Cauņa atkal pieteikumā, “CSKA” neizšķirts pret Mančestru 0

Pirmajā oficiālajā spēlē pēc vairāk nekā gada pārtraukuma otrdien piedalījās Latvijas futbola izlases pussargs Aleksandrs Cauņa, kura pārstāvētā Krievijas čempionvienība Maskavas CSKA savā laukumā UEFA Čempionu līgas grupu turnīra cīņā nospēlēja neizšķirti 2:2 (0:2) ar Anglijas spēcīgāko klubu Mančestras “City”.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Cauņa laukumā tika sūtīts mača kompensācijas laikā, kad rezultāts jau bija 2:2. Septembrī bija apritējis gads, kopš pussargs nebija piedalījies oficiālās spēlēs.

Latvijas izlases futbolists pēc ilgāka pārtraukuma sestdien atgriezās CSKA komandas pieteikumā Krievijas premjerlīgas mačā, lai gan laukumā nedevās. Iepriekšējā sezonā Cauņa laukumā izgāja vien četrās premjerlīgas čempionāta spēlēs, kā arī UEFA Čempionu līgas pamatturnīra pirmajā mačā. Kārtējā kājas savainojumā Latvijas izlases pussargs iedzīvojās jūlija vidū, bet vēlāk arī guva jaunu muskuļu traumu.

Aizvadītajā mačā “City” komanda pirmajā puslaikā iekrāja divu vārtu pārsvaru, kad precīzi bija argentīnietis Serhio Agvero un Džeimss Milners. Otrā puslaika vidū vienus vārtus CSKA komandai atguva laukumā uz maiņu nākušais Seidū Dumbija no Kotdivuāras, bet 86.minūtē 2:2 no 11 metru soda sitiena atzīmes panāca izraēliešu pussargs Bibrass Natho.

Spēlējot CSKA komandas rindās, Cauņa 2011.gada nogalē kļuva par otro Latvijas futbolistu, kurš precīzi sitis UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā. Spēlējot Kijevas “Dinamo” komandas sastāvā, trīs vārtus Eiropas spēcīgākajā turnīrā savulaik bija guvis Māris Verpakovskis.

Pirms Cauņas UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā bija spēlējuši četri latvieši – Igors Stepanovs, Andrejs Štolcers, Verpakovskis un Juris Laizāns.

CSKA komandai iegūtais punkts bija pirmais trijās turnīra kārtās, bet “City” vienība joprojām netiek pie uzvaras, iekrājot vien savu otro punktu.

Šis mačs risinājās aiz skatītājiem slēgtām durvīm. Maskavas klubam bez skatītāju klātbūtnes jāaizvada arī nākamās divas Čempionu līgas spēles savā laukumā. Šāds sods CSKA komandai piespriests par pārkāpumiem 17.septembrī notikušajā izbraukuma spēlē ar Itālijas vienību “AS Roma”, kad Maskavas vienības līdzjutēji iesaistījās dažādos konfliktos un pauda rasistiskus saukļus.

Citā E grupas spēlē vēlāk otrdien Itālijas komanda “AS Roma” uzņems vienu no pēdējo sezonu labākajām Eiropas vienībām Minhenes “Bayern” no Vācijas.

E apakšgrupā maksimāli iespējamos sešus punktus divas spēlēs ieguvusi “Bayern”, bet ar četriem punktiem seko “AS Roma”, kamēr tikai divi punkti trīs cīņās ir “City” rēķinā. Tikmēr CSKA seko ar vienu punktu.

Grupu turnīrā, kas risināsies no 16.septembra līdz 10.decembrim, 32 komandas salozētas astoņās apakšgrupās. Pēc divu apļu sacensībām katras grupas divas spēcīgākās vienības iekļūs astotdaļfinālā, bet trešajā vietā palikušās komandas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.

Čempionu līgas fināls nākamā gada 6.jūnijā norisināsies Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.

Kā zināms, iepriekšējā sezonā par UEFA Čempionu līgas uzvarētājiem kļuva Madrides “Real”, kas finālmačā papildlaikā ar 4:1 pārspēja citu Spānijas un Madrides komandu “Atletico”.