×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
23. decembris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Savickim Latvijā vajadzētu justies kā saimniekam (73)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Juris Savickis

Kopš “Lauku Avīzes” laikiem mūsu žurnālisti aizvien dodas uz zemēm runāties ar pašvaldībniekiem, tautskolotājiem, zemniekiem. Ceļš papriekšu ved nevis pie kurnētājiem, kušetes filozofiem un dīvānā brīkšķīšus laidējiem, bet pie pieredzējušām izcilībām un enerģiskākajiem no jaunajiem, kuriem dzīvē ir sasniegumi. Viņi ir dažādi cilvēki. Atkarībā no garīgā kāds sadod valdībai pa ribām, cits neliekas ne zinis, kas notiek Rīgā. Bet vienā iezīmē sekmīgie, priekšzīmīgie lauku darbinieki sastopas vienādi. Viņi neatzīst Kopernika mācību. Kā krietni, iecirtīgi kristieši paliek pie sava – es esmu Zeme, ap kuru viss griežas un piekārtots. Tā ir pašpaļāvība, cik ar saviem spēkiem izdarīs, cik ar paša galvu izdomās, tik arī būs. Nav ko pārcelt vainu uz Sauli, Mēnesi, zvaigznēm, zodiaka zīmēm un citām planētām, ka tās ne tā sastājušās, ne tā spīdējušas. Lūk, tāda drošības politika, veidojot pašu nākotni.

No otras puses, daļā tautiešu ir čupošanās ap nostāju, ka cits vainīgs, ka man slikti iet. Daudzi stieg tajā, ko agrāk sauca par komandu administratīvo sistēmu. Neizdodas sevi pārvarēt un izbrist no staignāja, kur kāds, vienalga, valdība vai grosmutere, pateiks priekšā, ko darīt, vai aiz ausīm izvilks no muklāja. Diemžēl kolhozi likvidēti, kolektivizācija tālēs zilajās, tagad savai dzīvei katrs pats priekšsēdētājs.

Bet par aktīvo un miegaino cilvēku klātbūtni mūsu valstī un par katram doto izvēli stāstu viena iemesla dēļ. Man ķērās pie sirds latvieša Artūra Irbes teiktais, ka šodien ir jānostājas vienā vai otrā pusē. Nevar izlikties, ka nekas nenotiek. Atgādinu, Irbe ņēma vārdu Dukuru ģimenes aizstāvībai no bēdīgi slavenā Jura Savicka, kurš lēja kā ūdensvads pēc skeletonistu pilsoniskās drosmes uzdrīkstēties kritizēt Krieviju par krāpšanos ar dopingu. Šonedēļ Krievijā atzīmēja “ģeņ čekista”, kas laikam gan lika VDK apakšpulkvedim (kāds pēc činas uzkalpojies Savickis) izpausties ar jēlām irgām – kurš tādus Dukurus Latvijā pazīstot, vai paši nav sazāļoti. Nav jau pirmais bravūrīgā gāzinieka mēģinājums presēt patriotus vai, aizstāvot Krieviju, aizskart Latviju. Latviešiem tas liek norīt krupi, izdzert rūgtas vērmeles malku, noslaucīties piedurknē – un staigāt vien tālāk. Līdz atnāk tāds Irbe, izvēlējies, kurā pusē nostāties. Bijušajiem čekistiem mūsdienu Latvijā vajadzētu klusiņām savā migā barot akvārija zivtiņas, krāt pastmarkas, nevis justies par dzīves saimniekiem un būt svētākiem par galdnieka dēlu no Jeruzalemes, pamācot, kas ir pareizi un kas nav. Varbūt arī nav pārmēru biezā slānī latviešu, kas slacīti ar vazelīnu, toties lielā skaitā to, kuri devuši priekšroku saldas dusas pozīcijai. Pirmām kārtām pilsonisko miegu var attiecināt uz tā sauktajiem latviskajiem politiķiem. Nujā, čekista tiešā runa lika saviebties, bet es neko neredzēju, nedzirdēju un nekā nereaģēšu. Neesmu jau Zeme, ap kuru viss griežas. Un vēl ir politiķi, kuri sildījušies miljonāra dinamieša sevišķas labvēlības ložā, kamdēļ jāsarūk pavisam melniem un maziņiem. Tāpēc čekistiem Latvijā ir dots bezgalīgs dzīvības spēks, kāds laikam gan visās citās valstīs puspulkvežiem ņemts. Tāpēc okupācijas varas represīvās ie­stādes darboņiem it kā ne akmentiņš kurpē nav iebiris un nekas neberž, lai uzstātos par “viedokļu līderiem”. Šādā mikroklimatā klusējošais latvietis klausās un štuko – pag, to taču Savickis pareizi pateica, ka skeletonisti trasē brauc ar galvu uz leju. Pag, čekists apšaubīja – diez vai tā bij, ka Latviju 1940. gadā okupēja. Pag, viņš vienmēr saka, ka viss labais un skaistais ir aiz Zilupes līdz Urāliem. Un tad latvietis, kura mīļākie gabali ir “Aijā, Ancīt, aijā” un “Pele brauc, rati čīkst”, aizver actiņas, ieritinās sienmalī un saldi čuč. Vai nu galu galā nav vienalga, kurš teiks galavārdu.

