Mobilā versija
+3.8°C
Anda, Andīna
Pirmdiena, 20. novembris, 2017
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Čehijas prezidents ierosina rīkot referendumu par izstāšanos no ES un NATO

zemans

Čehijas prezidents Milošs Zemans piektdien ierosinājis rīkot referendumu par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES) un NATO.

Zemans raidījumā Čehijas Radio sacīja, ka pats šādā referendumā balsotu pret izstāšanos no abām organizācijām.

“Es nepiekrītu tiem, kas atbalsta ES pamešanu,” sacīja 71 gadu vecais prezidents.

“Bet es darīšu, ko spēšu, lai referendums būtu, un viņi varētu paust savu viedokli. Tas pats attiecas uz NATO pamešanu,” paziņoja prezidents.

Aģentūras “Median” jūnijā veiktā sabiedriskās domas aptauja liecina, ka 49% čehu atbalsta palikšanu ES, bet 34% vēlētos valsts izstāšanos no savienības.

Čehija pievienojās NATO 1999.gadā, bet ES iestājās 2004.gadā.

Čehijā nav referenduma likuma, bet martā parlaments sāka debates par šādu likumprojektu, kas dotu zaļo gaismu referenduma ierosinājumiem, kurus atbalsta vismaz 250 000 vēlētāju.

Tomēr šis likumprojekts neļautu vēlētājiem lemt par tādiem jautājumiem kā izstāšanās no ES, kas liktu valstij pārkāpt starptautiskās saistības.

Pievienot komentāru

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+