Pasaulē
Eiropa

Čehijas valdība dod “zaļo gaismu” viendzimuma laulībām7


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/EPA

Čehijas valdība piektdien atbalstīja likumprojektu par viendzimuma laulībām, un tā pieņemšanas rezultātā Čehija kļūs par pirmo Eiropas Savienības (ES) postkomunistisko dalībvalsti, kurā legalizētas geju un lesbiešu laulības.

Likumprojektu izstrādājusi 46 pamatā kreiso un centrisko partiju deputātu grupa, kurā pārstāvētas sešas no deviņām parlamenta apakšnama partijām, arī premjerministra Andreja Babiša partija “Neapmierināto pilsoņu akcija” (ANO).

Valdība panākusi “vienošanos par likumprojektu” un aicina uz “plašu sabiedrisko diskusiju” par viendzimuma laulību “sensitīvo tematu”, teikts piektdienas paziņojumā.

Sagaidāms, ka balsošana par likumprojektu parlamentā notiks vēl šogad.

“Šī labojuma fundamentālais princips ir piedāvāt viendzimuma pāriem un to bērniem tādu pašu cieņu un ģimenes dzīves aizsardzību, kāda [heteroseksuāliem] laulātajiem un viņu bērniem ir jau šodien,” sacīja ANO deputāte Radka Maksova.

Kampaņas “Jsme fér” (“Mēs esam taisnīgi”) aktīviste Lucija Zahariāšova ziņu aģentūrai ČTK sacīja, ka Čehija var “kļūt par pirmo postkomunistisko valsti, kurā atļautas geju un lesbiešu pāru laulības”.

Saistītie raksti

Čehijā jau kopš 2006.gada geju un lesbiešu pāri var oficiāli reģistrēt partnerattiecības, bet viendzimuma laulības līdz šim ir aizliegtas.

Vairums ES rietumvalstu legalizējušas homoseksuāļu laulības vai arī viendzimuma pāru tiesiskas partnerattiecības vienā vai citā formā. Bloka austrumvalstīs šīs tiesības ir krietni ierobežotākas.

LA.lv