×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Čekos un kvītīs darījuma summa no 1.oktobra jānorāda gan latos, gan eiro

Ceks

No otrdienas, 1.oktobra, fiziskajai personai izsniedzot kases čeku, darījuma kopsummai čekā ir jābūt norādītai gan latos, gan eiro. Abās valūtās darījuma kopsumma no 1.oktobra līdz nākamā gada 30.jūnijam jānorāda, arī noformējot Valsts ieņēmumu dienesta (VID) reģistrētās kvītis, portālu “LA.lv” informēja VID.

 

Kā izņēmumi, uz kuriem neattiecas prasība darījumu kopsummu kases čekos un kvītīs norādīt abās valūtās, ir noteikti tirdzniecības automāti (piemēram, kafijas, sulu, saldumu automāti, kas izsniedz preci bez pārdevēja klātbūtnes) un virkne kases aparātu modeļu.

Gadījumos, ja tomēr pircējs vēlēsies zināt darījuma kopsummu gan latos, gan eiro, minēto kases aparātu modeļu lietotājiem pēc pircēja pieprasījuma tā būs jāieraksta kases čekā ar roku un jāapstiprina ar savu parakstu, norāda VID.

VID atgādina arī, ka, norādot darījuma kopsummu (kopējo summu ar pievienotās vērtības nodokli) kases čekā vai VID reģistrētajā kvītī latos un eiro, konvertācijai izmantojams noteiktais oficiālais maiņas kurss – 0,702804 lati par 1 eiro.

Vienlaikus VID aicina iedzīvotājus apmeklēt Eirodienas lielākajās Latvijas pilsētās, kuru laikā gan VID nodokļu speciālisti, gan arī vairāk nekā 10 citu valsts iestāžu speciālisti atbildēs uz visiem iedzīvotājiem aktuālajiem jautājumiem par eiro, kā arī izsniegs interesentiem dažādus informatīvos un skaidrojošos materiālus saistībā ar eiro ieviešanu Latvijā.

Tuvākās Eirodienas ir plānotas 2013.gada 4. oktobrī Jelgavā un 11.oktobrī Valmierā. Aktuālā pasākumu programma, kā arī ar informācija par eiro pieejama interneta vietnē www.eiro.lv un zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 80003000.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+