Pievienot komentāru

Komentāri (73)

 1. Vai Latvija ir tik daudz emigrantu no Bulgarijas ,ka publiska informacijas telpa tiek parpludinata ar bulgaru kirilicu ?

  • Так Болгария член ЕС, забыл?! Ты не прикидывайся дурачком, знаешь ведь, что это русский.

  • Piekrītu Jums „Dr.xy”par „ka publiska informācijas telpa tiek pārpludināta ar bulgāru kirilicu ?”
   Pretīga un nepatīkama uzbāzība. Vai tad pašiem vietas nepietiek? Tur tak pat plūdmale – „Zelta smiltis”, silti arī. Nevienam tak nepatīk ka viņa laulības gultā kāds cits grib pa savam. Ja nu vēl būtu kaut kas klasisks īsts, piemēram, grieķu. Bet tā apgraizīts grieķu, izkropļots, klostera valoda – informācijas neietilpīga. Piemēram, vienāda satura pārnesei 100 zīmes angļu valodai, 110 latviešu, 120 šai Bizantijas klostera. Žēl ka tā nomokās. Laiks modernizēties!

 2. Kad beidzot šīs padomju laika ēnas un čekisti pazudīs no mūsu ikdienas?

 3. Kad beidzot šīs padomju laika ēnas un čekisti pazudīs no mūsu ikdienas?

 4. Thank you “grafists.” for your support to NATO (free world defense organization from aggression of all kinds, including disinformation), as you “grafists.”in the role of contagious aggression infection virus in vaccine, developing in the free world organisms resistance from brutal aggression disease.

  • Ны ты, вакцина в нездоровом организме, не преувеличивайте мою роль! «Свободный мир» – уже смешно. Я ваше НАТО не поддерживал и не собираюсь! Янки гоу хоум!

   • Urla,Jums vel ir iespeja brivpratigi nozust austrumu virziena. Izmantojiet to !

   • Žēl “grafists.” par smago slimību nevis – „уже смешно”! Ja jau pats smejas par sevi tad, kas tas ir?- Tik daudz kļūdu 2 teikumu recenzējumā! – „contagious aggression infection virus” nozīmē -indējošs agresīvs infekcijas vīruss, bet „in vaccine”, katram saprotams ka nozīmē – vakcīnā. Tātad “grafists.” ir nezinītis vai atkal melis, apgriežot domu otrādi. Par brīvo pasauli- arī vairumā cilvēkiem ir sapratne. Bet par „гоу хоум” gan – „уже смешно”. Bet par nesapratnīšana: „Я ваше НАТО не поддерживал…” Īstenība ir tā ka būdams „contagious aggression infection virus” citiem vārdiem , būdams atbaidoši rupjš melis, spilgti parādi sabiedrībai pret ko ir jācīnās, t.i. mobilizē sabiedrību pret melu impēriju, tātad stiprina NATO. (kā zināms vakcīnā ir nedaudz indīgo vīrusu lai mobilizētu organismu cīņai ar ļaunumu)

    • Знаете, это большая ошибка, считать себя умнее других, всегда есть большая вероятность попасть в просак. Вы, ну очень некритично относитесь и к, так называемому свободному миру, и к тому же НАТО. Опасно жить в заблуждениях.
     Я с НАТО имел дело напрямую, знаете ли, ничего особенного.

