×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. oktobris, 2013
Drukāt

Konkursā “Pasaules jaunatne debatē” uzvar čehiete, latviete trešā


Murasova_Erhardt_Gyula_11

Pagājušajā nedēļā Budapeštā notikušajā starptautiskajā konkursā “Pasaules jaunatne debatē” uzvarēja Dominika Perlinova no Čehijas, bet Latvijas pārstāve Maria Murašova no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas palika godpilnajā trešajā vietā.

Budapeštas “Music Center” zālē gandrīz 300 klausītāju sekoja fināla debatēm, kas norisinājās pēc noteiktiem principiem – četri skolēni 24 minūšu garumā debatēja par strīdīgu jautājumu “Vai būtu jāboikotē liela mēroga sporta pasākumi, ja to rīkotājvalstī tiek pārkāptas cilvēktiesības?”. Uzvarētāja Dominika Perlinova iestājās pret liela mēroga sporta pasākumu boikotu cilvēktiesību pārkāpumu gadījumā un pārliecināja žūriju ar savām retorikas prasmēm. Pavisam konkursā piedalījās sešpadsmit labākie debatētāji no astoņām tā dalībvalstīm ‒ Čehijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Ukrainas un Ungārijas.

“Debatēšanas prasmēs atspoguļojas demokrātijas kvalitāte. Demokrātijā pretējais viedoklis un tā izteikšana ir viens no dzīves pīlāriem,” apsveikuma runā teica Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas priekšsēdētājs Elmārs Broks. “Pasaules jaunatne debatē” ir skolēnu konkurss vācu valodā, kurā jauniešiem jāpierāda prasmes diskutēt, izmantojot šo svešvalodu. Konkurss notiek kopš 2005. gada, un pavisam tajā piedalījušies vairāk nekā 10 000 skolēnu astoņās valstīs. Šo projektu organizē Gētes institūts, fonds “Erinnerung, Verantwortung und Zukunft”, sabiedriskā labuma organizācija “Hertie fonds” un Vācijas skolu sistēmas ārvalstīs pārvalde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+