×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Čehijas valdība iebildīs pret Sīrijas bēgļu kvotām ES dalībvalstīm

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Čehijas valdība Eiropas Savienības (ES) līmenī apņēmusies iebilst pret obligātu Sīrijas bēgļu uzņemšanas kvotas ieviešanu ES dalībvalstīm, pirmdien paziņojis Čehijas iekšlietu ministrs Milans Kovaneks, piebilstot, ka viņa valsts nav gatava uzņemt tūkstošiem cilvēku.

Čehijas bēgļu nometnēs ir paredzēta vieta 700 cilvēkiem, pēc ministru kabineta sēdes žurnālistiem apstiprināja Kovaneks.

Atsaucoties uz saviem iepriekšējiem izteikumiem par iespējamu referendumu par Sīrijas bēgļu uzņemšanu, Kovaneks norādīja, ka referendums tomēr nenotiks.

Iekšlietu ministrs uzsvēra, ka ministru kabinets ir viņu pilnvarojis aizstāvēt Prāgas nostāju piektdien paredzētajā ES dalībvalstu iekšlietu ministru sanāksmē.
“Kabinets ir mani pilnvarojis balsot pret saistošajām kvotām. Līdz ar to referenduma rīkošana vairs nav apspriežama,” norādīja Kovaneks.

Viņš uzsvēra, ka Čehija ir gatava sniegt finansiālo un medicīnisko palīdzību valstīs, kas robežojas ar Sīriju, un tikai pēc tam apspriest iespēju par bēgļu uzņemšanu.
Kā piebilda Kovaneks, “mēs tam neesam gatavi nedz kapacitātes, nedz finansiālā ziņā. Šis jautājums vēl ir jāapspriež.”

Ilgstošais karš Sīrijā atņēmis mājvietu aptuveni astoņiem miljoniem cilvēku, bet aptuveni trīs miljoni ir devušies bēgļu gaitās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+