 5. ŠIS NOLĀDĒTAIS KROPLIS KĀ ČEKISTS, PUTLERA PIELŪDZĒJS JAU NODARĪJIS DAUDZ POSTA lATVIJAS VALSTIJ.

 6. Закон – мое желание!
  Кулак – моя полиция!
  Удар искросыпительный,
  Удар зубодробительный,
  Удар скуловорррот!..”

  • Вор должен сидеть в тюрьме. Поэтому поезжаете к себе в тюрьму народов.

   • Вот и иди в тюрьму, там твоё место, тварь! Вор должен сидеть в тюрьме. А ты вор, ты воруешь чужие ники! Твоё место там, рядом с парашей.
    P.S. Меня не удивляет отношение модераторов к моим комментариям, чего же иного от них можно было ждать, они же сами такие же. Меня удивляет спокойное отношение к политической цензуре других. Сначала удаляют мои комментарии, вам это нравится. Но ведь затем, неизбежно, станут удалять и ваши. И этот процесс будет не остановить.

  • Вот и иди в тюрьму, там твоё место, тварь! Вор должен сидеть в тюрьме. А ты вор, ты воруешь чужие ники! Твоё место там, рядом с парашей.

 7. Ja jūs atļaujat kaut kādā svešā valodai iejaukies latviskā vidē, tad lūdzu, nodrošinoiet visām svešvalodām tulojumus! Drīz parādīsies heroglīfi, – vai latvietim būtu jāzin visas pasaules valodas, lai idzīvotu savā zemē, lai saprastu, kas notiek? Ja nevarat nodrošināt tuklojumu, kā to prasa Valsts valodas likums, tad izdzēsiet šo svešvalodu. Ir ļoti iespējams, ka šis svešā valodā rakstītājs pats ar sevi veido sarunu, tā radod iespaidu par šīs svešās valodas piederību latviskai videi. Lūdzu izdzēsiet, vai arī nodrošiniet tulkojumu. Es ceru, ka drošības dienesti seko jūsu pārkāpumiem, kuri apdraud Latvijas Valsts saliedētības centienus

  • А редакция ни причём! В соответствии с конституцией Латвии, ст.100, цензура запрещена. А закон о государственном языке не регулирует его применение в интернете. Вас никто не заставляет читать, а тем более, отвечать на комментарии, которые вам не нравятся.

   • Esmu lepns par letiņu bezgalīgo toleranci! Jo jebkurš var gadiem, turklāt svešā valodā, šos gānīt. Un justies komfortabli. Labi, ka mūsu dzīslās nerit dienvidnieku karstās asinis …

 8. Dīvaini …Ir ” komunistiskā genocīda upuri” (noslepkavoti miljoniem un miljoniem nevainīgu cilvēku ar Gunāru Astru priekšgalā) , bet nav notiesāts neviens genocīda īstenotājs, nagu maucējs ! Citās valstīs piem. Rumānijā komunistiskā genocīda īstenotāju Čaušesku likumīgi sodīja, bet Latvijā ” nagu maucēji= slepkavas ” godā celtas ! KĀ TAS VAR BŪT ????

 9. Nevienam nav noslēpums, ka daļa sporta un gandrīz viss viesnīcu bizness ir čekistu pārvaldījumā!!!

 10. Savicka saimnieki ir tie paši kas padomju okupācijas ilgajos gados un kuri visi kopā ar barikāžu Trojas zirgu ielēkšoja Latvijas neatkarības druvā un ir to piemēslojuši līdz aukai,bet letiņi,kā zemnieku tauta,mēslus uzskata par smirdīgo zeltu un vāc to čupās,lai pēc tam to izmantotu tiešajam mērķim.

 11. es nesapratu virsrakstu….

 12. mums ir Govju pilsētas vadonis Aivars,kāpēc tikai vienu pieminēt??

 13. Viņš nostāsies tiesas priekšā, ja ne valsts, tad tautas… un tad, lai Dievs viņam stāv klāt… savicki, tu kalpo ļaunumam un ar to ir jācinās.

