×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
10. jūnijs, 2016
Drukāt

Čeki atklāj Belēviča melus (43)

ceki_Belevicam

Kases čeki par veselības ministram G. Belēvičam veiktajām operācijām SIA "Ādažu privātslimnīca".

Autori: Lato Lapsa, Kristīne Jančevska pietiek.com, speciāli “LA”

 

Žurnālistiem izsniedzot sakopētus čekus par Ādažu privātslimnīcā veiktām operācijām, veselības ministrs Guntis Belēvičs ir “iešāvis sev kājā”, ar šiem čekiem pats atklājot savus melus par to, ka jau kopš 2004. gada viņš neesot saņēmis valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. Patiesībā viņš tos saņēmis vēl pirms četrām dienām.

“Pēdējo 25 gadu laikā valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus esmu saņēmis tikai vienu reizi – 2004. gadā. Ievērojot Pacientu tiesību likumā garantētās pacienta tiesības, citus komentārus par savu veselības stāvokli nesniegšu,” šādu oficiālu ministra paziņojumu pēc “LA” 8. jūnija publikācijas “VIP pacients bez kvotām un rindām” publicēja Veselības ministrija.

Savukārt pats G. Belē­vičs­­ trešdien medijiem izdalīja divu čeku kopijas, kuri saskaņā ar viņa gan žurnālistiem, gan arī valdības vadītājam Mārim Kučin­skim izteiktajiem apgalvojumiem pierādot, ka viņš nevis izmantojis dienesta stāvokli un ārpus rindām un kvotām operēts Latvijas Onkoloģijas centrā, bet gan oficiāli maksājis par rokas (vai roku) operācijām SIA “Ādažu privātslimnīca”.

Taču īstenībā veselības ministra argumentu aizstāvībai sagatavotie privātslimnīcas čeki apliecina tikai to, ka viņš 30. maijā un 6. jūnijā operēts Ādažu privātslimnīcā, bet ne to, ka viņš maija beigās nebūtu “pa sētas durvīm” ticis pie operācijas Onkoloģijas centrā. Turklāt vienlaikus šie paša G. Belēviča izplatītie čeki uzskatāmi un pārliecinoši apliecina ko citu – to, ka veselības ministrs tās pašas dienas rītā ir publiski melojis medijiem un sabiedrībai, apgalvojot, ka pēdējos 12 gados neesot izmantojis valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Kā rāda G. Belēviča izdalītās čeku kopijas, par divām manipulāciju reizēm Ādažu privātslimnīcā viņš kā fiziska persona kopā samaksājis 90 eiro – 45 eiro par katru no divām operācijām un ar tām saistītiem pakalpojumiem. Turklāt no veselības ministra uzrādītajiem čekiem izriet, ka par rokas operācijām viņš samaksājis ārkārtīgi mazas summas: pati operācija, kā rāda katrs čeks, izmaksājusi tikai 4,27 eiro, vēl 7,11 eiro izmaksājis dienas stacionārs, bet 33,62 eiro – paaugstināta servisa medicīniskā aprūpe.

Taču reālās cenas rokas operācijām Latvijas privātklīnikās ir desmitiem un simtiem reižu lielākas. Kā rāda, piemēram, Mikroķirurģijas centra oficiālais cenrādis, nav nevienas rokas operācijas, kas maksātu mazāk par 240 eiro, un to cenas pārsniedz arī 900 eiro par operāciju.

Tas gan nozīmē nevis to, ka G. Belēvičam Ādažu privātslimnīca būtu rokas operācijas “uzdāvinājusi”, bet gan to, ka pretēji ministra oficiālajam apgalvojumam viņš vēl pirms pāris dienām ir izmantojis valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus – tieši tos, ko G. Belēvičs saskaņā ar viņa oficiālo paziņojumu neesot izmantojis kopš 2004. gada.

“Rokas operācijas mūsu klīnikā iespējams veikt valsts apmaksātas programmas ietvaros, pacienta līdzmaksājums nepārsniedz 45 EUR,” tā apliecināts Ādažu privātslimnīcas mājas lapā internetā. Tieši 45 eiro arī ir tā summa, ko par katru no savām rokas operācijām un saistītajiem pakalpojumiem tad arī kā līdzmaksājumu ir samaksājis G. Belēvičs.

