×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
22. jūnijs, 2018
Drukāt

Čehijas valdība dod “zaļo gaismu” viendzimuma laulībām (7)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Ilustratīvs foto.

Čehijas valdība piektdien atbalstīja likumprojektu par viendzimuma laulībām, un tā pieņemšanas rezultātā Čehija kļūs par pirmo Eiropas Savienības (ES) postkomunistisko dalībvalsti, kurā legalizētas geju un lesbiešu laulības.

Likumprojektu izstrādājusi 46 pamatā kreiso un centrisko partiju deputātu grupa, kurā pārstāvētas sešas no deviņām parlamenta apakšnama partijām, arī premjerministra Andreja Babiša partija “Neapmierināto pilsoņu akcija” (ANO).

Valdība panākusi “vienošanos par likumprojektu” un aicina uz “plašu sabiedrisko diskusiju” par viendzimuma laulību “sensitīvo tematu”, teikts piektdienas paziņojumā.

Sagaidāms, ka balsošana par likumprojektu parlamentā notiks vēl šogad.

“Šī labojuma fundamentālais princips ir piedāvāt viendzimuma pāriem un to bērniem tādu pašu cieņu un ģimenes dzīves aizsardzību, kāda [heteroseksuāliem] laulātajiem un viņu bērniem ir jau šodien,” sacīja ANO deputāte Radka Maksova.

Kampaņas “Jsme fér” (“Mēs esam taisnīgi”) aktīviste Lucija Zahariāšova ziņu aģentūrai ČTK sacīja, ka Čehija var “kļūt par pirmo postkomunistisko valsti, kurā atļautas geju un lesbiešu pāru laulības”.

Čehijā jau kopš 2006.gada geju un lesbiešu pāri var oficiāli reģistrēt partnerattiecības, bet viendzimuma laulības līdz šim ir aizliegtas.

Vairums ES rietumvalstu legalizējušas homoseksuāļu laulības vai arī viendzimuma pāru tiesiskas partnerattiecības vienā vai citā formā. Bloka austrumvalstīs šīs tiesības ir krietni ierobežotākas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Vēl viena izvirtuļu valsts!

 2. A> Homoseksuālisms ir slimība. Ir pierādīts,ka homoseksuāliem vīriešiem pie hipofīzes ir palielināts neironu sablīvējums, kā rezultātā izpaužas divi procesi:
  1)Viņiem tiek sintezēti nepareizie hormoni;
  2)Viņi reaģē nepareizi uz sava un pretējā dzimuma feromoniem. Respēktīvi normālam cilvēkam pretējā dzimuma feromonu ietekmē, hipofīze izdala endorfīnus, kuri savukārt palielina dopamīna koncentrāciju un izsauc labsajūtu. Taču slimiem cilvēkiem šis process notiek ar sava dzimuma feromoniem. Tā rezultātā viņiem rodas instinktīva vēlme kopoties ar sava dzimuma indivīdiem. Tā nav viņu psihes vaina, bet reālas fizioloģiskas pārmaiņas smadzenēs.
  Viņu neadekvātā rīcība ir salīdzināma ar Alcheimera vai Paranojas slimniekiem, respektīvi, nevis viņu apziņa pie tā ir vainīga, bet izmaiņas smadzenēs.
  Šo slimību ir iespējams izārstēt, ar preparātiem samazinot neironu sablīvējumu hipofīzes rajonā. Lai gan pētījumi šajā jomā, dēļ sabiedrības spiediena ir mazi, taču tie notiek.
  Ko vajadzētu darīt ar homoseksuālismu saslimušiem cilvēkiem. Viņiem vajadzētu, nevis iet gājienos un lielīties, cik viņu slimība ir forša, bet gan pieprasīt ātrāk izstrādāt standartus šīs slimības ārstēšanai un ieviest tos valsts apmaksāto ārstēšanu sarakstā.
  B > Bet ir cita problēma. Ir cilvēki, kuriem ir mazliet citas novirzes un tie ir cilvēki, kuriem seksa laikā izdalās ļoti lielas koncentrācijas endorfīnu (cilvēka sintezētas opiātu grupas ķimikālijas, kuru uzdevums ir nodrošināt dažādu instinktu rašanos smadzenēs), tā rezultātā viņiem pārāk spēcīgi izpaužas šī pārošanās vēlme – instinkts. Viņi ar apziņu vairs to nevar kontrolēt un bieži tie, kas kādu iemeslu dēļ (nav diži izskatīgi, nav pievilcīgi, nav turīgi) nav spējīgi apmierināt savu seksuālo vēlmi ar pretējā dzimuma pārstāvjiem, meklē šo apmierinājumu citur – ar savu dzimumu, virinot, ar dzīvniekiem, izvarojot, utt. Tieši šie cilvēki bieži vien, slēpjoties aiz homoseksuāļa maskas, iet šajos gājienos, jo viņu rīcību ļoti spēcīgi kontrolē šis pārošanās instinkts, kuru tad viņš cenšas realizēt visām iespējamām metodēm.
  Tāpat, kā homoseksuālismu, arī pārāk lielas endorfīnu izdalīšanās var ārstēt un šādu hipersesksualitāti novērst.
  Manuprāt, ir jāizvērš plašākas diskusijas par šo divu deviāciju ārstēšanas metošu standartizāciju un ieviešanu valsts apmaksāto ārstēšanu sarakstā.
  No tā iegūtu visi – samazinātos izvarotāju, virinātāju, biseksuāļu, zoofīlu, pedofīlu un citu seksuāli hiperaktīvo cilvēku izdarību.
  Tāpat arī tiktu izārstēti homoseksuāļi – cilvēki, kuriem hipofīze nepareizi reaģē uz pretējā dzimuma feromoniem. Un tad jau šie cilvēki varētu dzīvot normālu dzīvi, jo viņiem rastos tāda pati vēlme pret pretējā dzimuma pārstāvjiem, kā veseliem cilvēkiem.

  • Vai nevajadzētu papētīt arī bēdīgi slaveno pārtikas piedevu ietekmi uz smadzeņu darbību ? Ir taču pilnīgi iespējams,ka arī tās atstāj ietekmi uz šādu indivīdu pārmērīgu savairošanos.

 3. Visa tā plašā diskusija ir pupu mizas un acu aizmālēšana. Ja jau ir atradusies nauda šo kroplību lobēšanai, tad veselīgi domājošā sabiedrības daļa, kaut arī tā būtu nospiedošs vairākums, varēs aizvērties- likumprojektu uzspiedīs neatkarīgi no jebkādām diskusijām, un ikvienu, kurš mēģinās iebilst nozākās par homofobu, Putina draugu un nezin vēl kādu pasaules ienaidnieku. Busulis koncertā Liepājā ļoti foršu frāzi pateica (tas gan krieviski skanēja labāk)- lai sievietes varētu palikt sievietes, vīriešiem nevajag palikt ar vīriešiem. Vajadzēja redzēt, kā zāle sajūsmā auroja- sabiedrība jau no tās krāsainās sērgas ir nogurusi līdz vēmienam, taču te jau lomu nespēlē demokrātija, bet noteikta, bagātu un izvirtušu cilvēku slāņa mērķtiecīga un pārdomāta normālu cilvēku zombēšana, sākot nu jau no pirmsskolas vecuma.

 4. Čehija arī ir izvirtusīkā no postpadomju valstīm.

Draugiem Facebook Twitter Google+