 14. Kamēr čekistiem neatņems varu nekas nemainīsies

 15. Kaut kas jauns,visu laiku stāstija, Lembergs latvijas saimnieks.Tagad ka Savickis. KURŠ TAD ĪSTI ?

 16. Kad ES un NATO Valsts Latvija beidzot klus par Tiesisku Valsti,kura tiek ieveroti un izpilditi visi likumi?
  Pec ES likumiem pie Valsts nodevibas iznemot spiegosanu citas valsts uzdevuma,diversiju atbalstisanu,valsts apversuma gatavosanu u.t.t.,skaitas finansiala darbiba,ja ta apdraud valsts ieksejo vai arejo drosibu.To ir vieglak pieradit ka parejos noziegumus . Likumu nepildisana no atbildigajam personam un institucijam ir janoverte ka nozieguma un noziedzinieku atbalstisana.Tatad Valsts nodeviba.

 17. Latvijā par čekas naudu var nopirkt daudzus, piemēram, RTU, kas ar sajūsmu pieņem čekasa naudu no čekista un ieceļ viņu goda sponsora kārtā. Ap šo čekistu pulcējas gandrīz visi esošsā un bijušās vadības vīri – tenis laukumā, hokeja aiztrībinē, Zinātņu akdēmijā, RTU utt. Viņš ir skolotots čekists, kas “īstā laikā” izsaka viedokli, piemēram, par ASV politiku izbrīvēt Latviju no iedzīvotājiem, lai te izveidotu kara bāzes, vai sasaukt ekonomikas padomniekus LZA “zinātnieku”vadībā, lai pierādītu , ka gāze būs dargāka, lai jau tagad Latvija maksā dārgāk nekā Lietuva un citas valstis. Galvenos īstā laikā paust “viedokli”un “nezinīši” tikai piebalso. Lūk “zaļie cilcēciņi”un viņa vadonis.

  • Cik man ir zināms, leiši izveidojuši savu gāzes terminālu neatkarīgu no krievijas. Tajā laikā, kad Lembergs un citi gudrīši centās turēties pie krieva monopola. Vai tad tagad jābrīnās, ka jau šodien leišiem iznāk lētāk! Bet mēs varam “barot zivtiņas”. Par nožēlu mums ir izaudzis pārāk daudz tādu, kam krievu haļava ir patīkamāk par godīgu un radošu darbu. Kas attiecās uz Savicki, tad absolūti skaidrs, ka tādus pie pirmajiem izlēcieniem jādzen nost no amatiem un nav no svara ar galvu vai otro galu papriekšu.

 18. Latvijā par čekas naudu var nopirkt daudzus, piemēram, RTU, kas ar sajūsmu pieņem čekasa naudu no čekista un ieceļ viņu goda sponsora kārtā. Ap šo čekistu pulcējas gandrīz visi esošsā un bijušās vadības vīri – tenis laukumā, hokeja aiztrībinē, Zinātņu akdēmijā, RTU utt. Čekista dzīves stāsta filmu (pats pasūtīja ) rādija desmitām reižu televizijā. Viņš ir skolotots čekists, kas “īstā laikā” izsaka viedokli, piemēram, par ASV politiku izbrīvēt Latviju no iedzīvotājiem, lai te izveidotu kara bāzes, vai sasaukt ekonomikas padomniekus LZA “zinātnieku”vadībā, lai pierādītu , ka gāze būs dargāka, lai jau tagad Latvija maksā dārgāk nekā Lietuva un citas valstis. Galvenos īstā laikā paust “viedokli”un “nezinīši” tikai piebalso. Lūk “zaļie cilcēciņi”un viņa vadonis.

 19. Prezidents Bērziņš un eirodeputāts Godmanis ar sievām ērti iekārtojas blakus turīgajam okupācijas apšaubītājam Savickim
  ===================================
  Piecas dienas pēc tam, kad uzņēmuma Itera Latvija vadītājs, bijušais VDK štata darbinieks Juris Savickis Latvijas TV tiešraidē apšaubīja Latvijas okupācijas faktu, viņa viesmīlību Arēnā Rīga izbaudīja ne tikai kompanjons Aigars Kalvītis, bet arī Latvijas valsts augstākā amatpersona – valsts prezidents (no šī brīža Pietiek vairs neuzskata par iespējamu šo amata nosaukumu attiecībā uz tā konkrēto ieņēmēju rakstīt ar lielo burtu) Andris Bērziņš ar kundzi, kā arī Latvijas eiroparlamentārietis Ivars Godmanis ar sievu, Iekšlietu ministrijas valsts sekretāri Ilzi Pētersoni-Godmani.