SIA “Ādažu privātslimnīca” ārsts, dr. Jānis Zaržeckis “LA” ceturtdien bez aplinkiem atzina – jā, viņš apliecinot, ka G. Belēvičs gan 30. maijā, gan 6. jūnijā ir ticis operēts valsts apmaksātās programmas ietvaros. Pats J. Zaržeckis arī esot bijis operācijas veicējs, un G. Belēviča veiktajā 45 eiro līdzmaksājumā ietilpstot arī diegu izņemšana un pēcoperācijas aprūpe.

Tas nozīmē, ka lielāko daļu no reālajām izmaksām par veselības ministram – miljonāram – veiktajām operācijām segs nodokļu maksātāji. Precīzu summu, kādu valsts samaksās par ministra operācijām, J. Zaržeckis gan nenosauca, skaidrojot, ka operācija sastāv no atsevišķām manipulācijām, katrai ir savs tarifs, dati tiek ievadīti Nacionālā veselības dienesta sistēmā, un pēc mēneša tiek veikts maksājums.

Kaut gan veselības ministrs trešdien saņēma aizrādījumus no sava politiskā spēka vadības par komunikācijas problēmām, ceturtdien viņš tomēr nevēlējās atbildēt uz “LA” jautājumiem, tostarp – kāpēc viņš melojis 8. jūnija paziņojumā, ka valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus nav saņēmis kopš 2004. gada, un vai šī ir bijusi vienīgā nepatiesība viņa izteikumos saistībā ar Onkoloģiskā centra apmeklējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (43)

 1. PIETIEK tēlot "svēto govi" maitēdāja lapsa Atbildēt

  Tūlīt pēc Zolitūdes traģēdijas w-bedres pietiek/com īpašniece un pieķēzītāja lato lapsa par 1000 latiem (1420 euro) notirgoja savus “mediju treniņa” jeb “konsultāciju” pakalpojumus “maxima” vadības locekļiem, lai palīdzētu tiem sagatavoties iespējami “optimālākai” komunikācijai ar masu informācijas līdzekļu pārstāvjiem.
  .
  Informācija par šo maitēdājas lapsas kārtējo necilvēcīgo alkatību un šīs divkosīgās izdzimtenes nepārvaramo iedzīvošanās kāri pat uz bojā gājušu cilvēku dzīvību rēķina ir brīvi pieejama visiem interesentiem, t.sk. izmantojot “Google” meklētāju. Kā zināms, PATIESĪBU noslēpt NAV iespējams. Pat nožēlojami gļēvai lapsai tas “nespīd”.
  .
  tev jūdasa grašu asinsnauda nesmird kārtējo reizi, pseido “žurnāliste” lapsa?

 2. Ja jau viņš aizmirsa kur miljonu licis – ko nu par tādiem sīkumiem runāt, kā par nieka pāris operācijām.

 3. Jau sen teicu,ka vins ir paslabuma mekleetaajs.

 4. Nu, vienkarsi nepieklajigi daudz samaksajis.Pretigs ministrs, un glumjss.

 5. Re kur Ventspili sez viens miljonars un neviena tiesa,absoluuti neviens Latvijaa neko negrib vinjam “palidzeet”,vai tad tas nav bardaks,vai tad tas frukts kaut kur gaida rindu? beidziet muldeet.Visa valdiba ir korumpeeta liidz “matu galiniem”!

 6. Kada sishana ar avizi?Shos miljonarus vajag dzenaat pa Latviju ar suudainu koku,nevis “sist” ar avizi. Tur saeimaa seezh ne tadi vien,ieskaties labaak,ka vinji priecaajas par sava “biedra” “kljuumi”!Vai tur kaads ir labaks,vai tur kaads ir godigs,kursh nezog.Tie ir nelaimiigi cilveeki,kuri pat nesaprot,kapeec vinji tur seez? Seez,ka sasmirdushas meebeles tautai uz kakla!

 7. Baigi jociigi,ka tads miljonars “iekriit” uz siikumu. Tatad kads nostuchiija.Ta ir ka shakalji viens otru nokozh.A cik tautai probleemu vinjsh sagadajis? Veselibas ministrs…Nekaunigaku gjiimi veel pamekleet ar skalu,nu tagad atliek nolikt deputata mandaatu peec visiem likumiem.Jebshu Maaris laus straadat saeima?

