×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. oktobris, 2013
Drukāt

Čehijas prezidents: 27 gadus vecs cilvēks var smēķēt droši

milos

Čehijā sabiedrības sašutumu izsaucis prezidenta Miloša Zēmana apgalvojums, ka smēķēšana nenodara veselībai nekādu ļaunumu, ja cilvēks šim ieradumam pievēršas, kad sasniedzis 27 gadu vecumu, raksta britu avīze “The Daily Telegraph”

Zēmans pats ir kaislīgs smēķētājs un savus spriedumus par smēķēšanas nekaitīgumu paudis, apmeklējot netālu no galvaspilsētas Prāgas esošo cigaršu ražotāja “Philip Morris” rūpnīcu. Vietējie mediji ziņo, ka uzrunā rūpnīcas darbiniekiem Čehijas prezidents teicis: “Es pats sāku smēķēt, kad biju 27 gadus vecs, kad mans organisms bija pilnībā attīstījies, un tabaka vairs nevarēja tam nodarīt nekādu postu. Tāpēc iesaku jūsu bērniem darīt tāpat. Pagaidiet, kad jums apritēs 27 gadi, un tad bez jebkāda riska varat sākt smēķēt.”

Savas vizītes laikā “Philip Morris” rūpnīcā, kas ir lielākā cigarešu ražotne Čehijā, viņš arī iestājās pret Eiropas Savienības pretsmēķēšanas kampaņu, ziņo Prāgas radio. Zēmans pauda, ka tabakas patēriņa regulēšana tikai palielinās cigarešu kontrabandu. Čehija ir viena no retajām ES dalībvalstīm, kur nav aizliegts smēķēt sabiedriskās vietās.

Čehijas prezidenta izteikumus asi nosodījuši valsts pretsmēķēšanas aktīvisti. “Šāds joks varētu būt pieņemams pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados, nevis 21. gadsimtā,” sarunā ar britu avīzi “The Daily Telegraph” pauda čehu pretsmēķēšanas kampaņas aktīviste Eva Kralikova. “Tas ir tāpat kā apgalvot, ka 27 gadus vecs cilvēks droši var sākt ieelpot izplūdes gāzes. Mēs zinām, ka katra cigarete nodara postu cilvēka veselībai. Nav droša veida, kā lietot tabaku. Šķiet, “Philip Morris” iznomā Čehijas prezidentus, jo arī iepriekšējais [prezidents Vāclavs Klauss] apmeklēja viņu rūpnīcu.”

Jāpiebilst, ka pašam Zēmanam ārsti augustā diagnosticēja diabētu, un viņam tika ieteikts atmest gan smēķēšanu, gan alkohola lietošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+