Čehija izslēdz gaismu “Globen” arēnā 0

Dramatisku uzvaru pasaules hokeja čempionāta ceturtdaļfināla cīņā ceturtdien izcīnīja Čehijas valstsvienība, kas 29 sekundes pirms pamatlaika beigām izrāva uzvaru pār vienu no sacensību saimniecēm Zviedriju.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Aizvadītajā mačā Čehija, pateicoties Milana Mihaleka precīzam metienam, izcīnīja panākumu ar rezultātu 4:3 (2:1, 1:1, 1:1).

Spēle sākās mierīgā cīņā un astotajā minūtē Luī Ēriksons vadībā izvirzīja mājiniekus. Tomēr līdz pirmās trešdaļas beigām zviedri samērā negaidīti jau ieguva vadību, precīzi metot Petram Nedvedam un Jirži Novotnijam.

Otrajā trešdaļā Martins Erats jau panāca 3:1, tomēr turpinājumā 45 sekundes pirms tās beigām Henriks Zeterbergs samazināja rezultāta pārsvaru, bet trešās trešdaļas 45.sekundē Jūnatans Ēriksons izlīdzināja rezultātu 3:3.

Turpinājumā trešajā trešdaļā ritēja ļoti aizraujoša cīņa, laukumā dominējot Zviedrijai un izveidojot daudzus vārtu gūšanas momentus. Tomēr veiksme šoreiz uzsmaidīja Čehijai un 29 sekundes pirms pamatlaika beigām Mihaleks izrāva uzvaru čehiem.

Līdz ar to sacensību pusfinālā gaidāms Čehoslovākijas duelis, jo citā ceturtdaļfināla spēlē Slovākijas hokeja izlase ar rezultātu 4:3 (2:1, 0:2, 2:0) sensacionāli pieveica Kanādas valstsvienību. Šī Slovākijas izlasei bija pirmā uzvara pret Kanādu pasaules čempionāta spēlēs kopš 2002.gada, kad slovāki bija pārāki ar rezultātu 3:2. Tā bija līdz šim Slovākijas vienīgā uzvara pār hokeja dzimtenes pārstāvjiem, un tieši tajā gadā slovāki līdz šim vienīgo reizi uzvarēja pasaules čempionātā. Savukārt pusfinālu tā sasniegusi pirmoreiz kopš 2004.gada.

Otrajā pusfināla pārī sestdien pagājušā gada spēcīgākā komanda un viena no šī gada sacensību saimniecēm Somija spēkosies ar Krieviju. Somija, pateicoties Jeses Joensū gūtajiem vārtiem 8,8 sekundes pirms pamatlaika beigām, ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) pārspēja ASV valstsvienību. Krievijas izlase ar rezultātu 5:2 (2:1, 0:1, 3:0) smagā cīņā pārspēja Norvēģiju. Pasaules čempionāta pusfinālā Krievija iekļuvusi piekto gadu pēc kārtas.

Spēle par trešo vietu un fināls notiks svētdien. Abi pusfināli un cīņas par medaļām risināsies Helsinkos.

Kā ziņots, Latvijas izlase pasaules čempionātu noslēdza desmitajā vietā, bet Latvijas Hokeja federācija (LHF) tai pirms turnīra izvirzīja uzdevumu sasniegt labāko astoņnieku.