cskanews.com

Cauņas pārstāvētais CSKA otro gadu pēc kārtas triumfē Krievijas čempionātā 0

Latvijas futbola izlases pussarga Aleksandra Cauņas pārstāvētā Maskavas CSKA vienība ceturtdien intriģējošā turnīra noslēgumā otro gadu pēc kārtas triumfēja Krievijas premjerlīgā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Čempionāta pēdējā kārtā CSKA futbolisti savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja sīksto Maskavas “Lokomotiv” komandu, kas mājiniekiem ļāva aizstāvēt pērn izcīnīto čempiontitulu.

Vienīgos vārtus pašā otrā puslaika sākumā guva serbs Zorans Tošičs.

CSKA vienībai cīņā derēja tikai panākums. Ja cīņa beigtos neizšķirti, tituls nonāktu Sanktpēterburgas “Zeņit” kluba rindās, jo Maskavas komandas principiālie pretinieki paralēlā spēlē ar 4:1 (2:0) pārspēja Krasnodaras “Kubaņ” spēlētājus.

Cauņa turpina ārstēt kājas savainojumu, tāpēc mačam nebija pieteikts. Pussargs laukumā nav devies kopš septembra beigām, šajā sezonā premjerlīgā piedaloties vien četros mačos.

Līdz ar to Latvijas futbolists otro reizi kronēts par Krievijas čempionu. Iepriekš premjerlīgā uzvarēt izdevies bija arī Andrejam Štolceram un Jurim Laizānam.

Panākums čempionātā garantējis CSKA klubam vietu nākamās sezona UEFA Čempionu līgas pamatturnīrā.

Kā zināms, pērn CSKA futbolisti izcīnīja pirmo čempiontitulu kopš 2006.gada.

Turnīra kopvērtējumā čempione CSKA 30 mačos iekrāja 64 punktus, bet “Zeņit” ar punktu mazāk ierindojās otrajā vietā. Trešo vietu ar 59 punktiem izcīnīja “Lokomotiv” komanda, bet četrinieku noslēdza “Krasnodar” klubs, kas nākamajā sezonā tam ļaus pirmoreiz vēsturē startēt UEFA Eiropas līgā.

Tikmēr Artūra Karašauska pārstāvētā Kazaņas “Rubin” sezonu noslēdza devītajā vietā.

Pēdējā mačā “Rubin” savā laukumā nospēlēja 1:1 (0:0) ar Groznijas “Terek” komandu, bet Karašausks atkal palika ārpus pieteikuma. Uzbrucējs no Rīgas “Skonto” komandas “Rubin” tika izīrēts februārī, bet tā arī pamatkomandas sastāvā ne reizi laukumā neizgāja.

Vietu premjerlīgā automātiski zaudēja Ņižņijnovgorodas “Volga” un vēl nesen ļoti ambiciozā Mahačkalas “Anži”, bet Tomskas “Tomj” un Samāras “Kriļja sovetov” piedalīsies pārspēlēs.