Mobilā versija
-3.0°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
6. aprīlis, 2015
Drukāt

Čehijas prezidents aizliedz ASV vēstniekam viesoties Prāgas pilī (4)

Foto - AFPFoto - AFP

Čehijas prezidents Milošs Zēmans paziņojis, ka ASV vēstnieks Endrū Šapiro nav gaidīts viesis viņa Prāgas pils rezidencē, tādā veidā paužot neapmierinātību par sūtņa izteikto kritiku par Zēmana plāniem apmeklēt 9.maija svinības Maskavā.

“Es neļaušu nevienam vēstniekam ietekmēt manus ārzemju ceļojumu plānus,” paziņoja Zēmans, norādot, ka ASV vēstnieks “pārkāpis robežas” un tādēļ “pils durvis viņam ir slēgtas”.

“Es nevaru iztēloties situāciju, ka Čehijas vēstnieks Vašingtonā ieteiktu ASV prezidentam, kur viņam ceļot,” paziņoja Zēmans.

Čehijas prezidenta pārstāvis vēlāk centās mīkstināt Zēmana izteikumus, paziņojot, ka ASV vēstnieks varēs piedalīties sabiedriskos pasākumos Prāgas pilī.

Čehijas mediji citēja Šapiro izteikumus, ka tā būtu dīvaina situācija, ka Čehijas prezidents būtu vienīgais ES valstu līderis, kas 9.maijā stāvēs Sarkanajā laukumā.

ASV vēstniecība atteicās komentēt Čehijas prezidenta izteikumus.

Virkne Rietumvalstu līderu atteikušies apmeklēt gaidāmo Otrā pasaules kara noslēguma svinības Maskavā, protestējot pret Krievijas militāro agresiju Ukrainā.

2013.gadā prezidenta amatā ievēlētais kādreizējais komunists Zēmans viņa promaskaviskās nostājas dēļ Čehijā tiek vērtēts pretrunīgi. Kaut arī Čehijas prezidenta postenis ir lielā mērā ceremoniāls, Zēmans ir pirmais Čehijas prezidents, kas ievēlēts tiešās vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Hm, redz ko domā tautas vēlēts… Šausmas notiek, kad tautai ļauj vēlēt. Tā jau beigās sanāks: visu varu padomēm! To nedrīkst! Latvju vēlētājam jāiemāca, ka pareizi ir tikai SAB aptiprināti koalīcijas padomes locekļi no 500+ partijām. Un tad lai brīvi balso par vienīgo sarakstu. Ups, par vienīgajiem sarakstiem 🙂

  2. spirķik, sigareti Atbildēt

    atceos šo vecīti kā alkoholiķi.Vairāk nav ko piebilst.

  3. Prezidentam bús piemirsusás Prágas pavasara mácíbas.

  4. Patīk cilvēki ar savu stingru nostāju,

EK rosina veidot Eiropas aizsardzības fonduPlāno ietaupīt līdz 100 miljardiem eiro gadā bruņojuma iegādē
Ceļā uz SKS pazudis Krievijas kravas kuģis (1)Īsi pēc pacelšanās ceturtdien pazudis Krievijas bezpilota kravas kuģis, kam bija jānogādā Starptautiskajā Kosmosa stacijā (SKS) 2,5 tonnas liela krava, tostarp pārtika
Draugiem Facebook Twitter Google+