×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

Ceļā dodas “Mana jūra” pārgājiens no Nidas līdz Ainažiem (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Otrdien, 26. maijā, Vides izglītības fonds uzsāks kampaņas “Mana jūra” ikgadējo pārgājienu no Nidas līdz Ainažiem, pavēstīja Elīna Kolāte.

“Ekspedīcija ilgs līdz pat 28. jūnijam, un tās laikā plānots ne tikai brangi pastaigāties, bet arī mācīties. Pirmkārt, turot vaļā acis un ausis, iepazīsim piekrasti, kas palīdzēs saprast, kāda īsti ir jūras vērtība un kāpēc un no kā tā būtu jāsargā. Otrkārt, neformālās lekcijās brīvā dabā jūras pazinēji pastāstīs par dažādām jūras problēmām. Piemēram, ekspedīcijas pirmajā nedēļā runāsim par bezskābekļa vidi jūrā, par dabas aizsardzības aktualitātēm, par vides inspektoru ikdienu un tamlīdzīgi,” norādīja Kolāte.

Kolāte piebilda, ka ekspedīcijas laikā 40 dažādās vietās tiks veikts atkritumu monitorings – tas palīdzēs noskaidrot, kuras atkritumu grupas piekrastē sagādā lielākās problēmas. “Protams, saskaitītie atkritumi arī tiks savākti. Jo tā vienkārši ir jādara,” sacīja Kolāte.

“Mana jūra” programmā iekļauti arī sarīkojumi tiem, kas nedosies ekspedīcijā gar jūru “Piemēram, 30. maijā Liepājā sevišķi gaidīti būs vecāki ar bērniem – kafejnīcā “Kursas putni” tiks rādītas Māra Putniņa jaunākās animācijas filmas, bet par muzikālo noformējumu rūpēsies ansamblis “Manta”, bet 5. jūnijā Ventspilī gaidāms postfolka grupas “Zāle” koncerts. Un bieži negadās apmeklēt koncertus bākās, bet 6. jūnijā Ovīšos tāda iespēja būs – Ovišu bākā solokoncertu sniegs jaunais un daudzsološais ģitārists Miks Akots, kurš šogad uzvarējis televīzijas šovā “Radīti mūzikai”,” skaidroja Kolāte.

Visi pasākumi pieejami bez maksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Lai dodas pa skuju taku. No tāda gājiena maza jēga tik pa viesu namiem vien dzīvojas un eiropas finansētu naudu vējā mētā.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.5
Alūksne +15.1
Daugavpils +13.8
Saldus +16
Liepāja +16.2
Jelgava +15
Ventspils +15.5
Limbaži +18
Madona +15
Rēzekne +15
Draugiem Facebook Twitter Google+