×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
7. novembris, 2017
Drukāt

Deivija vēlējās tikt sadzirdēta. Šova veidotāji Latvijā taisnojas par mirušas meitenes stāstu (7)

1. Šova dalībnieces - izmantošanas upuri?

1no6
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Plašas diskusijas sabiedrībā izraisījis televīzijas šovs “Caur ērkšķiem uz…”, ko tā veidotāji dēvē par “sociālo raidījumu”. Vieni piekrīt resursu centra sievietēm “Marta” nostājai, ka, filmējot un demonstrējot dzīves pabērnus, producenti un medijs bezatbildīgi spēlējas ar cilvēku dzīvi, citi turpretī uzteic šova dalībnieces par drosmi un uzdrīkstēšanos atklāti stāstīt par savu smago dzīvi un pūlēties sākt jaunu, labāku dzīvi.

Šovā sapulcinātas vairākas sievietes, kuras, kā noprotams no konteksta, ir gatavas mainīties uz augšu. Skatītāju pievilināšanai raidījuma reklāmās tiek izmantoti epiteti “unikāls, šokējoši atklāts”, bet vienlaikus tā veidotāji mēģina sevi pozicionēt kā labdarus, jo šovs “ne tikai šokēs un pārsteigs, bet arī iedvesmos un atklās, ka dzīve ir katra paša rokās un nepieciešama vien vēlme, lai tajā īstenotu būtiskas pārmaiņas”.

Publicitātes foto

Mediju eksperte Anda Rožukalne šo raidījuma formātu raksturo ar vārdiem “zirneklis burkā”: dalībnieces sapulcinātas nosacīti slēgtā vietā tālu prom no ierastās, lielākoties – sociāli nelabvēlīgās vides, kurā daudzām ikdiena bijusi alkohols un vardarbība. Skatītājam redzama sieviešu dzīve un sadzīve jaunajos apstākļos, dažādi piedzīvojumi, piemēram, fotosesija peldkostīmos vai gājiens uz akvaparku, kā arī tikšanās ar cilvēkiem, kuri pieaicināti ar nolūku veicināt pozitīvās pārmaiņas. Aizkadra balss komentēti, skatāmi arī kadri no dalībnieču “vecās dzīves”, kas atklāj: dažas cietušas no vardarbības ģimenē, vēl būdamas mazas (viena no sievietēm pastāsta, ka viņu bērnībā izvarojis patēvs, tāpēc viņa aizbēgusi no mājām), citām ir smagas problēmas ar alkoholu, pārtraukta vecāku vara un bērni ievietoti aprūpes iestādēs, viena ir transpersona – agrāk bijusi vīrietis, bet viena no “meitenēm” ir prostitūta, lieto narkotikas 17 gadus, četrreiz bijusi cietumā. Šova pirmajā sērijā arī kļūst zināms, ka šī dalībniece mēnesi pēc filmēšanas beigām mirusi no heroīna pārdozēšanas.

Balss fonā pavēsta, ka diemžēl ilgtermiņā Deivijai dzīvi mainīt neesot izdevies. Taču raidījuma veidotāji atrod sev attaisnojumu, kāpēc uzfilmētais materiāls ar nu jau mirušo sievieti tomēr tiks rādīts – kalpošot viņas piemiņai… “Mums bija svarīgi arī tas, ka Deivija, piesakoties raidījumam, ļoti vēlējās tikt sadzirdēta un viņas dzīves stāsts varētu kalpot kā vērtīga mācība citiem,” pamato Kaspars Ozoliņš, “Media 360” izpilddirektors.

Dalībnieces un šova veidotāji atbild pārmetumiem

CaurErkskiem_dalibniecu_atklata_vestule-4

 1. Šova dalībnieces - izmantošanas upuri?
 2. Pārmet izmantošanu
 3. Dalībniece: neesmu idiote!
 4. Patiesi vai iestudēti skati?
 5. Daudz cietušie – trauslāki
 6. Nevajag aizliegt spoguļus? Viedokļi

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Besi ārā kad saīsina atbildes, un tādēļ tas atbildes būtība un domā pavisam ir cita. Padarot cilvēku par nezin ko.
  LA.LV, kāpēc tā jādara?

 2. Pilnīgi neētisks raidījums. Ne jau dalībnieču dzīves izmaiņas interesē šova veidotājus, bet naudas plūsma, ko dod raidījums, jo cilvēki ir tendēti ieskatīties “svešā guļamistabā”. Ja tiešām viņus interesētu šo sieviešu dzīve, tad raidījuma formāts būtu savādāks.

 3. Vai šova veidotāji pacentās pārbaudīt šo sieviešu stāstus?!
  Izskatās ka nē.
  Ar aukstu aprēķinu noskatīja sievietes ar kurām vieglāk būs šovu taisīt….
  No šova dalībniecēm viena man pazīstama jau no skolas laikiem un diemžēl jāsaka- vismaz puse no viņas teiktā ir meli !
  Jautājums – kā radās šī nepatiesība? Sieviete pati sadzejoja,lai izskatītos pēc maiga un nevainīga cālīša, un nu visi mestos viņu žēlot ….vai tomēr šova veidotāji piedzejoja ,lai scenārijs traģiskāks ?
  Katrā ziņā zuda ticība šova patiesumam . Un labi ka šis TV kanāls nav TOPā !

 4. kāpēc par to jārunā, ka kāds lops negrib godīgi strādāt????????????????????????????????

 5. Proktologam vaicā: kāpēc neskaties tv. Atbilde: tur viss tāpat kā darbā.

 6. Cilvēkam jābūt ļoti izmisušam, lai pieteiktos šādam raidījumam mūsu mazajā valstī, jo skaidrs, ka tiks atpazīts. Tomēr es uzskatu, ka ir par šiem jautājumiem skaļi jārunā sabiedrībā, jo pārsvarā valsts un pašvaldības piedāvātā palīdzība ir formāla……

 7. Varbuut, ka meiteiti ukakoshilji saimnieki. Taadu domu neviens nepieljauj? Filmaas taadas lietas notiek.

Draugiem Facebook Twitter Google+