Kultūra
Teātris un kino

Ceļā dodas “Spēlmaņu nakts” Bērnu žūrija 0

Publicitātes attēls

Jau ceturto gadu Spēlmaņu nakts ietvaros ir izveidota Bērnu žūrija, kas laika posmā no 14. oktobra līdz 20. novembrim skatīsies un vērtēs aizvadītās teātra sezonas bērnu un jauniešu auditorijai radītās izrādes, lai 23. novembrī pasniegtu savu simpātiju balvu, LA.lv uzzināja Latvijas teātra darbinieku savienībā.

Bērnu un jauniešu žūrijā piedalās deviņi bērni un jaunieši vecumā no 9 -15 gadiem no Rīgas, Mārupes, Garkalnes un Ludzas: Ludzas pilsētas ģimnāzijas, Mārupes pamatskolas, Garkalnes mākslu un vispārizglītojošās pamatskolas, Rīgas Valsts Vācu ģimnāzijas, Rīgas Hanzas vidusskolas, Rīgas 19.vidusskolas, Rīgas Doma Kora skolas, A.Pumpura Rīgas 11. pamatskolas. Žūrija tiksies ar “Spēlmaņu nakts 2016/2017″ žūrijas pārstāvi – teātra kritiķi Henrietu Verhoustinsku, lai gūtu ieskatu kritiķu darba specifikā. Pēc tikšanās žūrija vienosies par saviem vērtēšanas kritērijiem, kā arī skatītāju balsojuma principu – katrā izrādē, kuru žūrija apmeklēs, arī pārējie skatītāji tiks aicināti izteikt savu viedokli par izrādi, aizpildot speciāli sagatavotu anketu.

Bērnu un jauniešu žūrijai jāizvērtē desmit izrādes, kas atlasītas, balstoties uz Spēlmaņu nakts žūrijas un ASSITEJ Latvija (Starptautiskās Bērnu un Jauniešu teātra asociācijas Latvijas nodaļas) ieteikumiem. Tās ir “Mazais princis” Latvijas Leļļu teātrī (režisore Vija Blūzma), “Šausmu autobuss” Latvijas Nacionālajā teātrī (režisors Kārlis Krūmiņš), ‘Savādais atgadījums ar suni naktī” Latvijas Nacionālajā teātrī (režisors Valters Sīlis), neatkarīgais projekts “Nāc Laukā!” Kuldīgā (režisors Kārlis Krūmiņš), “Karnevāls un kartupeļu salāti” galerijā “Istaba” (režisors Jānis Znotiņš), “80 dienās apkārt zemeslodei” Valmieras drāmas teātrī (režisors Viesturs Roziņš), “Toma Sojera piedzīvojumi” Dailes teātrī (režisors Dmitrijs Petrenko), “Kaštanka” Latvijas Leļļu teātrī (režisors Dmitrijs Petrenko), “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi” Latvijas Leļļu teātrī (režisors Edgars Kaufelds), “Drebošā telts” teātrī– studijā “Joriks” (režisore Inga Tropa).

Paralēli izrāžu vērtēšanai, bērnu žūrija tiksies ar izrāžu radošajām komandām un dosies ekskursijās pa teātriem, bet, tuvojoties “Spēlmaņu nakts” vakaram, saskaitīs visas balsis un vienosies par savas specbalvas piešķiršanu kādai no izrādēm. Būtiski, ka bērni paši izveidos balvu, kuras dizains būs saistīts ar labākās izrādes tematiku un vēstījumu. Balva tiks pasniegta “Spēlmaņu Nakts 2016/2017″ apbalvošanas ceremonijas laikā 23. novembrī Dailes teātrī.

Saistītie raksti
LA.lv