×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

CDC direktors: Ebolas vīrusa uzliesmojums atgādina AIDS izplatīšanos

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ebolas vīrusa uzliesmojums Rietumāfrikā atgādina AIDS izplatīšanos, ceturtdien paziņojis ASV Slimību kontroles centra (CDC) direktors.

“Es sacītu, ka 30 gadu laikā, kurus esmu strādājis veselības aizsardzības nozarē, vienīgais šim līdzīgais bijis AIDS,” uzrunājot Pasaules Banku (PB), norādīja CDC direktors Tomass Frīdens.

Rietumāfrikā no Ebolas vīrusa miruši jau gandrīz 4000 cilvēku.

“Mums jāstrādā, lai parādītu, ka tas nav nākamais AIDS,” viņš piebilda.

ANO cīņai ar Ebolas vīrusu lūgusi starptautisko sabiedrību atvēlēt 988 miljonus dolāru. Līdz šim saziedota mazāk nekā trešā daļa.

Ebolas vīrusa smagāk piemeklēto valstu Gvinejas, Libērijas un Sjerraleones prezidenti lūguši palīdzēt ar mediķiem un veselības aprūpes darbiniekiem, kā arī atvēlēt miljoniem dolāru, lai novērstu ekonomiskās problēmas, ko izraisīs nāvējošā vīrusa uzliesmojums.

“Valstis atrodas ļoti trauslā situācijā,” viesojoties Vašingtonā, norādīja Gvinejas prezidents Alfa Konde.

Viņš sacīja, ka divas trešdaļas inficēto cilvēku ir vecumā no 15 līdz 50 gadiem, proti, pieder ekonomiski visaktīvākajai iedzīvotāju daļai.

“Ja vien mēs ātri nesavaldīsim un neapturēsim Ebolas epidēmiju, uz spēles likts nekas mazāk kā nākotne – ne tikai Rietumāfrikas, bet, iespējams, pat Āfrikas nākotne,” paziņoja Konde.
Vācijā ceturtdien tika ievests viens Libērijā ar Ebolas vīrusu inficējies ANO darbinieks.

Viņš ir trešais saslimušais, kas tiek ārstēts Vācijā.

Tikmēr Spānijā konstatēts pirmais zināmais gadījums, kad inficēšanās ar Ebolas vīrusu notikusi ārpus Āfrikas.

Spānijas valdība otrdien apstiprināja, ka ar nāvējošo slimību saslimusi medmāsa, kura Madrides Karlosa III slimnīcā aprūpēja Ebolas vīrusa slimniekus.

Medmāsas stāvoklis ir pasliktinājies, ceturtdien apstiprināja slimnīca, kura bijusi spiesta atzīt, ka inficēšanos varēja izraisīt neadekvāta Ebolas pacientu aprūpe.

Aizdomās par iespējamo saslimšanu Madrides Karlosa III slimnīcā karantīnā ievietoti vēl trīs ārsti un medmāsa.

Šie gadījumi raisījuši bažas, ka Ebolas vīruss var sākt izplatīties arī pāri Eiropas robežām.

Eiropas Savienības (ES) veselības komisārs Tonio Borgs paziņoja, ka Briselē tiek apspriesta kontroles pastiprināšana Eiropas lidostās.

“Tā ir dalībvalstu kompetence, proti, katra dalībvalsts var izlemt, vai ieviest lidostās jaunus skenerus un pārbaudes. Tomēr mēs tagad apspriežam to arī ES līmenī,” norādīja Borgs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+