Reuters

Klīvlendas “Cavaliers” komanda svētdien pirmo reizi savā pastāvēšanas vēsturē kļuva par Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) čempioniem, spraigā finālsērijā pieveicot pagājušā gada labāko vienību Goldensteitas “Warriors”.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai

Fināla septītajā spēlē “Cavaliers” izbraukumā bija pārāki ar 93:89 (23:22, 19:27, 33:27, 18:13), sērijā līdz četriem panākumiem triumfējot ar 4-3.

Tādējādi “Cavaliers” kļuvusi par pirmo komandu NBA vēsturē, kas finālsērijā spējusi atspēlēties no 1-3 deficīta un kļūt par čempioniem.

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika nosaukts “Cavaliers” līderis Lebrons Džeimss, kurš noslēdzošajā mačā iemeta 27 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un veica 11 rezultatīvas piespēles.

Klīvlendas klubs NBA čempionātā līdz šim nekad nebija uzvarējis, bet iepriekšējais ievērības cienīgais tituls kādai no šīs pilsētas sporta komandām bija 1964.gadā, kad “Browns” izcīnīja Nacionālās futbola līgas (NFL) čempiones godu.

Abas vienības finālsērijas izšķirošo spēli aizvadīja ļoti līdzvērtīgi, taču pirmā puslaika beigās “Warriors” izdevās panākt septiņu punktu starpību un lielajā pārtraukumā iet ar 49:42 vadību. Otrā puslaika sākumā mājinieku pārsvars pieauga arī līdz astoņiem punktiem, bet līdz ar trešās ceturtdaļas vidu vadību uz ilgāku laiku pārņēma “Cavaliers”.
Tomēr sešas minūtes līdz pamatlaika beigām vadībā atkal izvirzījās Goldensteitas vienība, kas pēc Dreimonda Grīna metiena spēja panākt 87:83. “Cavaliers” basketbolisti gan aizvadīja teicamu mača izskaņu, ielaižot tikai divus punktus un spējot atspēlēties, kas ļāva gūt vēsturisku uzvaru.

Vēl “Cavaliers” sastāvā šajā spēlē 26 punktus iemeta Kairijs Ērvins, bet 12 punkti Ērlam Smitam.
Tikmēr “Warriors” rindās Grīns izcēlās ar 32 punktiem, 15 atlēkušajām bumbām un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kamēr 17 punktus iemeta pēdējo divu sezonu NBA vērtīgākais basketbolists Stīvens Karijs, bet 14 punktus pievienoja Klejs Tompsons.

“Warriors” šosezon regulārajā čempionātā laboja līgas rekordu, izcīnot 73 uzvaras 82 mačos.
Pērn finālsērijā “Warriors” apspēlēja “Cavaliers” sešās spēlēs un Goldensteitas vienība ieguva savu pirmo NBA čempiones titulu četrdesmit gadu laikā.