×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
10. janvāris, 2017
Drukāt

Čehovs. Ķimele. “Vaņa”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

13. janvārī plkst. 19 Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Teātra mājā “Zirgu pasts” būs iespēja noskatīties Dramatiskā teātra aktiera mākslas un režijas mākslas 4. kursa studentu diplomdarba “Vaņa” pirmizrāde Māras Ķimeles režijā, LA.lv uzzināja LKA.

Režisors Elmārs Seņkovs, iestudējot izrādi “Kaija” Latvijas Nacionālajā teātrī, pauda, ka ikvienam režisoram dzīvē no klasiķa Čehova darbiem vismaz vienreiz jāiestudē “Kaija” vai “Tēvocis Vaņa””. “Kaija” ar Akadēmijas studentu Igora Šeļegovska, Alises Danovskas, Mārtiņa Zariņa piedalīšanos savu pirmizrādi nupat piedzīvojusi, bet tagad 4. Dramatiskā teātra aktiera mākslas un režijas mākslas kursa studentu izpildījumā Zirgu pastā tiek nodots jau nākamais diplomdarbs, viens no Antona Čehova svarīgākajiem dramaturģijas darbiem – “Vaņa”.

Čehovs savā lugā mūs iepazīstina ar labiem, čakliem un tikumīgiem cilvēkiem, kuri visiem spēkiem kalpo profesoram Serebrjakovam. Viņš ir mācējis sevi nostādīt īpašā situācijā un kā pašsaprotamu pieņem vispārējo pielūgsmi. Jaunā, skaistā, talantīgā Helēna cenšas būt viņam uzticama sieva, kaut arī gaisā virmo jaunas mīlestības aicinājums. Izņemot veco profesoru, mīl visi. Atkarība, kaislība, mīlestība, sāpes, izmisums, apskaidrība – šī ir lugas varoņu jūtu amplitūda.

“Vaņa” ir stāsts par neuzdrīkstēšanos, par atkarību no citiem, par mīlestību un kaislību, par spēju jeb arī nespēju dzīvot, atbilstoši savam iekšējam uzdevumam. Par spēju būt brīvam.

Lomās Andris Gindra, Toms Treinis, Toms Veličko, Emīls Krūmiņš, Madara Bore, Elīna Dambe, Kārlis Reijers, Igors Šelegovskis.

Nākamās izrādes notiks 9. un 16. februārī plkst. 19 “Zirgu pastā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+