×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Čehijas valdībai draud krišana

konflikts

Čehijas prezidents Vāclavs Klauss atcēla aizsardzības ministri, kura savukārt nāca klajā ar aicinājumu savai partijai pamest jau tā nestabilo premjerministra Petra Nečasa vadīto koalīciju.

 

Klauss lēmumu par Karolīnas Pīkas atcelšanu pieņēmis tikai nedēļu pēc viņas stāšanās amatā. To izraisīja konflikts starp Nečasu un Pīku, kura ir valdošās koalīcijas sastāvā esošo liberāldemokrātu (LIDEM) līdere. “Esmu pilnībā zaudējis uzticību ministrei,” pēc Pīkas atcelšanas sacīja Nečass, kura neapmierinātību izsaukusi vairāku augsta ranga aizsardzības ministrijas amatpersonu atcelšana. Starp atlaistajiem ir arī armijas komandieris. “Aizsardzības sektoram nepieciešama pēctecība un stabilitāte,” uzsvēra premjers.

Savukārt 37 gadus vecā Pīka, kas joprojām atrodas vicepremjeres amatā, aicinājusi arī pārējos LIDEM ministrus 10. janvārī atkāpties. Pīka uzsvērusi, ka viņas atcelšana no aizsardzības ministra amata “faktiski nozīmē koalīcijas galu”. Jau iepriekš Nečasa valdība parlamentā zaudējusi vairākumu un bijusi spiesta paļauties uz neatkarīgo deputātu atbalstu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+