Pasaulē
Eiropa

CDU valdības krīzes novēršanai gatavi vēl vairāk piekāpties Zēhoferam0

Foto – LETA/AFP

Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadītie kristīgie demokrāti (CDU) pirmdien pauduši gatavību vēl vairāk piekāpties savas Bavārijas meitaspartijas – Kristīgi sociālās savienības (CSU) – līderim un iekšlietu ministram Horstam Zēhoferam jautājumā par imigrācijas politiku.

“Mēs ceram uz vienošanos par kopīgu pieeju,” teikts CDU paziņojumā, kas izplatīts pēc partijas vadības ārkārtas sanāksmes, kas tika sasaukta pēc Zēhofera draudiem atstāt savu amatu, ja Merkele nepiekāpsies abu politiķu konfliktā par imigrācijas politiku.

Starp Merkeli un Zēhoferu radušās asas domstarpības par imigrācijas politiku, un par galveno jautājumu šajā konfliktā kļuvusi ministra iecere jau uz Vācijas robežas atraidīt tos patvēruma meklētājus, kas iepriekš reģistrēti kādā citā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī.

Kā ziņo mediji, CSU vadības sanāksmē, kas ievilkās līdz pirmdienas rītam, Zēhofera kolēģi centušies viņu pārliecināt atteikties no demisijas ieceres.

Preses konference, kas tika gaidīta visu svētdienas vakaru, pastāvīgi tika atlikta, līdz galu galā Zēhofers pirmdienas rītā uz īsu brīdi iznāca pie žurnālistiem un apstiprināja jau iepriekš medijos izskanējušās ziņas, ka viņš piedāvājis savu atkāpšanos gan no ministra, gan no CSU priekšsēža amata.

Tomēr Zēhofers piebilda, ka pirms galīgā lēmuma pieņemšanas viņš gatavojas pirmdien vēlreiz tikties ar Merkeli.

Saistītie raksti

“Valsts un šī valdības rīcībspējas interesēs (..) mēs vēlamies vēlreiz mēģināt rast risinājumu galvenajā jautājumā” par nelegālo imigrantu apturēšanu uz robežas, pavēstīja iekšlietu ministrs, piebilstot, ka par visu pārējo tiks lemts pēc tam.

Merkele uzskata, ka visas Zēhofera prasības ir izpildītas, panākot migrācijas vienošanos pagājušā nedēļā notikušajā ES samitā, taču vairāki CSU līderi tam nepiekrīt. Starp abām pusēm pastāv domstarpības arī par to, vai šī vienošanās ļauj bloka dalībvalstīm vienpusējā kārtā pastiprināt savu robežkontroli.

LA.lv