×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. septembris, 2013
Drukāt

Caur adatas aci līdz 16. vietai

moto-nacijas

Nāciju motokrosā Toitšentāles trasē Vācijā Latvijas komanda, kuru pārstāvēja Matīss Karro, Dāvis Ivanovs un Augusts Justs, izcīnīja 16. vietu.

Motokrosa sezonas prestižākās sacīkstes – Nāciju kross – Latvijas komandai Toitšentāles trasē iznāca raibas kā dzeņa vēders. Lai gan pēc spēku samēriem par mūsējo vietu starp divdesmit labākajām komandām nav jāšaubas, vietu A finālā nācās zcīnīt caur uzvaru B finālā. Tas atņēma spēkus un modrību svētdienas galvenajem startiem, sacensību iznākumu ietekmēja arī tehnikas ķibeles un Latvijas izlase palika 16. vietā. Lai gan varēja būt vismaz četras vietas augstāk, kas būtu labākais rezultāts kopš mūsējo debijas Nāciju krosos 1992. gadā Mandžimapas trasē Austrālijā, kur tika izcīnīta 11. vieta.

Kvalifikācijas sacensībās, kurās tika noskaidrotas 19 fināla dalīnbnieces, Latvijai iznāca 21. vieta, kas veidojās no Dāvja Ivanova 17. vetas MX2 klasē, Matīsa Karro 18. vietas Open klasē un Augusta Justa 25. vietas MX1 klasē. Noteikti zemāk, kā bija cerēts, taču tam bija arī objektīvs skaidrojums – izlozē latviešiem tika 39. starta vieta. Tātad pašā bomja galā, no kurienes uz augstām vietām startā nebija iespējams pretendēt.

Lai nokļūtu motokrosa olimpiades izšķirošo notkumu epicentrā, atlika vēl pēdējā iespēja – svētdienas rītā deviņu valstu konkurencē uzvarēt B finālu. Lielākās cerības uz Matīsu Karro, kurš tās nepievīla – pēc kārtīgas cīņas ar slovēni Timu Gajseru konkurents tika apsteigts pēdējos trases līkumos un uzvara braucienā ir rokā. Kopā ar Dāvja Ivanova 10. vietu tā bija B fināla uzvaras vērtē. Augusta Justa 16. vietai būtiska nozīme nebija – vērtēti tika divi labākie sportisti. Tikai par vienu punktu atpalika Puertoriko, par diviem Kanāda un Īrija. Mūsējie A finālā iespraucās kā caur adatas aci. Tas nozīmēja, ka katram dienas laikā jāaizvada trīs braucieni.

Pirmajā finālbraucienā Dāvs Ivanovs un Augusts Justs izcīnīja 24. un 37. vietu, otrajā braucienā Matīss Karro un Dāvis Ivanovs 13. un 28. vietā. Pēc diviem finālbraucieniem Latvijai bija 14. vieta un iespējas gan kāpt augšup, gam krist zemāk. Kad trešā brauciena pirmajā pusē Matīss Karro cīnjās par pirmo desmitnieku, virtuālajā kopvērtējumā latvieši bija tuvu savam visu laiku labākajam rezultātam. Skaistās cerības un aprēķini izgaisa kopā ar Karro tehnikas ķibelēm, kuru dēl nācās izstāties un samierināties ar 35. vietu finiša protokolā. Augusts Justs bija tikai sešas vietas augstāk, bet kopvērtējumā Latvijai 16. vieta.

Par Nāciju krosa uzvarētājiem kļuva Beļģijas komanda, kas prata apsteigt par favorītiem allaž uzskatītos amerikānus. Bronza Itālijai, bet mūsu kaimiņi igauņi noslēdza pirmo desmitnieku.

2014. gadā Nāciju motokrosu uzņems “Zelta zirga” trasē Ķegumā.

 

NĀCIJU MOTOKROSS TOITŠENTĀLĒ (VĀCIJA)

1. Beļģija (Kens de Dijkers, Klemāns Desalē, Žeremī van Horelbeks) 27

2. ASV (Eli Tomaks, Džastins Barsija, Raiens Dangejs) 30

3. Itālija (Antonio Kairoli, Alesandro Lupino, Davids Filipaerts) 33

4. Austrālija (Dīns Feriss, Breds Metkalfs, Tods Vaters) 40

5. Francija (Gautjē Pulins, Kristofs Šarlē, Hordi Tiksjē) 44

6. Lielbritānija (Tomijs Sērle, Džeiks Nikolss, Šouns Simpsons) 49

16. Latvija (Matīss Karro, Dāvis Ivanovs, Augusts Justs) 129

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+