 20. Viens no reāliem Civilizētās Pasaules draudiem ir kremļa 5. kolonna. Lai šos draudus novērstu, kremļa 5. kolonna ir pilnībā jāneitralizē.

  Pret kremļa 5. kolonnu ir jārīkojas bez vismazākās kautrības, bez vismazākās pietātes un bez vismazākās tolerances. Aktīvi, brutāli, nežēlīgi un konsekventi.

  Visu kremļa 5. kolonnu, kura veic sabotāžu un piedalās propagandas karā pret Civilizēto Pasauli, cenšas veikt graujošas darbības pret Civilizēto Pasauli, atbalsta kremļa teroristus un kremļa internacionālistus – internacistus, ir specdienestiem nekavējoties jāaiztur un neatgriezeniski jāneitralizē.

  Pret kremļa 5. kolonnu ir jārīkojas bez vismazākās kautrības, bez vismazākās pietātes un bez vismazākās tolerances. Aktīvi, brutāli, nežēlīgi un konsekventi.

  • Вот именно вами и должны заняться компетентные органы! Ибо именно вы публично (!) призываете к физическому уничтожению других людей! Ведь как по другому интерпретировать эту вашу фразу «….jāaiztur un neatgriezeniski jāneitralizē. »?!!! Обращаю на это внимние редакции и модераторов сайта. Данный комментатор делает это осознанно и специально, дословно повторяя один и тот же комментарий. Напоминаю, что разжигание ненависти недопустимо, преследуется по закону!
   Гспода модераторы, вы частенько удаляете мои комментарии, почему же вы не удаляете этот? Вы согласны с мнением автора?

   • Kremļa izdzimteni, ilgi tev nav palicis…

    • Ну вот, что и требовалось доказать. Модераторы, ау!
     Да сам ты выродок, фашист недобитый! Съел? Напоминаю, действие рождает противодействие! Ничего просто так не будет!

     • Vienīgais kremļa fašists te esi tu, boļševiku izdzimteni. Tevi jau sen bija specdienestiem jāizķer un jāpadara nekaitīgu. Bet viss tev vēl priekšā, kremļa internacistu izdzimteni.

     • Нет уж, ублюдок. Это тобой будут заниматься усиленно. Если не эти, то другие уж точно, так просто не уйдёшь, дружок.

     • Tev neizdosies aizbēgt uz rašu-parašu, tu tiksi izķerts. Kremļa internacistu izdzimteni, pacieties…

     • Joyeux Noël et Bonne Année! Pour la démocratie!

     • Эх, как тебя колбасит то! Дружок, так я не бегу и не собираюсь даже. Это такие как ты, грозные на словах, на деле оказываются совсем не такими храбрыми. Смотри, сам не сбеги первым!

     • Да уж, демократия. У нас тут такая «милая» дискуссия идёт, просто сказка. А между тем, ведь и действительно, рождество.
      Priecīgus Ziemassvētkus visiem! Merry Christmas to all! Счастливого рождества всем!

   • Par „konsekventi” pausto tiesisko un pamatoto frāzi «.jāaiztur un neatgriezeniski jāneitralizē „ tie kas piedalās propagandas karā pret Civilizēto Pasauli,…23. dec. Impēriskais grafomāns (meloholiķis) saka: „Вот именно вами и должны заняться компетентные органы! –Piebilde: Melis atkal sagroza teikto, kas nekādi neatbilst fiziskajai iznīcināšanai. Tikai melis pats gan draud ar masveida iznīcināšanu, piemēram, sakot: „Пытаться пересматривать итоги той войны в высшей степени не осмотрительно. все границы в Европе посыпятся как карточный домик. Вам то может и ничего, а вот Вильнюс и Клайпеда «уплывут».19 dec. (runa bija par to ka Kēnigsberga tika atdota boļševikiem uz 50 gadiem pēc 1945. gada. (Civilizēti tā atdeva Honkongu pēc 100 gadiem.). Tā „grafists” savā acī baļķi neredz.

