Mobilā versija
+17.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 25. jūnijs, 2017
17. jūlijs, 2012
Drukāt

Cauri visai Igaunijai izstrādāts 370 kilometrus garš pārgājiena maršruts

Foto-LETAFoto-LETA

Igaunijas Valsts mežu pārvaldes centrs (RMK) atklājis 370 kilometru garu pārgājiena maršrutu, kas stiepjas cauri visai Igaunijai, vēsta raidkorporācija ERR. Maršruts stiepjas no Iklas uz Igaunijas un Latvijas robežas līdz Lahemā parkam Igaunijas ziemeļos.

Nedēļas nogalē, atklājot maršrutu, pa to devās pirmā testa grupa, kas savus piedzīvojumus apraksta blogā (“loodusegakoos.ee”).

RMK pārgājiena maršrutā “RMK Matkatee” apvienoti senāki pārgājienu maršruti, kas savienoti ar jaunām izstrādātām takām. “Tas sākas Lahemā Nacionālajā parkā, šķērso sešus apriņķus, divus nacionālos parkus, deviņus dabas rezervātus un trīs valsts mežu atpūtas zonas un beidzas Iklā pie Latvijas robežas,” skaidroja RMK valdes priekšsēdētājs Aigars Kallass.

Maršrutā kopumā izbūvētas 33 nakšņošanas vietas – telšu vietas, mājiņas un nojumes. Pārgājiena maršruts ir marķēts ar kilometru stabiņiem un zīmēm, lai novērstu gājēju nomaldīšanos. Pa ceļam arī uzstādītas plāksnes ar informāciju par meža iemītniekiem, izklaides un atpūtas iespējām.

Sīkāka informācija par pārgājiena maršrutu un precīzas kartes pieejamas RMK informācijas centros.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+