×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
22. decembris, 2015
Drukāt

Anda Līce: Apķepušās partijas turpina grūstīties pie stūres (14)

Foto - Valdis IlzēnsFoto - Valdis Ilzēns

Anda Līce

Dokumentālajā filmā “Bēgļi” mani visvairāk satrieca kadri, kuros redzama gumijas laiva ar pilnīgi bezpalīdzīgiem cilvēkiem pēc tam, kad laivu ir caurdūruši un tai noņēmuši motoru kādi citi cilvēki (?). Iedomājos – arī es taču sēžu tādā laivā. Par vietu tajā es samaksāju nevis ar naudu, bet ar savu uzticēšanos, iemetot vēlēšanu urnā biļetenu. Tā sauktie pārcēlāji man un visiem vēlētājiem toreiz blefoja tieši tāpat kā tie, kas šodien bēgļiem stāsta, ka pār Parīzi helikopteri izsmidzinot smaržas. Latvijas laivā ir ne mazums ar neapbruņotu aci redzamu caurumu, tomēr blefošanā roku iesitušie nevis drīvē tos ciet, bet cīnās par to, lai pēc iespējas ilgāk pie stūrēs paliktu paši un viņu tuvāko loks.

Mārim Čaklajam ir dzejolis ar aicinājumu: “Vēl tavs Hārons pār upi nav atīries –/ attīries, attīries, attīries!” Attīrīšanās, kas ļautu atgūt vēlētāju zaudēto uzticību partiju saietos (ieskaitot nesen notikušo “Vienotības” kongresu), līdz šim nav novērota. Apķepušās partijas turpina grūstīties pie stūres un šūpot laivu. Uz kurieni un cik tālu nemierīgajā jūrā tā var aizbraukt? Savā laikā Jēzus apsauca trakojošo vētru, un tie, kas bija laivā kopā ar Viņu, tika viegli cauri – vien ar izbīli. Mūsu laivā Viņa nav – neesam aicinājuši, un pašiem apturēt vētru arī nav mūsu spēkos. Ko mēs darām? Lūkojam izdurt vēl kādu caurumu tajā laivas pusē, kur sēž iedomātie pretinieki. Lai cik nepatīkami būtu to atzīt, visi caurumi ir pašu durti. Īleni, kaut pavisam jau nodiluši, ir vienīgais, kas bakstītājus dara lielus un stiprus pašu acīs, ūdens smelšana ir zem viņu goda. Es neatceros, ka būtu kāds sadūšojies un pateicis: “Mīļā tauta, piedod, ja vari!” Manuprāt, tieši tas ir izraisījis milzīgo vilšanos valsts vadītājos un likumu lēmējos.

Mēs šausmināmies par pārpildītajām bēgļu laivām, bet vai mēs, kuriem pieder tāda greznība kā sava valsts un kuru zemi neārda šāviņi, arī negatavojam sev bēgļu likteni? Metot pāri bortam citu pēc citas no saviem priekšgājējiem mantojumā saņemtās morālās vērtības, mēs bēgam no pienākumiem un atbildības, bet visvairāk no patiesības. Visa tā slēpšanās aiz lielajiem kuģiem, mazo dūrīšu vicināšana un klaigāšana: “Mēs nevienam neļausim mūs paverdzināt!” ir mēģinājums apklusināt savas bailes satrakotās jūras priekšā. Atrašanās lielo kuģu tuvumā diemžēl ne vienmēr nozīmē drošību, grimstot tie parauj līdzi arī mazos. Mums nav citas iespējas, kā ar to, kas pie rokas, un ja nav nekā, tad kaut vai ar plaukstām smelt laukā no savas laivas ūdeni un airēt uz krastu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Nevis apķepušās, bet apķēzījušās…

 2. Patiesi. Pretijnieki stipri un vareni vairs tikai savās acīs. Žēl Šadurska: profesors, it kā gudrs, bet kļuvis tik bezpalīdzīgs, ka politiskā karjerā izlīdzas vairs tikai par tepiķīti rudmates tupeļu slaucīšanai… Medicīniska rakstura (paša Šadurska iemīļotais problēmu skaidrojums) problēma?