 8. Kā viņam nav kauna.

 9. Ministrs Belēvičs melis un zaglis.

 10. Meliem īsas kājas ko?!?

 11. Var jau zākāt ministru, bet zināšanai – arī ierindas iedzīvotājs var tikt izoperēt rokas šajā klīnikā par 45 EUR līdzmaksājumu. Man bija akūta vajadzība operēt abas rokas (karpālā kanāla sindroms), un, negaidot ilgus mēnešus, varēju uz operāciju tikt, bez kādas pazīšanās. Cita lieta – ja ministram bija šādas operācijas 30.maijā un 6.jūnijā, tad pilnīgi noteikti tas būtu vizuāli redzams, jo tik ātri jau viss nesadzīst, diegus izņem tikai pēc apmēram 10 dienām.

 12. nav nemaz jābūt Lat Lapsam, lai saprastu, ka 4,71 var būt VIENĪGI PACIENTA IEMAKSA par operāciju. vai tad kāds ir tāds muļķis, kas ticētu, ka operācija jebkāda MAKSĀ 4.71? Jā, miljonāram patiešām nav NE MAZĀKO KAUNA JŪTU, NE LĪDZCIETĪBAS PRET TIEM NELAIMĪGAJIEM, KURIEM VIŅŠ ATŅĒMIS IESPĒJU IZĀRSTĒTIES NO HEPATĪTA, PRET TIEM NABADZĪBĀ IEDZĪTAJIEM SIRMGALVJIEM, KAS GAIDA UN TĀ ARĪ NESAGAIDA SAVAS RINDAS PIE ĀRSTIEM. LABI, ka tāds cilvēks ir atkāpies no šī amata. Tāda rīcība ir ZEMISKA un NECIENĪGA.

 13. Trīs dienu sērija par Belēviču izcila. Tā turēt!
  Tātad tomēŗ ar avīzi var nosist politiķi:)

 14. Ja kāds iedomājās, ka ar citiem spices vīriem, sievām ir savādāk, tad tam jādzer smadzeņu stiprinātāji. Visi tie iet un visur bez rindām! Vienlīdzība demokrātiskā nometnē ir tikai apspiestajai daļai, tas ir pelēkajai tautai.

  • nu un tad? nelikties ne zinis, lai tādu skaits vairojas? jāizķer pa vienam. nekādā gadījumā te neder vienaldzība un uzstādījums – ” viņi visi tā dara….” . Tiem drosminiekiem, kas nebaidās un runā skaļi par to – visu cieņu!

   Belēvičaa izdarības bija īpaši ciniskas, ņemot vērā to, kas notiek medicīnā, kā mirst cilvēki, kā pat bērniem netiek sniegts vajadzīgais atbalsts kritiskās situācijās. ja nebūtu ziedotāju, tad pāragru nāvju būtu vēl vairāk. VAI TAD VIŅŠ TO VISU NEZIN? Nē. Zin, bet rīkojas pretīgi.

 15. Amatpwrsonai, kuru apmaksā nodokļu maksātāji, ir jāsniedz komentāri un jāatbild uz visiem žurnālistu jautajumiem. Tikai valsts noslēpumu nevajag atklat un komentet, un privātās lietas, kas nekāda veida nav saistītas ar ieņemamo amatu. Belevics var nekomentet, ar ko viņš slimo, bet par čekiem un izmaksām viņam saja gafijuma ir jāsniedz visa informācija. Kāda cita valstī jau sen viņam būtu jāsasauc preses konference un viss jāpaskaidro un japierada. Ar šādiem ministriem valsti nesakartosim – ne ko var sakartit, ne ir priekšzīmi citiem.

 16. Nu super! Tagad visi kuriem ir vajadzīga kāda operācija tikai uz Adažu slimnīcu. Tur operācijas taisa par
  4 EURO. Nu ir gan lēta dzīve tajā Latvijā!!!!

  • Pie šī paša daktera ausu skrimšļa nostiprināšanas operācija bērnam,kur tēvs bezdarbnieks,māte -biļešu kasiere maksāja 165 ls,pusstundas darbs,bez stacionārās un jebkādas turpmākas aprūpes no šīs med.iestādes puses,un iemaksa skaidrā ,neizsniedzot čeku.Tas gan bija pirms~ 15gadiem.

