Mobilā versija
+2.7°C
Elizabete, Betija, Liza, Līze
Svētdiena, 19. novembris, 2017
21. oktobris, 2017
Drukāt

Čehijā turpinās balsošana parlamenta vēlēšanās

Foto - ShuttetrstockFoto - Shuttetrstock

Apbrīnojams vecpilsētas Rātsnams ar 15. gadsimtā veidoto pulksteni. Pilnā stundā pulkstenī atveras lodziņi un tajos parādās 12 figūras. Zemāk atrodas skelets— Nāves simbols. Tas ievada apustuļu procesiju. Kreisajā rokā skeletam ir smilšu pulkstenis, ko tas paceļ un apgriež otrādi. Citas kustīgas figūras ir dziedošs gailis, Turks, kas krata galvu, Uzpūtība, kas spoguļojas, un Alkatība, kas attēlota sīkstulīga augļotāja veidolā. Stāsta, ka godkārīgie pilsētas domnieki pulksteņa meistaru padarījuši aklu, lai viņš nevarētu atkārtot savu veikumu – šis stāsts gan tiek apšaubīts, jo ir ziņas, ka meistars arī vēlāk ir veidojis pulksteņus, tiesa gan, ne tik grandiozus kā Prāgas.

Sestdien Čehijā atsākusies balsošana parlamenta vēlēšanās, kurās aptaujas uzvaru sola miljardiera Andreja Babiša dibinātajai centriski populistiskajai partijai “Neapmierināto pilsoņu akcija” (ANO).

Balsošana, kas sākās jau piektdien, atsākās sestdien plkst.8.00 (plkst.9.00 pēc Latvijas laika) un turpināsies līdz plkst.14.00, bet sākotnējie balsu skaitīšanas rezultāti gaidāmi jau vēlāk pēcpusdienā.

Babišs tiek pielīdzināts bijušajam Itālijas premjerministram Silvio Berluskoni un ASV prezidentam Donaldam Trampam, un aptaujas liecina, ka viņa vadītā ANO var iegūt 25 līdz 30% balsu.
Kamēr par viņa tuvākajiem sāncenšiem sociāldemokrātiem (ČSSD), kas vada pašreizējo valdošo koalīciju, gatavojas balsot vien 12 līdz 13% čehu.

Kopumā uz 200 parlamenta apakšpalātas deputātu vietām pretendē 7500 kandidāti, kurus izvirzījusi 31 partija.

Tiek liels partiju skaits vēl nevienās vēlēšanās pēc komunistiskā režīma gāšanas nav startējis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+