    • «Эх, дура, дура, дура я набитая,
     У меня четыре дуры,
     А я дура – пятая!» (стих)
     Милая моя, а как по другому можно понимать эту фразу, да ещё учитывая весь контекст?! Самой не смешно? Это вы себя то называете «цивилизованным миром»? И ты и этот придурок тоже? Ржу не могу! Продолжайте меня конспектировать, может мозгов добавиться. А так, вы даже врать талантливо не умеете. В моей фразе про опасность пересмотра послевоенных границ в Европе, не было ну ни малейшего намёка на физическое уничтожение людей! Вы это сами выдумали из своей больной головы. В мозгах у вас солома а в глазах такие брёвна, что вы ничего дальше носа своего, не видите.

     • тоже стихи

      Вот Фома пошел на дно
      А Ерема там давно
      Тула Тула Тула ла
      Тула родина мояяяяяяяяяяяяяя

     • Ну и к чему стишки эти? А Тула между прочим, хороший город.

   • Ne sci kapustin, pojebjom, otpustim.

  • Ak tad nu tagad pēkšņi atcerējies Kristus Piedzimšanas svētkus, melīgais un divkosīgais boļševiku ateistu izdzimteni. Tādi kā tu var kvekšķēt uz latviešu tautu anonīmi komentāros, uz ielas tādi kā tu parasti ierauj galvu plecos un kaut ko klusi pie sevis murminādami mūk. Bet tev ilgi nav palicis te ilgi driķelēt savus pret Latvijas valsti vērstos komentārus un draudēt latviešiem, drīz tu, boļševiku izdzimteņu pēcteci, tiksi izķerts un tev nāksies atbildēt. Tā lūk ir demokrātija – tautas vara, latviešu tautu neieredzošais internacist – kremļa fašist. Gaidi…

   • Малышь, подсадить тебя на стульчик?! Какой храбрый мальчик, ну прямо Спридитис. Ой, боюсь, боюсь. Не зли меня, музчинка, таких как ты, я ем на завтрак. Ты тоже жди, фашист недобитый, я иду за тобой.

    • Пойди лучше подрочи, нейтрализатор хренов. А то от напряжения ручки то дрожат так, аж комментарии двоятся.

    • Пойди лучше подрочи, нейтрализатор хренов. А то от напряжения ручки то дрожат так, аж комментарии двоятся.

    • Kremļa fašist, tev jau trīc rokas no bailēm, ka drīz tu tiksi noķerts un tev būs jāstājas tiesas priekšā. Drebi, kremļa fašist.

    • Ага, вот так, прямо сразу. Угомонись ты уже, ублюдок. У тебя от ненависти крыша поехала.

    • Drīz kremļa fašisti tiks ķerti visā pasaulē.

 21. Latvieši vairumā gadījumu ir nozombēti – brāļojas un kontaktējas ar krievruņu okupantiem un kolonistiem, latviešu senču slepkavām, bet par deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju neko negrib dzirdēt! Čekistam savickim jāsēž cietumā – viņš bija loceklis bandā, kas pret latviešu tautu pastrādāja genocīdu!
  Cita starpā – latviešu valsts Latvija ir izdevusies valsts. Bet neizdevušās ir 4.maija režīma pārvaldes institūcijas, kas mudž no nekompetentiem, aprobežotiem, slinkiem, alkatīgiem, nelatviskiem un sovjetiskiem cilvēkiem. Pirmkārt, visus bijušos komjauniešus un komunistus jāpatriec no visām valsts un pašvaldību iestādēm, arī tos komunistus, kas it kā bija “nevainīgi” – strādāja skolā vai slimnīcā un latviešu tautai ļaunu nedarīja. Bez šķirošanas – ja biji saistīts ar krievu okupācijas režīmu, tad durvis uz darbu skolā, slimnīcā, bibliotēkā, domē, augstskolā, ministrijā, policijā, armijā, Saeimā un citā iestādē, ko uztur nodokļu maksātāji – slēgtas uz mūžīgiem laikiem!

  • Экий вы зомбанутый строитель, однако. Это же сколько народу надо угробить, чтобы вам стало хорошо, ужас просто. Ярко выраженный провинциализм у вас, точно.

