Reuters/Scanpix

“Cavaliers” savā laukumā atbild ar 30 punktu uzvaru 0

Klīvlendas “Cavaliers” basketbolisti trešdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) finālsērijas trešajā spēlē savā laukumā sagrāva pašreizējo līgas čempioni Goldensteitas “Warriors”, atjaunojot intrigu visā sērijā.
“Cavaliers” svinēja panākumu ar 120:90 (33:16, 18:27, 38:26, 31:21), taču sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām joprojām vadībā ar 2-1 atrodas “Warriors”, kas uzvarēja sērijas pirmajās divās spēlēs savā laukumā.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 30

Uzvarētāju rindās teicamu maču aizvadīja Lebrons Džeimss, kurš guva 32 punktus, izcīnīja 11 atlēkušās bumbas un izdarīja sešas rezultatīvas piespēles, kamēr Kairijs Īrvings sameta 30 punktus un izdarīja astoņas rezultatīvas piespēles.
“Warriors” komandā 19 punktus guva Stīvens Karijs, bet Herisons Bārnss sameta par vienu punktu mazāk.

“Cavaliers” spēli aizvadīja bez viena no saviem līderiem Kevina Lava, kurš sērijas otrajā mačā iedzīvojās smadzeņu satricinājumā. Neskatoties uz viņa trūkumu, Klīvlendas klubs demonstrēja fizisku un agresīvu spēli, kas jau pirmajā ceturtdaļā ļāva izvirzīties vadībā un turpinājumā pārsvaru ne tikai nosargāt, bet otrajā puslaikā to arī krietni palielināt.

“Mums nākamajā spēlē piektdien jāparāda tieši tāds pats sniegums, jo beidzot rādījām savu spēli aizsardzībā. Tomēr, arī mēs varam spēlēt vēl labāk,” pēc mača atzina Džeimss, kurš sesto gadu pēc kārtas spēlē NBA finālā.
“Cavaliers” izslēgšanas spēlēs šosezon savās mājās vēl nav zaudējuši, uzvarot visos astoņos mačos.

NBA vēsturē tikai trīs komandas finālsērijā spējušas atspēlēties un vēlāk kļūt par čempioniem, esot iedzinējos ar 0-2. 1969.gadā to paveica Bostonas “Celtics”, bet 1977.gadā – Portlendas “Trail Blazers”. Visbeidzot 2006.gadā tas izdevās arī Maiami “Heat”.