×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. jūlijs, 2014
Drukāt

Čehu zinātnieki pētīs Burtnieku ezeru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Burtnieka ezerā no 28. jūlija līdz 1. augustam viesosies zinātnieku grupa no Čehijas Zinātņu akadēmijas, lai sadarbībā ar Vides risinājumu institūta pētniekiem ar inovatīvām metodēm pētītu zivju resursus, informē Burtnieku novada pašvaldībā.

Burtnieka ezera ekosistēmas izpēte uzsākta pērn. Pirmais pētniecības gads noslēdzās veiksmīgi, un gūtie rezultāti prezentēti konferencē “Zinātniskos datos balstīta ezeru apsaimniekošana – Burtnieka ezera piemērs” 2013. gada decembrī. Zinātnieki un speciālisti bija vienisprātis – lai dati būtu objektīvi, izpētes darbs jāturpina.

Maijā Burtnieka ezerā jau norisinājās šī gada pirmais izpētes darbu etaps. Tas paredzēja zinātniski pētniecisko zveju, kā arī ezera grunts dzīvnieku un ūdens paraugu ievākšanu.

Šajā izpētes reizē ar nelielu zinātnisko trali paredzēts ievākt zivju paraugus. Būtiski, ka zivis tiks svērtas un mērītas laivā uzreiz pēc noķeršanas, kas ļaus tās dzīvas atlaist ezerā, klāsta novadā.

Izpētes mērķis ir uz zinātniskiem pamatiem radīt ilgtspējīgu ezera apsaimniekošanas stratēģiju, kas būtu dabai un cilvēkiem draudzīga.

2014. gadā ezera izpētes turpināšanai rasts finansējums no pašvaldības līdzekļiem, bet čehu ekspedīcijas dalību finansē Vides risinājumu institūts. Pētniecība ir saskaņota ar atbildīgajiem dienestiem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.1
Alūksne +17.8
Daugavpils +18
Saldus +20.1
Liepāja +20.6
Jelgava +18.6
Ventspils +22.4
Limbaži +18
Madona +17.6
Rēzekne +18.4
Draugiem Facebook Twitter Google+