 3. Patiesi. Pretijnieki stipri un vareni vairs tikai savās acīs. Žēl Šadurska: profesors, it kā gudrs, bet kļuvis tik dumjš, ka izlīdzas par tepiķīti solvitu tupeļas slaucīšanai…

 4. es reizēm domāju : nu kā tā var -nekaunīgi ,augstmanīgi ,stulbi, noziedzīgi, bezatbildīgi…Es varētu turpināt, bet beidzot sapratu – tā nav demokrātija un tās nav partijas. TĀ IR MAFIJA

 5. tā tās par†ijas dara gan, īpaši liberas†i un konformkomunis†i!

 6. Ir iespaids ka saeima ir kļuvusi par politisko pašnāvnieku klubiņu.Varbūt vajadzētu būt humāniem un šo klubiņu no saeimas atdalīt,jo cilvēki ar.šādu novirzi daudz par nākotni nedoma,bet draga uz dullo un rauj sev visu,kas pa rokai.Ēterā un ekrāna gozejas visādi dīvaiņi,kuri uzskata ka 300€ alga vai pensija ir OK,bet 1000€ un lielākas algas saņēmēji ir steidzīgi jāglābj un vismaz ne mazāk par 600€ jāpiemet.Dižie lauksaimnieku dīvaiņi glābj govis ar viņu saimniekiem un tāda cēla mērķa dēļ ir gatavi iedzīt valsti vēl dziļākā paradu jūgu un padarīt piena produktus par aizjūras gardumiem,kas pieejami tikai promenentam personam.

 7. ................... Atbildēt

  pirms desmitiem tūkstošiem gadu cilvēki radīja dievu, lai ir kam līdzināties. Ko radām mēs?????????
  seksu zagšanu melno maģiju…………un to visu liekam mākslā politikā
  evolūcija jau var iet arī atpakaļgaitā……..

 8. Un ne tikai: “Metot pāri bortam citu pēc citas no saviem priekšgājējiem mantojumā saņemtās morālās vērtības, mēs bēgam no pienākumiem un atbildības, bet visvairāk no patiesības.” Mūsu politikāņi ir padzinuši un padzen no savas zemes paši savus cilvēkus lielā skaitā, neļaujot pašu zemē izveidot pārtikušu sabiedrību, jo nepārtraukti lielos apjomos iztukšo valsti ar visādu baltijbanku, pareksu, krājbanku, citadeļu, airbaltiku utt. plānotu un sashēmotu izzagšanu palīdzību!

 9. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Ļoti sakarīgs raksts. Tikai, diez vai Jēzu vajadzēja piesaukt.
  Jēzus kopā ar mācekļiem iekāpa laivā, un jūra bija mierīga. Mācekļi ņipri airēja un zvejoja, strādāja, bet Jēzus dīkdienībā, aizmidzis šņākuļoja laivas dibenā. Arī, kad sacēlās vētra, Viņš izlikās neko nedzirdam un nejūtam un turpināja mierīgi gulēt. Mācekļiem nācās Viņu raustīt aiz kājas un modināt. Viņš piecēlās, nokaunināja mācekļus par bailīgumu un mazticību, sasita knipi un apsauca vētru, kuru, iespējams, pats bija izraisījis.
  Mācekļu kaunināšana šajā gadījumā bija pilnīgi nepelnīta, jo tiem nepiemita nekādas dievišķās spējas, arī ne izraisīt, ne apturēt vētras. Tas būtībā bija viens no daudziem Jēzus PR pasākumiem, lai demonstrētu savu pārākumu un mācekļu niecību.
  Jāšaubās, vai tāds palīgs būtu noderīgs laicīgu problēmu risināšanā.

 10. Nu taču gribējām demokrātisku iekārtu.Nu tā ir ,ar visām nezālēm,no kurām vēl jāattīrās.Vēl nav pat paaudze nomainījusies,vēl bāleliņi pilni sovjetisma šmuces.Laiks dziedējot .Gan jau.

  • Par 4.maija deklarāciju 1990.gadā balsoja kādi 138 “mēs” (LPSR deputāti) – tautas nobalsošanai par nozīmīgām lietām ne tika pieļauta, un netiek pieļauta arī rietumkrātiņa demokrātijā (piem., par eiro ieviešanu, bēgļu uzņemšanu). Propagandas dzirnas griežas – “mēs” visiem spēkiem bēg no atbildības par pieļautajām kļūdām!

 11. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Cienījāmā kundze sen nebija tik precīzi trāpījusi desmitnieka! Priecājos, atbalstu un pateicos!

 12. jevrosmadzenēm tas nepielec !

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+