×
Mobilā versija
Brīdinājums +14°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
24. aprīlis, 2018
Drukāt

Ceļ trauksmi par to, ka skolēniem trūkst laika atpūtai starp eksāmeniem (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM), norādot, ka skolēniem trūkst laika atpūtai starp eksāmeniem, ja tie ieplānoti divas dienas pēc kārtas.

Šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Jansons pastāstīja, ka saņēmis iesniegumu no kāda skolēna, kurš argumentēti sūdzējies par dažādiem eksāmeniem, kas viņam jākārto divas dienas pēc kārtas. “Faktiski tiešām veidojas diezgan absurda situācija, jo divās dienās divi eksāmeni bez pienācīga starplaika, lai atpūstos un sagatavotos, nav pieļaujami. Tas pilnīgi noteikti ir cilvēktiesību, bērnu tiesību pārkāpums,” uzsvēra tiesībsargs.

Viņš informēja, ka ir saņemts arī Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas klīnikas atzinums, kurā norādīts, ka eksāmenu kārtošana divas dienas pēc kārtas nav pieļaujama, jo tādā gadījumā skolēna stresa un noguruma dēļ eksāmena rezultāti var neuzrādīt patiesās zināšanas.

Saistībā ar minēto problēmsituāciju Tiesībsarga birojs aprīlī vērsies IZM, no kuras atbilde vēl tiekot gaidīta. “Protams, visticamāk, uz šo mācību gadu nekādas būtiskas izmaiņas vairs neveiks, jo ir par maz laika, lai grozītu valdības noteikumus. Mēs rekomendējam uz nākamo gadu plānot saprātīgi laiku, lai skolēni var paspēt atpūsties un pienācīgi sagatavoties eksāmeniem,” pastāstīja tiesībsargs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Lai šādi plānotu eksāmenus ir jābūt sadistam vai arī debīlam. Kādi tad ir tie plānotāji, ja nesaprot pat primitīvas lietas? Lai pārplānotu vajagot gadu? Es tādus ‘plānotājus – slaistus un demagogus” atlaistu no darba, lai brauc uz Āfriku ābeci mācīt. Svešvalodas tak viņi prot un burtus , iespējams, arī pazīst. Un to sauc par izglītības un zinātnes ministriju. Ierosinu to nosaukt par garīgo kropļu un valsts kā tādas iznīcināšanas centra ministriju. Daži īpatņi baida ar Krieviju, bet varbūt pareizāk būtu brīdināt no izglītības ministrijas ierēdņu kaitnieciskās darbības.

Draugiem Facebook Twitter Google+