×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. janvāris, 2013
Drukāt

Čehijas opozīcija ierosina izteikt neuzticību valdībai

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Reaģējot uz Čehijas premjerministra lēmumu atbalstīt prezidenta izsludināto amnestiju, kuras rezultātā brīvībā nonāks vairāki tūkstoši ieslodzīto, kreisā opozīcija pieprasījusi neuzticības izteikšanu Petra Nečasa (attēlā) valdībai, par ko paredzēts balsot 17.janvārī.

Pamatojoties uz līdzšinējā prezidenta Vāclava Klausa 1.janvāra dekrētu par amnestiju, līdz šim no cietumiem jau atbrīvoti 6000 ieslodzīto jeb vairāk nekā ceturtdaļa no kopējā ieslodzīto skaita.

Opozīcija norāda, ka amnestijas rezultātā brīvībā nonāks arī tie, kas piesavinājušies banku un uzņēmu līdzekļus, iedzīvojušies uz krāpnieciskas privatizācijas darījumu rēķina vai nopelnījuši miljardus, izvairoties no nodokļiem.

Lai valdībai izteiktu neuzticību, par to jānobalso vismaz 101 no 200 parlamenta apakšpalātas deputātiem.

Kopš nākšanas pie varas 2010.gada jūlijā Nečasa vadītā triju partiju koalīcija ir izturējusi jau septiņus uzticības balsojumus.

Lai gan valdošās koalīcijas kontrolēto balsu skaits parlamentā laika gaitā ir sarucis no 118 līdz 98, valdību līdz šim ir atbalstījuši arī bijušie koalīcijas locekļi, kas tagad kļuvuši par neatkarīgajiem deputātiem.

Klausa otrais pilnvaru termiņš beidzas 7.martā, un atzīmējot 20.gadadienu kopš Čehijas un Slovākijas atdalīšanās, viņš izsludināja plašu amnestiju. Tā pamatā attiecas uz tiem notiesātajiem, kam piespriests nepilnu gadu ilgs cietumsods, vai arī uz tiem ieslodzītajiem, kuri ir vecāki par 75 gadiem, ja viņi nav notiesāti uz laiku, kas ilgāks par desmit gadiem.

Amnestija paredzēja arī izbeigt tās lietas, kopš kuru ierosināšanas pagājuši vairāk nekā astoņi gadi, ja maksimālais soda mērs, ko paredz tajās izvirzītās apsūdzības, nepārsniedz desmit gadu cietumsodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+