 17. Lielāku kaunu un akmeni pie kājas ZZS par budžeta izzadzēju savā privātajā biznesā un MELI kā Beļēvičs ir grūti iedomāties! Par naudu pirka vietu partijas listē, lai varētu kārtot lietas sava biznesa interesēs.

 18. Vai vel kada civilizeta valsti zalu tirgonu mafijas parstavis ir ari “veselibas ” ministrs ?
  Jau sen ir zinams,ka Pharmaindustrie pelnas un miruso zina parsniedz narkobaronus.
  Un sim Latvijas Valsts ministram pietika nekauniba,un stulbums,meginat savu O.P. veikt uz nodoklu maksataju rekina.

 19. Pirms šādas čeku analīzes, būtu nepieciešams iepazīties ar MK noteikumiem:
  4.27 – ir līdzmaksājums par dienas stacionārā / ambulatori veiktu operāciju
  7.11 – ir pacientu iemaksa par ārstēšanos dienas stacionārā
  Pārējā summa – privātā palāta

 20. Belēvičs nesaprot kā strādā un ko apmaksā valsts. Nav jau arī vienkārši….

 21. Privātās klīnikās “aiziet ” valsts budžeta līdzekļi. Tamdēļ ministrs vēlējās ieviest praksi – ja riezi esi bijis privātajā, tad arī turpmāk ārstēties tajā. Mums ir raksturīgi aizmirst – arī šo viņa ideju esam aizmirsuši. Galvenais nav sakārtot veselības aprūpes sistēmu, bet ierosināt: skolas bez bulciņām; dzimstība bez olšūnu donorēm; utt. Viss notiek, ministrs ir aktīvs rosinātājs, deputāti spriež (ķildojas), žurnālisti raksta, tauta apspriež, slimnieki žēlojās ….

 22. Ministra kungs Belēvičs ir rūdīts MELIS, kad viņam piederēja Zāļu lieltirgotava,,Magnums Medical,, Ieviesa aplokšņu algas, kuras vēl šodien pastāv, Valstij gar degunu aiziet miljoni un to apzināti neredz ne Veselības ministrija, zāļu aģentūra, ne arī KNAB, tad ko var cepties, ka tāds Kretīns apiet rindas?
  Mūsu valsts jau ir sabrukuma priekšā, kamēr tādi būs pie ,,kuģa,, stūres!
  Saules poliklīnikā ārsti nedod čekus, izraksta dārgas zāles pa dullo un iesaka pirkt stāvu zemāk, Saules aptiekā.
  Jauki būtu ka žurnālisti atmaskotu arī šos blēžus.

  • tā ir, ka blēži visapkārt, bez blēdībām neko nevar izkārtot. taču tauta pati to akceptē jau kopš godmaņlaikiem un prihvatizācijas, neviens neprotestēja pret sertifikātu afēru (visi cerēja kādu kumosiņu sev paraut un tad jau lai lieliem bosiem arī tiek).

 23. Ministra kungs Belēvičs ir rūdīts MELIS, kad viņam piederēja Zāļu lieltirgotava,,Magnums Medical,, Ieviesa aplokšņu algas, kuras vēl šodien pastāv, Valstij gar degunu aiziet miljoni un to apzināti neredz ne Veselības ministrija, zāļu aģentūra, ne arī KNAB, tad ko var cepties, ka tāds Kretīns apiet rindas?
  Mūsu valsts jau ir sabrukuma priekšā, kamēr tādi ir pie ,,kuģa,, stūres!
  Saules poliklīnikā ārsti nedod čekus, izraksta dārgas zāles un dullo un iesaka pirkt stāvu zemāk, Saules aptiekā.
  Jauki būtu ka žurnālisti atmaskoti arī šos blēžus.

 24. vai G.B. ir reģistrēts pie ģimenes ārsta? ja nav, tad valsts apmaksāti pakalpojumi nemaz nepienākas !

