Apbrīno

Caur tumsu uz gaismu ar koncertiem “Es piederu tev – tu man” 0


Pirmajā rindā Normunds Zušs, otrajā rindā – Vitolds Gorņevs, trešā rindaā no kreisās – Ieva Grēvele, Ingrīda Balode, Ingars Punculs, ceturtā rindā – Vadims Meļuščenkovs.
Pirmajā rindā Normunds Zušs, otrajā rindā – Vitolds Gorņevs, trešā rindaā no kreisās – Ieva Grēvele, Ingrīda Balode, Ingars Punculs, ceturtā rindā – Vadims Meļuščenkovs.
Publicitātes foto

Sākot no pirmās Adventes, 3. decembrī Jelgavas kultūras namā līdz pat 26. decembrim Rūjienas kultūras namā 14 reizes izskanēs sirsnīga un Ziemassvētku gaidīšanas noskaņu pilna koncertprogramma “Es piederu tev – tu man”, ko klausītājiem dāvā grupa “Galaktika” un viņu muzikālie domubiedri.

Grupa “Galaktika” – Normunds Zušs un Vitolds Gorņevs kopā ar domubiedriem Ingaru Punculu, Ingrīdu Balodi, Ievu Grēveli un Vadimu Meļuščenkovu – ar dziesmām ienesīs mieru katra klausītāja sirdī. “Koncertu idejas autors ir Vitolds un galvenā doma bija kaut ko nedaudz pamainīt savā muzikālajā dzīvē un sirds sajūtu meklējumos. Ziemassvētku gaidīšana mums visiem saistās ar kaut ko gaišu, skaistu, klusu, svētu – un tieši šīs sajūtas mēs vēlējāmies caur sevi nodot klausītājiem,” stāsta Normunds un atklāj: “Koncertu galvenā ideja ir bez lieka skaļuma un trokšņa, kaut uz brīdi klausītājiem dāvāt to sirds siltumu un mieru, kas mūs pārņem, laužoties cauri garākajām ziemas naktīm pretī jaunai gaismai, pretī jaunai cerībai, pretī brīnumam.”

Visos koncertos muzikālais materiāls ir akustisks – klavieres, ģitāra, flauta, perkusijas un balsis, kas vēl vairāk rada siltuma un gaišuma sajūtu, un tuvina mūziķus skatītājiem un skatītājus mūziķiem. “Ar lielu prieku jāatzīst, ka pirmie koncerti pagājušajā gadā izdevās pat labāk, nekā bija iecerēts, atsaucība un atsauksmes bija kolosāli pozitīvas. Kultūras nami sāka interesēties par šo gadu. Tā šī ideja arī ir nonākusi līdz pirmajam uznācienam 3. decembrī,” smaidot teic Normunds un piebilst, ka atšķirībā no pagājušā gada daudz kas ir pamainīts un uzlabots. “Tajā skaitā arī jāpiezīmē, ka mūsu pulkā ir nācis klāt vēl viens dalībnieks, talantīgākais Latgales bundzinieks Vadims Meļuščenkovs, kurš šī projekta ietvaros ir nolicis nost “lielās” bungas un “skaļos” šķīvjus, lai apsēstos pie īstām Ziemassvētku perkusijām – tādā veidā patiešām krāšņi papildinot mūsu izpildījuma krāsas un Ziemassvētku noskaņu.”

Koncertprogramma ir ļoti daudzpusīga, sākot no akadēmiskās klasikas līdz pat mūsdienu popmūzikai. Koncertos skanēs grupas “Galaktika” dziesmas “Kad mazā sirsniņa lūdz”, “Es piederu tev – tu man” un vēl citas, kuru autors ir Normunds, kā arī dziesmas un skaņdarbi no citiem komponistiem un autoriem – Fr. Grubers, Fr. Šūberts,T. Kleins, M. Freimanis, J. Lūsēns un citu komponistu dziesmas. Koncertprogrammas nosaukums ir Normunda komponētā dziesma “Es piederu tev – tu man”, kura izskanēs šajos koncertos.

 

3. XII 14.00 Jelgavas kultūras namā

7. XII 19.00 Piņķu kultūras centrā

8. XII 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā

10. XII 16.00 Latgales vēstniecība “Gors” Rēzeknē

12. XII 19.00 Kokneses kultūras namā

13. XII 19.00 Kultūras namā CATA Cēsīs

14. XII 18.30 Gulbenes kultūras centrā

16. XII 19.00 Jaunpils pilī

17. XII 16.00 Krustpils kultūras namā

19. XII 19.00 Alūksnes kultūras centrā

20. XII 19.00 Smiltenes kultūras centrā

21. XII 19.00 Talsu tautas namā

23. XII 17.00 Jaunpiebalgas kultūras namā

26. XII 16.00 Rūjienas kultūras namā

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 6 līdz 10

LA.lv