 22. Какой интересный поворот. Теперь, оказывается, для высказывания личного мнения, нужно быть кристально чистым и не запятнаным человеком! А то придёт вот такой вот Эгилс и начнёт вас попрекать прошлым. А сами то вы так ли уж без грешны? Разве вы не были пионерами, комсомольцами или даже (о ужас!) членами партии?
  Артур Ирбе ведь за сборную СССР играл отлично, но совесть его при этом что то молчала, его тогда всё устраивало. А трассу в Сигулде кто построил? А потом, кто её приватизировал? Говорите «ген чекиста», а все обвинения в допинге на основании показаний одного человека построены. Это как?! Ген стукача? Он же его и распространял, этот допинг, и в америку сбежал от уголовного преследования, чтобы не сесть в тюрьму.
  Братья Дукурсы соревнования в России саботировали, соревнования перенесли. Помогло это им?! Да нифига! Пролетели мимо призовых мест и скандал с допингом им ничуть не помог! И кто они после этого?

  • Графист, вытри слюну. Ты просто заеб…л.

   • Опаньки, а что так?! А ты думал, всё будет просто? Не всё коту масленица!
    Какой вы у нас «вежливый», однако.

 23. Paldies Egīl par rakstu! Kauns par to kas notiek Latvijā un paši esam vainīgi jo pakalpiņu tautiņa kuru mērķtiecīgi selekcionēja KGB stratēģi. Laikam jau slikti beigsies …

 24. 20. gs čeķistiem un 21. gs čeķistiem ir atšķirīgi lozungi – pirmajiem bija “mēs jaunu pasauli uzbūvēsim” (katedrāles vietā planetāriju), otrajiem ir “allah akbar” (mēs šo pasauli uzspridzināsim, un katedrāli arī).

 25. Kad atvērs “čekas maisus”, tad daudzi līcīši ne tikai apjēgs “tautas draugu” lomu 4.maija deklarācijas pieņemšanā 1990.g., bet pat sāks slavēt savickiešus! Čekistu ieguldījums padomju sociālās sistēmas sagrāvē – prihvatizācijas un denacionalizācijas uzsākšanā nav vēl novērtēts, bet protestēt pret “jautrajiem zēniem” neviens no oligarhu, kampēju un eirokrātu šlakas īpaši nesteidzas. Nav vajadzības savus “stabilitātes garantus” sākt drupināt…..

 26. Tak saprotama lieta,kāpēc var justies kā saimnieks-pa labi(vai kreisi)sēž politikas zvaigzne Kalvītis,bet pa kreisi(vai labi) exprezidents slavenā K. Ulmaņa pēctecis.Kas apmeklē Krievijas atklāto hokeja čempionātu,var paši pārliecināties.Pie mumsim čeka vēl rullē.

  • Un rullēs, jo ir taču tik patīkami atlaisties čekista personālajā ložā,kuru viņš uztur par tautai nolaupītajiem čekas miljoniem. Un rullēs jo nav jau laikam tiem ex sirdsapziņa bez pleķīšiem. Un ja jau pat Srēderu nopirka, tad kas gan ir ”ķalvītis. Labāk sēdēt ložā nekā izskaidrot tautai to pleķīšu izcelšanos.

 27. Tas nozime , ka letinam ir iestastits , ka kgb okupacijas laika un ari tagad ziina visu par katru cilveku . Tak ametiet tas bailes beidzot . Vini zina un zinaja daudz , bet nebut ne visu.

 28. Un cik tādu SAVICKU saeimā sēd un latvju likteni lemj?

 29. Kāpēc komentāram tāds virsraksts?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Sportiskākais dzīvnieks

Latvijas Futbola federācija (LFF) trešdien prezentēja valstsvienības jauno logo, formas un talismanu vilka veidolā. “No šodienas būsim vilki un ar šo dzīvnieka simbolu gribam uzsvērt kopības sajūtu,” sacījis LFF prezidents Kaspars Gorkšs. Interesanti, ka par savu simbolu vilku izvēlējusies arī Latvijas Volejbola federācija, kas nupat aicinājusi atbalstīt volejbola valstsvienību, nopērkot tās kreklu ar vilka attēlu.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+