×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. septembris, 2012
Drukāt

Čehijā atvieglo alkohola tirdzniecības ierobežojumus

Foto - AFPFoto - AFP

Čehijas valdība paziņojusi, ka atvieglos alkohola tirdzniecības aizlieguma nosacījumus, kas ir spēkā kopš 14. septembra, kad atklājās, ka, saindējoties ar metilspirtu, dzīvību zaudējuši vismaz 25 cilvēki.

“Sākot ar ceturtdienu būs iespējams tirgot un iegādāties pirms 2012. gada 1. janvāra ražotos alkoholiskos dzērienus, kuros alkohola saturs pārsniedz 20 procentus,” apliecināja premjerministrs Petrs Nečass. “Ir iespējams tirgot arī nesen ražotos alkoholiskos dzērienus ar jaunajām akcīzes markām.”

Čehija šomēnes no sākuma aizliedza pašu valstī ražoto, bet tad arī importēto alkoholisko dzērienu tirdzniecību, šādi reaģējot uz to, ka vairāki desmiti ar metilspirtu saindējušos cilvēku zaudēja dzīvību vai nonāca slimnīcās. Policija pirmdien arestēja divus vīriešus, kas tiek turēti aizdomās par apzinātu masveidīgās saindēšanās izraisīšanu. Policija uzskata, ka aizdomās turamie apzināti Čehijas tirgū pieejamajā alkohola sastāvā iekļāva letālu metilspirta un etilspirta sajaukumu. Ja apsūdzības tiks pierādītas tiesā, viņiem draud mūža ieslodzījums. Kopumā saistībā ar saindētā alkohola lietu aizturēti 42 cilvēki, un 22 no viņiem atrodas apcietinājumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+