×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. aprīlis, 2016
Drukāt

Caur Likteņdārzu skatāmies nākotnē

Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

Sigita Jevgļevska

25. aprīlī Rīgā mūzikas namā “Daile” īpašs Mātes dienas ieskaņas koncerts, veltīts Likteņdārzam. Uz vienas skatuves satiksies Latvijas vadošo teātru aktieri no Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra, Valmieras Drāmas teātra – Varis Vētra, Evita Zālīte, Dita Lūriņa, Zane Dombrovska, Viktors Ellers, Kārlis Neimanis, Rūta Dišlere, grupa “Ilga” un citi. Jau trešo reizi Likteņdārzam veltītā koncertā viņai īpaši tuvas dziesmas izdziedās arī Liepājas teātra aktrise Sigita Jevgļevska. Visi koncerta ienākumi tiks ieguldīti Likteņdārza būvniecības turpināšanā.

Šobrīd Sigitas Jevgļevskas skatuves šarms skatītājus priecē gan Sniegbaltītes kolorītās pamātes lomā, arī šīs sezonas lomās Regnāra Vaivara iestudētajā “Klibais no Inišmānas”, “Mūsu pilsētiņa”, arī “Pūt, vējiņi!”. Aktrise jau vairākus gadus darbošanos teātrī apvieno ar pašas veidotām, izlolotām un izpildītām koncertprogrammām – Latvija apceļota, izdziedot dziesmas gan ar Māras Zālītes, gan Jāņa Petera dzeju un dziesmu tekstiem, bet pērn Sigita izveidoja dziesmu programmu ar Raiņa un Aspazijas vārdiem. Maija sākumā Sigita uzstāsies Nīcas kultūras namā, bet Latvijas Neatkarības dienas svinībās viņa dziedās Kauguros. “Šobrīd koncertu grafiks ir mierīgs, tomēr novembrī ir gadījies nodziedāt par 16 koncertus – Latvijas dziesmu programma izrādījās ļoti pieprasīta. Manos koncertos daudz runāju ar cilvēkiem – gribu, lai cilvēki no jauna iemīlas Latvijā. Lai ierauga skaistās, vērtīgās lietas, lai gūst iedvesmu pašiem darīt.”

“Protams, teātris vienmēr bijis, ir un būs pirmajā vietā. Tomēr aktieriem diemžēl nākas domāt par to, lai šajā pasaulē justos kaut cik normāli, un esmu atradusi veidu, kas mani un, izrādās, arī manus klausītājus ļoti iepriecina. Es un teātris, mēs viens otram panākam pretī, un esmu priecīga, ja mums izdodas vienoties,” par iespēju apvienot aktrises darbu un koncertēšanu saka Sigita.

Jau trešo reizi piekrītot piedalīties Likteņdārzam veltītā labdarības koncertā, Sigita teic – pēdējos gados sakrāts pamatīgs dziesmu pūrs, no kā grūti izvēlēties īsto. “Koncerts ir veltījums Mātes dienai, tāpēc zinu, ka viena no tām būs “Ābele” ar Normunda Beļska vārdiem un Jāņa Lūsēna mūziku. Man noteikti gribētos dziedāt arī Imanta Kalniņa “Piena ceļu”. Šī dziesma nav īsti novērtēta un izprasta. Man kā aktrisei vārds, teksts vienmēr ir ļoti svarīgs. Šī dziesma ir viena no tām, kuras teksts atver veselu kosmosu – stāsts par mūžību, ceļu un atgriešanos mājās. Atgriezties mājās var fiziski, bet atgriezties var arī debesu mājās. Šajos vārdos ir tik daudz filozofijas – katrs cilvēks var paņemt kaut ko savu.”

Līdz šim Likteņdārzam veltītajos koncertos dziedājusi gan divatā ar ģitāristu Māri Kupču, gan kopā ar Liepājas teātra kolēģiem. Šajā reizē dziesmas skanēs teju akadēmiskā formā – balsij un klavierēm. Pie instrumenta – pianists Normunds Kalniņš. “Man ļoti patīk vienkāršas lietas, un muzicēšana šādā formā šķita īstā, turklāt Normunds ir izcils pianists.”

“Man ir ļoti liels prieks, ka ir un top šis dārzs – ir vajadzīga piemiņa izsūtītajiem. No vienas puses, šķiet, latviešiem ir par daudz sēru dienu un nav ko šo sajūtu vairot. No otras puses – milzīgs prieks, ka maza daļiņa no Latvijas teritorijas Daugavas krastā tiek sakopta. Radot labas lietas, mēs skatāmies nākotnē. Latvija ir unikāla zeme savā skaistumā. Unikāla arī tāpēc, ka mums ir ļoti daudz talantīgu cilvēku. Par spīti mazai teritorijai, pasaulē ir tik daudz latviešu mūziķu, sportistu. Piekrītu Pēterim Vaskam, kad viņš saka, ka mūsos ir snaudošais spēks, ko varam ieguldīt labās lietās. Likteņdārzs ir viena no lietām, ko varam reāli darīt.”

Aktrise priecājas, ka dārzam veltītie koncerti ir gaišā noskaņā. “Te nav sēru un bēdu. Katram no mums dzīvē ir kādi pārdzīvojumi, taču ir labi tajos nekavēties, doties tālāk, darīt. Kaut vai sakopt savu sētu. Pati dzīvoju daudzdzīvokļu mājā. Bet var sakopt kaut savu koridoru – un es ar prieku to daru!”

“Iepriekšējā reizē Likteņdārzā iegāju, kad biju ceļā uz “Pūt, vējiņi!” izrādi Rēzeknē,” aizrautīgi stāsta Sigita. “Iespējams, tāpēc man būšana tur saistās ar Latgali – pret to man ir īpašas jūtas.” Ne velti aktrises vaļasprieks ir keramikas veidošana – liepājniekiem bija iespēja novērtēt viņas darbu pirmo izstādi. “Pēc sezonas beigām noteikti došos uz to pusi, iegriezīšos pie podnieka Ēvalda Vasiļevska. No meistara Igauņa esmu nopirkusi Latgales kokli – gribētos paņemt meistarklasi pie kāda koklētāja. Vienu dziesmu jau māku nospēlēt, bet gribu kokli izprast. Varbūt nākamajā Likteņdārza koncertā jau varētu pavadīt pati sevi.”

 

Varbūt noder!

Koncerts: 25. IV 19.00 Rīgā mūzikas namā “Daile”

Ieeja: ar ielūgumiem par ziedojumu no 15 EUR (bērniem – 10 EUR), rakstot pa e-pastu info@koknesesfonds.lv, zvanot pa tālruni 29231376 vai 29476146 un mūzikas namā “Daile”, kā arī modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, Likteņdārza izstādes vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+