×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Čavess kliedē baumas par savu nāvi

cavess2

Venecuēlas prezidents Ugo Čavess, kas Kubas galvaspilsētā Havanā iziet otro radioterapijas kursu, telefoniski sazinājās ar Venecuēlas valsts televīziju, lai pēc deviņu dienu klusēšanas valsts plašsaziņas līdzekļos noliegtu izskanējušās baumas, ka viņš Havanas klīnikā ir miris.

“Šķiet, ka mums būs jāpierod dzīvot ar šādām baumām, jo tā ir daļa no psiholoģiskā kara, netīra kara laboratorijām,” telefonsarunā teica 57 gadus vecais sociālistu līderis, kurš izklausījās veselīgs un dzīvespriecīgs. Kopš došanās uz Kubu 14. aprīlī Čavess Venecuēlas iedzīvotājus bija uzrunājis vien ar īsiem paziņojumiem mikroblogošanas vietnē “Twitter”, kur uzmundrināja savus atbalstītājus. Bez fotogrāfijām un videomateriāliem Čavesa neierasti ilgā neparādīšanās plašsaziņas līdzekļos radīja spekulācijas par viņa veselības stāvokli un pat dzīvību, kā arī daudziem lika apšaubīt viņa iespējas kandidēt uz ceturto prezidenta amata termiņu 7. oktobrī gaidāmajās vēlēšanās. Čavess stāstīja, ka terapija ir “smaga” un viņam ir jāatpūšas, bet notiek atlabšana un viņš plānojot atgriezties Karakasā ceturtdien, lai gan viņam nepieciešamas vēl viens radioterapijas kurss. “Daži cilvēki vēlētos redzēt mani izstājamies no sacensībām,” viņš teica, piebilstot, ka “vēl ne, ļaujiet man atlabt. Man ir jāatpūšas un jāievēro īpaša diēta, ārstēšana un miegs”. “Šādas baumas kaitē,” atzina Venecuēlas prezidents, piebilstot, ka tās satraukušas arī viņa māti, kas zvanījusi uz Havanu.

Mirandas štata gubernators Enrike Kapriless, kurš izvirzīts par vienotu opozīcijas kandidātu prezidenta vēlēšanās, norādījis, ka Čavess vada valsti ar “Twitter” starpniecību no slimnīcas gultas Havanā. Savukārt Čavesa sabiedrotie valsts politikā sūdzās, ka opozīcija ir “apsēsta” ar prezidenta veselību un gaida viņa nāvi.

Pirmdien publicētie vietējās kompānijas “Hinterlaces” sabiedriskās domas aptaujas rezultāti liecina, ka 53 procenti vēlētāju oktobrī gatavojas balsot par Čavesu, bet 34 procenti – par Kaprilesu. Atbalsts Čavesam, salīdzinot ar iepriekšējā mēnesī veiktu aptauju, ir palielinājies par vienu procentu. 57 gadus vecajam   Čavesam, kurš ir pie varas kopš 1999. gada, 27. februārī Havanā izoperēja audu bojājumu iegurņa rajonā, kur pērn jūnijā viņam tika izoperēts audzējs. Pēc operācijas viņam tika veikts pirmais radioterapijas kurss. Čavess oktobrī pasludināja sevi par izveseļojušos no vēža, bet 21. februārī paziņoja, ka viņam  Kubā tiks izoperēts audu bojājums, jo pastāv liela iespējamība, ka šis bojājums ir ļaundabīgs. Čavesam pērn 20. jūnijā Kubā tika izoperēts ļaundabīgs audzējs iegurņa rajonā, taču viņš neatklāja, kāds vēzis tas bija. ASV laikraksts “Wall Street Journal” ziņoja, ka tas bijis resnās zarnas vēzis. Publiski pieejamas informācijas trūkuma dēļ tika izteikti dažādi pieņēmumi par Čavesa patieso veselības stāvokli. Pēc pērn veiktās operācijas Čavess izgāja četrus ķīmijterapijas kursus, no kuriem trešais notika Venecuēlā, bet pārējie trīs – Kubā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+