Pasaulē
Eiropa

Čehijā tūkstošiem cilvēku protestē pret komunistiem0

Foto Reuters/Scanpix/LETA

Čehijā otrdien tūkstošiem cilvēku piedalījās protesta akcijās pret Komunistisko partiju, no kuras deputātu balsīm būs atkarīga valsts nākamā mazākuma valdība.

Gaidāms, ka Čehijas prezidents Milošs Zemans, kurš ir pazīstams ar savām simpātijām pret Krieviju un Ķīnu, trešdien premjerministra amatā iecels līdzšinējo valdības vadītāju Andreju Babišu. Paredzams, ka uzņēmēja miljardiera Babiša vadītā populistiskā partija “Neapmierināto pilsoņu akcija” (ANO), kam ir 78 deputāti parlamenta apakšpalātā, kurā ir pavisam 200 deputāti, izveidos valdību ar Čehijas Sociāldemokrātisko partiju (ČSDD), kurai ir 15 deputāti. Iecerēts, ka šo mazākuma valdību atbalstīs Bohēmijas un Morāvijas Komunistiskā partija (KSČM), kurai arī ir 15 deputāti.

Pēc ziņu aģentūras AFP vērtējuma, mītiņā galvaspilsētā Prāgā piedalījās apmēram 10 000 cilvēku. Protestētāji turēja plakātus ar tādiem uzrakstiem kā “Zeman un Babiš, šī valsts nav jūsu!” un “Apturiet komunistu noziedzīgo ideoloģiju!”, kā arī ar komunistu režīma represijās nogalināto cilvēku portretiem.

Līdzīgas protesta akcijas notika vēl apmēram 200 Čehijas apdzīvotās vietās.

Kopš komunistu režīma krišanas 1989.gadā komunisti Čehijā bijuši opozīcijā.

Valdību Čehijā nav izdevies izveidot kopš janvāra, kad parlaments izteica neuzticību Babiša vadītajai mazākuma valdībai, kas tika izveidota decembrī pēc oktobrī notikušajām parlamenta vēlēšanām.

LA.lv