×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
18. jūlijs, 2018
Drukāt

“Čekisti un komunisti. 1. daļa” Grāmatā publicē visus vārdus (14)

Ilustratīvs attēls. Foto LETAIlustratīvs attēls. Foto LETA

Šodien grāmatnīcās nonāks apgādā „Mantojums” sagatavotā grāmata „Čekisti un komunisti. 1. daļa”, kurā vienkopus publiskoti dati par Latvijas PSR augstāko partijas un VDK nomenklatūru pēdējās Atmodas priekšvakarā – astoņdesmito gadu vidū un otrajā pusē, informē apgāds.

Jaunajā grāmatā „Čekisti un komunisti. 1. daļa”, neiztērējot ne santīma nodokļu maksātāju naudas, publicēti vairāku tūkstošu augstākās padomju nomenklatūras pārstāvju vārdi, uzvārdi, tēvvārdi un ieņemamie amati.

Šie saraksti ir iegūti, apejot oficiālās vēsturnieku un arhīvu priekšniecības struktūras, kuras drīzāk ir ieinteresētas nomenklatūras sarakstu slēpšanā, nevis atklāšanā un nodošanā sabiedrībai, norāda izdevēji.

“Nebija viegli šos sarakstus iegūt, turklāt ne tikai arhīvu un oficiālo vēsturnieku pretdarbības dēļ, bet arī tāpēc, ka to rīcībā vismaz daļas šo sarakstu nemaz nebija, – saskaņā ar oficiālo versiju tie deviņdesmitajos gados esot vienkārši „pazuduši”. Šīs grāmatas nosaukums „Čekisti un komunisti. 1. daļa” apliecina to, ka darbs pie padomju Latvijas nomenklatūras sarakstu apzināšanas un publiskošanas turpināsies,” norāda grāmatas veidotāji.

Kā norāda apgāds, ziedojumam bija pievienojuši savu pasta adresi, tuvākajās dienās tiks nosūtīts pa jaunās grāmatas eksemplāram.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Feodālisti, kapitālisti, komunisti, anarhisti un visādi citādi čuvaki iet un nāk, bet, lūk, lielkrievu šovinisms – krievu pasaules noziegumi pret cilvēci – postošās okupācijas, kolonizācijas, rusifikācijas sekas, tās gan paliek un turpina besīt ārā.

 2. cekisti ir labaki ka kapitalisti…

  • Verg,Jums galiigi ar praatinu nav kas kaartiibaa.Kapitalisti nevienu neslepkavo,bet cekisti to dariija ilgstosi.

   • Chekisti to dariija nepilnus 5 gadus – no 1917 liidz 1922 gadam, kad cheka tika likvideeta. Cilveeks, gan var paaragri nomirt ne tikai slepkaviibas, bet arii, piemeeram, nabadziibas vai citu pasiivu, bet maaksliigi radiitu apstaaklju ietekmee.
    Iesaku Jums Zahovskas kundze paskatiities, kas notika piem. ar Herero un Namaqua ciltiim. Vai arii atcereeties Latvijas zemes ne tik seno veesturi.

 3. Bravo! Laba ziņa! Atbildēt

  Bravo! Laba ziņa!

 4. Saraksti nedod neko! Oficiāli taču cietušo nav. Vismaz 80.tajos gados. Jo bija tikai “maigas pārrunas un aizrādījumi”. To, ka vajātie izdarīja pašnāvības vai nokļuva psihiatriskajās slimnīcās, joprojām atzīt ir bailes. Esmu izdevis savu atmiņu grāmatu “Gan jau rīts mūs atradīs”, kurā aprakstīti patiesi 80.to gadu notikumi un arī metodes ar kādām VDK izrēķinājās ar tiem kas nepakļāvās. Visi notikumi ir patiesi. Esmu sniedzis arī liecību tiem, kuri nodarbojas ar VDK noziegumu izmeklēšanu.

 5. Vismaz kāds kautko dara, jo oficiālās iestādes šinī jautājumā nedara neko kopš VVF bloķēja maisu atvēršanu.

 6. Man arī šaubas par to, cik patiesa un pierādīta ir šajā grāmatā publicētā informācija.
  Turklāt, ko dos uzzinātā “patiesība” par kādu personu (turklāt ar tēvvārdu – īsti padomijas stilā), ja bez visām publikācijām zināms, kas ir ZZS vadonis, stratēģiskas nozares vadītājs Savickis, Lembergs, Urbanovičs, kuru nomenklatūras un/vai KGB pagātne tāpat zināma. Tas nez kāpēc cilvēkus uztrauc daudz mazāk. Uzzināsim, ka kāds Jānis Bērziņš Jāņa dēls ir sarakstos. Tad tik sāksies īstā dzīve un attīstība.

 7. KOMUNISTU UN KADRU ČEKISTU VĀRDI IR ATKLĀTI PIEEJAMI CK UN VDK TELEFONU GRĀMATĀS. VDK darbinieku telefonu grāmatu patriti ir publicējuši jau pirms kādiem 25 gadiem.

 8. izplatīt melus par pazudušiem sakakstiem un varoņdarbiem to iegūšanā.šada grāmatas reklāma rada jautājumus par šo slepeno sarakstu patiesumu un iespēju ,ka atkal varēs sākt ilgstošu skaidrošanās darbu kas ir īsts kas viltots.Vai nebūs kārtējā slepenā pīle,kas pirms vēlēšanām kalpos meitu mīlētājam Parādniekam ar raberberu Džo-Rasnačam.

  • Krievnacistu dūmu pūtēji un smakas ražotāji jau pirmie sarosas, apšļācot savus vienīgos īstenos pretiniekus (NA). Liekas, ka viņi ir patiešām nobažījušies par savas ietekmes sarukšanu nākošās vēlēšanās.

Draugiem Facebook Twitter Google+