Sports
Basketbols

Čehija Rīgā: bez zvaigznēm Veselija un Satoranska 0

Reuters/Scanpix

Čehijas izlases sastāvā ceturtdien Rīgā pārbaudes spēlē pret Latviju neredzēsim šīs valsts spožākās basketbola zvaigznes Jirži Veseliju un NBA spēlējošo saspēles vadītāju Tomašu Satoranski (attēlā).

Čehijas izlases sastāvā Rīgā neredzēsim tās spožākās zvaigznes, tādēļ arī par pēdējo pārbaudes spēli varam secināt – Latvijas izlasei pretiniekos nebūs komanda, kura Eiropas čempionātā pretendēs uz visaugstākajām vietām.

Eiropas čempionāta un visa vasaras darba sakarā lielākais iztrūkums Čehijas izlasē ir komandas līdera, “Fenerbahce” sastāvā par Eirolīgas čempionu kļuvušā Jirži Veselija atteikums, kā iemeslu minot pēdējās sezonās iekrāto nogurumu un savainojumus.

Citu “dāvanu” sagādāja “Gran Canaria” vadība, kas ieteica uz izlasi nebraukt 2,17 metrus garajam centram Ondrejam Baldvinam. Kanāriju salu klubā acīmredzami par izlašu interesēm nospļauties – šo klubu pārstāvošais Anžejs Pasečņiks bija vienīgais, kurš šovasar atteica Latvijas izlasei, bet kluba jaunatnes sistēmā esošais Džeiks Krūmiņš nepārstāvēja U-20 izlasi.

Čehijas izlases šīgada modeļa spožākā zvaigzne ir Vašingtonas “Wizards” saspēles vadītājs Tomašs Satoranskis, taču arī viņu Rīgā neredzēsim. Spēlētājs guvis nelielu kājas savainojumu un komandas galvenais treneris Ronens Ginzburgs savu līderi atstājis mājās. Stratēģiski saprotams solis – Satoranskis komandai būs vajadzīgs Eiropas čempionātā.

Ar čehiem pēdējo divu gadu laikā Latvijas izlase izspēlējusies pārpārēm. Pirms diviem gadiem Eiropas čempionātā Rīgā sākumā šķita, ka tā arī neatradīsim trumpjus pret Veseliju, tomēr ar sestā spēlētāja atbalstu tikām pie 72:65 uzvaras. Pēc mazliet vairāk kā nedēļas Lillē mačā par septīto vietu iznāca kaunpilns 70:97, turklāt tajā brīdī tā bija spēle par tikšanu uz olimpisko kvalifikācijas turnīru. Vēlāk, pie rīkotāju tiesībām tiekot divām augstāk finišējušām Eiropas komandām, uz olimpisko kvalifikācijas turnīru Belgradā aizbrauca arī Latvija, kur abas komandas tikās vēlreiz.
Jūsmojām, kā Ojārs Siliņš no spēles izslēdz Tomašu Satoranski, kā Latvija uzvar ar 71:59, tomēr līdz izšķirošajai spēlei par nokļūšanu Riodežaneiro netika neviena no komandām. Pagaidām nebūs arī vēl viena Siliņa un Satoranska tikšanās.

Saistītie raksti

Iespējams, papildus niknumu mūsējiem šovakar radīs Čehijas basketbola federācijas lēmums atteikties no paredzētās otrās pārbaudes spēles Rīgā, kas būtiski ietekmēja Latvijas izlases gatavošanās plānus.

Eiropas čempionāta pirmajā posmā Čehijas izlase spēlēs C grupā Klužā Napokā (Rumānija), tātad teorētiski Latvijas un Čehijas izlašu ceļi atkal var krustoties jau astotdaļfinālā.

LA.lv