Latvijā
Sabiedrība

“Čekisti un komunisti. 1. daļa” Grāmatā publicē visus vārdus14

Ilustratīvs attēls. Foto LETA

Šodien grāmatnīcās nonāks apgādā „Mantojums” sagatavotā grāmata „Čekisti un komunisti. 1. daļa”, kurā vienkopus publiskoti dati par Latvijas PSR augstāko partijas un VDK nomenklatūru pēdējās Atmodas priekšvakarā – astoņdesmito gadu vidū un otrajā pusē, informē apgāds.

Jaunajā grāmatā „Čekisti un komunisti. 1. daļa”, neiztērējot ne santīma nodokļu maksātāju naudas, publicēti vairāku tūkstošu augstākās padomju nomenklatūras pārstāvju vārdi, uzvārdi, tēvvārdi un ieņemamie amati.

Šie saraksti ir iegūti, apejot oficiālās vēsturnieku un arhīvu priekšniecības struktūras, kuras drīzāk ir ieinteresētas nomenklatūras sarakstu slēpšanā, nevis atklāšanā un nodošanā sabiedrībai, norāda izdevēji.

“Nebija viegli šos sarakstus iegūt, turklāt ne tikai arhīvu un oficiālo vēsturnieku pretdarbības dēļ, bet arī tāpēc, ka to rīcībā vismaz daļas šo sarakstu nemaz nebija, – saskaņā ar oficiālo versiju tie deviņdesmitajos gados esot vienkārši „pazuduši”. Šīs grāmatas nosaukums „Čekisti un komunisti. 1. daļa” apliecina to, ka darbs pie padomju Latvijas nomenklatūras sarakstu apzināšanas un publiskošanas turpināsies,” norāda grāmatas veidotāji.

Kā norāda apgāds, ziedojumam bija pievienojuši savu pasta adresi, tuvākajās dienās tiks nosūtīts pa jaunās grāmatas eksemplāram.

LA.lv