Mobilā versija
+4.0°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
31. oktobris, 2012
Drukāt

“Caurumi” jūsu datorā: piecas lietotnes, kuru ievainojamības tiek izmantotas visbiežāk

Foto - LETAFoto - LETA

Pašlaik lielākā daļa uzbrukumu no interneta tiek veikti ar mūķiem izmantotājiem. To sekmīgu darbību nodrošina ievainojamības populārās programmās, piemēram, operētājsistēmās, pārlūkos, biroja pakotnēs, mūzikas atskaņotājos utt., kas tiek izmantotas kā “caurumi”, pa kuriem kaitīgās programmatūras iekļūst lietotāju datoros.

 

 

Ir noteikti pieci galvenie ievainojamo lietojumprogrammu veidi, pret kuriem ir vērsti mūķi izmantotāji. Saskaņā ar vīrusu aktivitātes 2012.gada trešajā ceturksnī pētījuma rezultātiem vairāk nekā 50% uzbrukumu ir izmantoti Java robi. Šīs programmatūras atjauninājumi tiek instalēti pēc lietotāja pieprasījuma, nevis automātiski, tādējādi pagarinot ievainojamības dzīvi. Java mūķus izmantotājus var diezgan viegli likt lietā ar jebkuru Windows versiju, turklāt, ļaundariem mazliet vairāk papūloties, kā tas bija Flashfake gadījumā, mūķis izmantotājs var kļūt par daudzplatformu ļaunprogrammatūru. Tieši ar to izskaidrojama kibernoziedznieku īpašā interese par Java ievainojamībām.

Otrajā vietā ir uzbrukumi, izmantojot Adobe Reader, kas veidoja ceturto daļu no visiem atvairītajiem mēģinājumiem. Šīs lietojumprogrammas mūķu izmantotāju popularitāte pakāpeniski samazinās, jo to atklāšanas mehānisms ir samērā vienkāršs un izstrādājumu jaunākajās versijās ir ieviesti automātiskie atjauninājumi. Aptuveni 3% uzbrukumu veikti ar Windows Help and Support Center ievainojamības, kā arī dažādu pārlūka Internet Explorer ievainojamību mūķiem izmantotājiem.

Jau vairākus gadus ļaundari uzmanīgi pēta kļūdas Flash datņu atskaņotājā. Informācija par 2012.gada trešo ceturksni liecina, ka desmit visbiežāk sastopamo ievainojamību vidū ir nonākuši divi Adobe Flash “pārstāvji”. Pirmo piecnieku noslēdz mūķi izmantotāji, kas domāti operētājsistēmas Android pārvaldītām ierīcēm. To galvenais mērķis ir nemanāmi atcelt ierobežojumus, nodrošinot visām programmām, tostarp arī kaitīgajām, pilnīgu piekļuvi tālruņa vai planšetdatora atmiņai un funkcijām.

“Internets mūsdienās ir visai “agresīva” vide. Gandrīz jebkura vietne var būt inficēta, tādējādi apmeklētājiem, kam ir ievainojamas lietojumprogrammas, kļūstot par ļaundaru upuriem,” komentē antivīrusu eksperts Jurijs Namestņikovs. “Vīrusu rakstītāju galvenais mērķis ir lietotāju elektroniskie konti vai konfidenciālā informācija, kas gala rezultātā dod kibernoziedzniekiem iespēju tikt pie naudas, tāpēc ļaundari izmanto visas viņu rīcībā esošās metodes, lai nogādātu kaitīgo programmu lietotāja datorā, un šajā gadījumā mūķu izmantotāju lietošana ir viens no populārākajiem paņēmieniem.”

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+