×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. janvāris, 2013
Drukāt

Caur Igaunijas bankām atmazgāti ar “Magņitska lietu” saistīti desmit miljoni dolāru

Foto - AFPFoto - AFP

Caur Igaunijas bankām legalizēti līdzekļi desmit miljonu dolāru (5,2 miljonu latu) apmērā, kas nelikumīgi iegūti no Krievijas valsts budžeta krāpšanas shēmā, ko pirms nāves atklāja advokāts Sergejs Magņitskis, ziņo laikraksts “Eesti Pаevaleht”.

2012. gadā veiktas izmeklēšanas laikā Igaunijas birojs, kas nodarbojas ar naudas atmazgāšanas novēršanu, atklāja 2008. gadā veiktus aizdomīgus darījumus, kuru kopējā summa sasniedza desmit miljonus dolāru, laikrakstam pavēstīja valsts prokurore Pireta Paukšte. “Aizdomīgie naudu pārskaitījumi tika veikti 2008. gadā. Caur Igaunijas bankām tika pārskaitīti apmēram desmit miljoni dolāru, un naudas pārskaitīšanai tika izmantoti desmitiem dažādu uzņēmējdarbības struktūru,” prokurore teica, tomēr neatklāja nevienas Igaunijas finanšu iestādes nosaukumu, kas ir iesaistīta lietā. Tā kā nauda no Igaunijas tika pārskaitīta uz citām valstīm un kontu īpašnieki bija citās valstīs reģistrēti uzņēmumi, kā arī darījumi tika veikti, izmantojot interneta banku pakalpojumus, krimināllieta par naudas atmazgāšanu Igaunijā netiks ierosināta, paskaidroja valsts prokurors.

Kriminālizmeklēšana saistībā ar Magņitska atklāto miljonu atmazgāšanu notiek Latvijā, Lietuvā, Šveicē un Kiprā. Kauņas apriņķa prokurors Donats Puzins otrdien aģentūrai BNS apstiprināja, ka sākta izmeklēšana saistībā ar investīciju fondu “Hermitage Capital Management”, kurā strādāja Magņitskis, pārstāvošās juridiskās kompānijas “BrownRudnick” iesniegumu, atklājot, ka prokuratūrai ir aizdomas, ka caur ārzonas kompānijas kontiem komercbankā “Ūkio bankas” notikusi ar lietu saistītu naudas līdzekļu atmazgāšana 13 miljonu dolāru apmērā.

Magņitskis bija Britānijas investīciju fonda “Hermitage Capital” jurists Krievijā, kurš tika apsūdzēts lietā par fonda izvairīšanos no nodokļiem. Cilvēktiesību aktīvisti norāda, ka Magņitskis centies atmaskot korupciju, ar kuru Krievijā saskāries fonds, un 2009. gada novembrī miris apcietinājumā tādēļ, ka viņam nav sniegta medicīniskā palīdzība. 37 gadus vecā jurista nāve saasināja Krievijas un Rietumvalstu attiecības. Magņitskis apgalvoja, ka no Krievijas budžeta ir nelikumīgi izkrāpti 230 miljoni dolāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+