 25. Sabiedrības balss Atbildēt

  Tādi nu ir tie mūsu tautas kalpi

 26. bļin nu nesmīdiniet Atbildēt

  es te pa 30 gadiem reizi pagāšnedeļ pie daktera aizgāju, vecums nāk slimibas parādās, ta no manis vienā piegājienā 60 eiro noslauca, un drapites vel par velti daktere iedeva no saviem krājumiem. nākošnedeļ atkal tikpat nāksies atstāt un cik uz tālākiem izmeklejumiem pat nest\ados priekšā. un te man stāsta ka operāciju pa 45 eiriši uztaisa privātklīnikā:) tik klīnika paņem par to ka naudu no valsts noslauc pēc tam pa maksimumam. ja tīri pats maksā tad par tādu naudu privātklīnikā tu vari gaitenī pasedet rindā, neko vairāk lidz dakterim nevelk

 27. Darbs jāveic līdz galam! Šādā,vai līdzīgā veidā būtu vēlams nomainīt arī visus rotējamos ministrus!

 28. turklāt operēts ar ārsta-speciālista nosūtījumu , tātad kur ir čeks par ārsta-speciālista apmeklējumu- visticamāk LOC un bez rindas

 29. Vai tik atkal ZZS virsotnesprāt šeit nebūs vainīga Vienotība?

 30. Ak nabaga miljonārs noteikti gaidīja rindā uz operāciju. Kad es pajautāju par iespēju operēt par valsts apmaksāto programmu tad atbilde bija vienkārša- kamēr sagaidīsi savu kārtu tikmēr kāju būsi sabeidzis pavisam, runa ir par četriem mēnešiem. Un kurā no šīm situācijām rodas ticība, vēlme godprātīgi maksāt nodokļus?

 31. Ka tik atkal netiks no ZZS virsotnesprāt vainota Vienotība,ne ministrs,ka nevar sakārtot nozari

 32. perfekti spiegi,visu izspiegu,nav ko pielikt,ne atņemt:)))
  tā viņš ir jo cilvēkam vairāk naudas,jo viņš ir lielāks nekauņa.
  parastais cilvēks naktīs mocās,gulēt nevar,nezin kur bāst rokas,kājas,sāp,smeldz,operācijas vnk nevar atļlauties,tās ir dārgas,bet te nekauņa kuram ir nauda,vara,iet praktiski par brīvu un tas no mūsu nodokļu maksātāju kabatām.ir nekaunīgi,bet ko no viņa paņemsi,viņš tak ministrs pfu

 33. Kārtējais pierādījums,ka medicīnas jomā valda korupcija.Ja ir privāta klīnika tad nevajadzētu būt valsts līdzmaksājuma.Tāpat visas tās privātprakses poliklīnikās un slimnīcās ir jānodala viena no otras.

  • Korupcija valda visās jomās. Ja mēs sāktu pētīt, kas notiek ar bērnudārzu rindām un prestižo “rajona” skolu principu, būtu interesanti. Jūs taču saprotat, ka slavenu un/vai turīgu vecāku bērni un mazbērni ir vienlīdzīgāki par mums, plebejiem.

 34. Var tikai apbrīnot šī ministra (es pat nespēju atrast publiski lietojamu apzīmējumu) rakstura īpašības. Viņš, miljonārs būdams, “taupības nolūkos” izmanto valsts finansējumu, lai segtu savus izdevumus par operācij. Tajā pašā laikā, viņš, ministrs būdams, iebīda Ministru Kabineta noteikumos normu, kas aizliedz c-hepatīta slimniekiem saņemt viņu par tūkstoš dolāriem Indijā pirktās, veselībai un dzīvībai nepieciešamās zāles, liekot šiem slimniekiem pasūtīt tā pašas zāles savam dēlam piederošajā aptieku tīklā par 25 līdz 45 tūkstošiem. Apbrīnojamas rūpes par savu un savu tuvinieku labklājību!

 35. Nu un – svarīgākas ir bulciņas skolās, tad sāls un arī rindu uz valsts operācijām nēesot … To pierāda arī šie čeki – katrs var doties uz Ādažiem un pakalpojums tiks sniegts pienākšanas laikā…
  Vienīgi vai visiem? Tas jau būtu ministra pienākums, nozari tā sakārtot – bet ja visiem nesanāk ? A kas man tie citi – es ZZS ministrs un pat premjers man staigā uz pirkstgaliem. Dresēts ?

 36. Super! Priecājos, par katru gadījumu, kad ar žurnālistu palīdzību tiek norauta maska kādam “augsti stāvošam” nelietim un blēdim. Paldies!

Draugiem Facebook Twitter Google+