×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
7. novembris, 2016
Drukāt

Čehijā par tikšanos ar Dalailamu varētu atlaist ministru (3)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Čehijas prezidents Milošs Zemans

Čehijas prezidents Milošs Zemans pieprasījis kultūras ministra atkāpšanos, jo viņš ticies ar Tibetas garīgo līderi Dalailamu, svētdien ziņoja tīmekļa vietne “Parlamentni listy”.

Zemans, kurš atbalsta ciešāku attiecību veidošanu ar Ķīnu, kritizējis kultūras ministru Danielu Hermanu par kaitējuma nodarīšanu Čehijas Republikas interesēm, oktobrī uzņemot Dalailamu ciemos Kultūras ministrijā.

Prezidents gatavojas arī aizrādīt premjerministram Bohuslavam Sobotkam par Dalailamas vizīti Prāgā, ziņoja “Parlamentni listy”.

Tibetas garīgā līdera vizīte pamudināja čehu diplomātus nākt klajā ar kopīgu deklarāciju, kurā uzsvērta Ķīnas “teritoriālā integritāte” un Čehijas “stratēģiskās partnerattiecības” ar šo valsti.

Dalailama oktobrī apmeklēja arī Bratislavu, kur tikās ar Slovākijas prezidentu Andreju Kisku.

Reaģējot uz to, Pekina pēdējā brīdī atcēla sestdien Rīgā plānoto Ķīnas premjerministra Li Kecjana tikšanos ar Slovākijas premjerministru Robertu Fico.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Šo ziņa ilustrē, kā kompartijas pārvaldītā Ķīna ar dažādu sviru palīdzību var panākt sev vēlamu uzvedību rietumu demokrātiskajās valstīs. Derdzīgā apmaiņā pret t.s. ekonomiskiem labumiem vai citādām ekstrām, rietumos cilvēki (atvainojos, valdības) baidās īstenot savas brīvības – pašiem lemt ar ko savā zemē tikties un sarunāties vai nē. Tikko Ķīnas premjers pabija arī Latvijā, un Latvijas augstākās valsts amatpersonas dziedāja vienu dziesmu, aizmirstot par mūsu patieso identitāti. Tomēr der apzināties, ka totalitāras lielvaras tik un tā neciena sīkaļas, kurām nav savas pašcieņas un pašapziņas.

  2. Zemans jau var daudz ko pieprasīt, bet tāpat kā pie mums, arī Čehijā prezidenta funkcijas ir galvenokārt dekoratīvas.

Draugiem Facebook Twitter Google+