×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. oktobris, 2012
Drukāt

Čavess pauž atbalstu Asadam

Foto - AFPFoto - AFP

Venecuēlas prezidents Ugo Čavess no jauna apliecināja atbalstu Bašaram al Asadam, dēvējot viņu par Sīrijas leģitīmo prezidentu, vienlaikus norādot, ka Sīrijas karā, kas turpinās 19 mēnešus, vainojamas ASV.

“Kā gan es varu neatbalstīt Bašara al Asada valdību, ja tā ir leģitīmā Sīrijas valdība,” vaicāja Čavess, kurš nule kā uz trešo pilnvaru termiņu ievēlēts prezidenta amatā. Kaujiniekus, kas karo pret Asada režīmu, viņš nosauca par teroristiem. “Ko gan vajadzētu atbalstīt? Vai teroristus, kas skraida apkārt, pa labi un kreisi slepkavojot cilvēkus?” jautāja prezidents.

Čavess sacīja, ka Sīrijā patlaban tiek pieredzēta “plānota krīze”, līdzīga tai, kuras rezultātā tika gāzts Lībijas diktatora Muamara Kadafi režīms. “Savienoto Valstu valdība ir viena no pusēm, kas pamatā ir vainojama par katastrofas izraisīšanos Sīrijā,” piebilda Čavess. “Tagad, Obamas kungs, ja jūs tiksiet pārvēlēts, apsēdieties un padomājiet, un Eiropas valdībām vajadzētu darīt to pašu.” Viņš arī uzslavēja Krieviju un Ķīnu, kas nav pieļāvušas, ka ANO Drošības padome pieņem rezolūcijas, kurās Asada režīmam draudēts ar sankcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+