Mobilā versija
+16.6°C
Līga
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017
4. decembris, 2015
Drukāt

Ceļā uz brīnumu. Sirdi uzrunājošs stāsts Ziemassvētku noskaņās

Foto - LETAFoto - LETA

Teksts – Dagnija Millere-Balandīna

Ar stāstu dalās – Ivars Vrubļevskis

Dārgais iziet pasaulē, gādīgas rokas to pavada. Cieši tas piekļāvies mātes siltajam plecam. Divas acis izstaro prieku. Vēl runa lēna un kājas mazas, tik gars jau varens. Tas iepazīst pasauli – pēc debess juma varenā. “Cik skaisti tur bija” – mazais atceras smieklu pielietās rotaļas ar eņģeļiem un sapņaini noskata automašīnas rasoto logu. Uz mirkli pabijis pasaulē, tas iemieg mammas siltajā klēpī. Ataust ceļš – bez bedrēm, steigas, beigām un drūzmas. Vārti lēnām veras un stāvi gaida. Mazais gariņš ir klāt – viena roka mammu tur, otra eņģeļa plaukstā guļ. Turpinādams dusēt māmiņas klēpī, viņš dodas sapņu valstībā. Jautājumu daudz – veidojas alkas pēc padoma.

“Kāpēc pieaugušie brīnumiem netic?” Vēl un vēl jautājumi birst.

Eņģeļi uzmanīgi klausās un mazo mācīt sāk: “Tu, mūsu mazais, iemāci to viņiem.”

“Bet vai lielie maz klausīs?” – tas pamodies nodomā.

Rīts. Koki jau kaili, zemi sāk klāt sniega sega. Mamma mazo ienes istabā. Silti. Jūtams, ka tikko cepta maize – vecāmāte pacentusies, gatavojoties mazdēliņa atvešanai. Pieglaudusi savus zeltainos matus, mamma rāda savai māmiņai mazo sārtvaidzi. Stāsta tā par savu dzīvi, pilsētu, kurā mīt, par dziesmām un dejām, par jauno grupu, kolektīvu un saviem tālākajiem plāniem. Mazais smaida – tas labi zina mammas dzīvi. Eņģeļi pacentušies.

Pievienot komentāru

FOTO: 30 stilīga tēla idejas jaunām meitenēm ar slaidām kājām (2)Vasarā tik ļoti sevi gribas parādīt no skaistākās puses: iedegums, viegla
Ikviens dīdās, izņemot godasardzi. Zinātne aiz "grozāmgrābšļa" trakumaIkviens dīdās, varbūt izņemot vienīgi goda sardzi pie Brīvības pieminekļa. Lai tas būtu pieskarties saviem matiem, grauzt nagus, spēlēties ar apģērbu vai rokās griezt pildspalvas, tu, visticamāk, dīdies daudzas, daudzas reizes dienā.
Vasals Latgolā! Septītā “1836 enduro km” moto ekspedīcija iezīmē Latvijas austrumus. 2.dienaĀrā rasina īslaicīgs lietus, bet visādi citādi laiks braukšanai ar moci ir lielisks. Pēc brokastīm laižam pētīt Latvijas vecākās dzelzceļa stacijas noliktavas ēku, par ko vakar stāstīja "šmakovkas" Jānis.
Draugiem Facebook Twitter Google+