×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
3. jūlijs, 2013
Drukāt

Caur mūziku ideālo Latviju meklējot

Foto - LETAFoto - LETA

Šodien “Arēnā Rīga” vokāli simfoniskās mūzikas koncerts izskanēs tūkstoš dziedātāju balsīs, orķestrī spēlējot 250 mūziķiem. 


 

Ar ko šis koncerts būs īpašs plašajā svētku pasākumu programmā, stāsta tā mākslinieciskais vadītājs, Dziesmu svētku virsdiriģents, pūtēju orķestra “Rīga”, kora “Sonore” mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš (attēlā): “Koncerts būs unikāls ar to, ka pirmoreiz visi Latvijas simfoniskie orķestri spēlēs vienā koncertā vienlaikus. Esam centušies izveidot koncerta koncepcijas līniju no Jurjānu Andreja līdz Pēterim Vaskam un Zigmaram Liepiņam, lai redzētu latvju “lielās formas” mūzikas tendences no pirmsākumiem līdz mūsdienām. Koncertā skanēs būtiskā vokāli simfoniskās mūzikas pērle – fragmenti no Alfrēda Kalniņa operas “Baņuta”, Jāzepa Vītola “Beverīnas dziedonis” līdz Artūra Maskata skaņdarbam “Tango” apvienotā simfoniskā orķestra sniegumā ar Lielās mūzikas balvas laureātes Ksenijas Sidorovas akordeona solo. Atskaņosim atsevišķus fragmentus no Zigmara Liepiņa rokoperas “Lāčplēsis”. Klausītāji dzirdēs mūsu pasaulē pazīstamākā komponista Pētera Vaska skaņdarba lappuses, kas visas ir īstas muzikālas pērles.

Koncerta ieceres īstenošanā liels palīgs, ideju autors un ģenerators ir režisors Dāvis Sīmanis, vizuālā tēla veidotājs, kaut, protams, mūzika šajā stāstā būs galvenā. Šajā koncertā apvienojas Latvijas mūzikas vēstures visgaišākie muzikālie tēli, tādēļ koncerts kalpos par sava veida atgādinājumu un vienlaikus atklājumu tagadnei par to Latviju, kas bijusi pirms mums.

Simfoniskās mūzikas koncertā dziedās kori no Liepājas, Kuldīgas, Ogres, Saldus, Tukuma, Salacgrīvas… Latvijas amatierkori ir augsti novērtēti pasaulē, un šī ir tā reize, kad, viņiem apvienojoties ar profesionāliem mūziķiem – akadēmisko kori “Latvija”, Operas kori, kamerkori “Ave Sol” –, ceram panākt spilgtu emocionālu sniegumu.

Dzirdēsim dažādu paaudžu un dažādu žanru vokālistus – gan opermāksliniekus, kā Inga Šļubovska, Andris Ludvigs, Kristīne Zadovska, gan ne tik akadēmiska žanra māksliniekus, kā, piemēram, Daumants Kalniņš. Dalībnieku vidū ir izcilais mežradznieks Arvīds Klišāns, kā arī Paula Šūmane, Oskars Petrauskis, Egils Upatnieks. Pie diriģenta pults stāsies meistari Aleksandrs Viļumanis, Aigars Meri, Imants Resnis, Māris Sirmais, arī patlaban vairāk ārzemēs muzicējošie Andris Poga un Ainārs Rubiķis.”

 

Šodien

Dziesmu un deju svētku sarīkojumi 3. jūlijā

* 9.00 Lielajā ģildē sākas pūtēju orķestru konkurss

* 10.00 – 22.00 Vērmaņdārzā turpinās amata meistaru darinājumu gadatirgus

* 12.00 – 19.30 Dailes teātrī notiek amatierteātru izrādes

* 12.00 – 22.00 Vērmaņdārzā mazākumtautību diena “Gaismas avots”

* 13.00 Berga bazārā sākas mazākumtautību kolektīvu koncerts

* 15.00 – 16.30 Esplanādē viesu kolektīvu koncerti

* 16.00 – 18.00 skvērā pie Mazās ģildes viesu kolektīvu koncerti

* 18.00 – 19.30 Mazajā ģildē viesu kolektīvu koncerti

* 19.00 “Arēnā Rīga” vokāli simfoniskās mūzikas koncerts

* 19.00 Rīgas Latviešu biedrības namā notiek Ņujorkas latviešu kora koncerts

 

Dziesmu un deju svētku televīzijas programma

* 9.00 Pūtēju orķestru konkurss (ltv.lv)

* 20.00 LTV Dziesmusvētku studija (ltv.lv, LTV1)

* 21.20 Vokāli simfoniskās mūzikas koncerts (ltv.lv, LTV1)

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+