi, ka “Riga” komanda ir vienīgā virslīgā, ko RFS līdz šim šajā sezonā nav spējusi uzvarēt.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka “Ventspils” komanda “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas čempionāta mačā pirmdien savā laukumā 80.Kurzemes derbijā nospēlēja 0:0 (0:0) ar “Liepāja”/”Mogo” vienību, nespējot liepājniekiem revanšēties par Latvijas kausa ceturtdaļfinālā ciesto zaudējumu.

Ventspils un Liepājas komandas Latvijas čempionāta ietvaros tikās jau 80.reizi, turklāt arī piekto reizi šajā gadā, jo pa divām reizēm vienības tikušās virslīgas un kausa izcīņas ietvaros. Bilance šogad aizvadītajos četros mačos ir par labu liepājniekiem – divas uzvaras, divi neizšķirti un viens zaudējums.

Abi klubi savstarpēju maču aizvadīja vēl tikai trešdien Latvijas kausa ceturtdaļfināla ietvaros, kad “Liepāja”/”Mogo” mazākumā izcīnīja dramatisku uzvaru ar 2:1.

Tāpat bezvārtu neizšķirti cīnījās turnīra pastarītes “Metta”/”Latvijas Universitāte” (LU) un “Jelgava”, kuras Rīgā nospēlēja 0:0 (0:0).

“Jelagava”, kas šī mēneša sākumā no amata atlaida galveno treneri Aleksandru Kurtejanu, bet jaunu speciālistu nav nolīgusi, un “Metta”/LU tikās trešo reizi sezonā, bet iepriekšējos divos mačos pārāki bija zemgalieši – 3:1 un 2:0.

Virslīgas kopvērtējuma līderpozīcijā ar 31 punktu 15 mačos joprojām ir čempione Jūrmalas “Spartaks”, kurai četrus punktus zaudē “Liepāja”/”Mogo” vienība, bet ar 24 punktiem seko “Ventspils” un “Riga” komandas.

Tikmēr RFS ir 20 punkti, bet 18 punktus nopelnījusi “Jelgava”. Savukārt turnīra tabulu ar desmit punktiem noslēdz “Metta”/LU.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka virslīgas astotā komanda “Babīte”/”Dinamo” pēc daudziem totalizatoru likmju uzraugu ziņojumiem par aizdomīgām spēlēm ir izslēgta no virslīgas un kausa izcīņas, turklāt visu maču rezultātu ar šīs komandas līdzdalību tika anulēti.